המרכז לדיקור סיני תל אביב
נקודות דיקור סיני

חיבור

Ht5

מחזקת את צ'י הלב כמו במצבי עייפות, ראייה מטושטשת, כאבים בחזה ותחושת כבדות בגוף, יחד עם זאת זאת יש לה שתי פעולות בהם היא דיי טובה. הראשונה וויסות התקשורת, והשנייה ניקוז חום ואש מהלב דרך מערכת השתן.

וויסות התקשורת על ידי ניקוי ה mind

היא מחזקת את יכולת הרוח להחיות את המחשבה הבהירה, וליצור בסיס לחשיבה מפוקחת ובריאה. לצורך כך כאשר בעזרת דיקור סיני ht5 יכולה להשתלב עם עוד נקודות שמנקות את ה mind כמו bl10, bl44, bl52, bl64, bl67, kid3

מרגיעה נפש ורגשות

במידה והרגשות משתלטות על החשיבה היא נעשית נמהרת ומבולבלת ללא כל כיוון מייטיב. בעזרת דיקור סיני ht5 על ידי חיזוק צ'י הלב וניקוי אש מהלב יכולה לגרום לחשיבה ולדיבור בהירים, אפשרי לשלבה לשם כך עם עוד נקודות לדוגמא כמו pc6, cv14, cv24, kid6r

מווסתת את הלשון

בסופו של דבר יצירת המציאות על ידי המחשבות והרגשות מתבטאת בצורה רבה בדיבור, דרך הלשון. בדיקור סיני ht5 יכולה לטפל בהפרעות של כלי דם בראש כמו פגיעות מח, אפאזיה, אבדן קול, דיבור מבולבל המשפיעות על הלשון להגברת חופש התנועה ודיבור שוטף.

לדוגמא עבור בלבלול בין מילים במיוחד בזמני עייפות אפשר לשקול את השילוב ht5, cv4, cv17,st36, kid3, cv23

לניקוז אש וחום מהלב מטה דרך מהערכת השתן

כנקודת חיבור למעי הדק ht5 יכולה לנקז אש הלב שירד מטה אל המחמם התחתון דרך המעי הדק ושלפוחית השתן ויכול להתבטא כדימום בשתן, דלקת בדרכי השתן, או וגיניטיס שיכולים להגיע עם פצעים בלשון, אינסומניה, ודימון בין ווסתי. עבור טיפול בדיקור סיני לדלקת בשלפוחית השתן עם חוסר שקט ניתן לשקול לשלב יחד עם ht5 את ht8, si5, cv3, liv3, , si3

שילובה עם kid6 בהקשר של ערוץ shao yin

בטיפולי דיקור סיני הנקודה ht5 בשילוב עם kid6 יכולה לבוא לידי ביטוי לבעיות של חוסר סירקולציה במח ו/או בלב שיכולים לפגום בדיבור. בקליניקה זה יכול להתבטא כבעיות התפתחותיות או שבץ . במקרי שבץ עדיף לטפל  כמה שיותר מוקדם. אפשרי גם במקרי דימנציה.

הנקודה ht5 הינה נקודת חיבור ועל כן פותחת את ערוצי החיבור במח ובלב. בהקשר של הלב הלב מניע דם בכל הגוף ועל כן נקודה זו מנקה ערוצי חיבור לכל אורך הגוף. kid6 הינה נקודת הפתיחה של yin qiao שנאמר על ערוץ זה כי הוא משפיע על פעילות השרירים הלא רצוניים בינהם הלב והלשון. 

מקורות נוספים

טובה עבור חוסר יכולת לדבר למרות הרצון לעשות כן. עבור קנטרנות ורוגז, תחושת פעימות בלב, בעודך ישנו כבדות של ארבעת הגפיים וראש, פנים ולחיים אדומות
בתנאי חוסר ישנם חוסר יכולת לאכול אובדן קול פתאומי ופנים חסרי הבעה.

ערוץ החיבור של הלב חודר עמוק אל תוך הלב ומחזק את היחסים בין ערוץ הלב לאיבר הלב.
בטיפולי דיקור סיני ל ht5 ישנם שתי פעולות הקשורות ללב
1. הרגעת נפש

2. ויסות צ'י הלב

ברפואה הסינית נאמר ש"הלב הינו משכנו של הנפש"  מושג שמאגד בתוכו פעולות כמו פעילויות מנטליות, מודעות, זיכרון, חשיבה ושינה.  ובאותו הזמן קשור גם לחיים הרגשיים והרוחניים של האדם.
הנקודה ht5 חולקת את האיכויות הדומות של כלל נקודות החיבור הייניות כמו lu7, sp4, kid4, liv5, ו pc6 כנקודות שמטפלות בבעיות רגשיות נפשיות, אך כנקודת חיבור על ערוץ הלב היא מתאימה במיוחד לנושאים אלו. בהקשר של הרגעת נפש היא מתמחה יותר בהפרעות נפשיות כאשר ht7 בשימוש יותר עבור הפרעות שינה וזיכרון.

אל מעבר לפחד ואגיטציות הקשורות עם הלב בדיקור סיני הנקודה ht5 טובה לשלל נושאי הנפש אלה גם לרגזנות, כעס, עצב ודיכאון שנוטים לפגוע באיברים עצמם.


הנקודה ht5 מווסתת את צ'י הלב

לטיפול בפלפיטציות או דופק לא סדיר

נתיבי ערוצי הלב הראשי והמשני מעידים על שלל האינדיקציות לנקודת דיקור סיני זאת .
ערוץ החיבור של הלב לאחר כניסתו ללב ממשיך ויוצא אל הלשון ובשל ht5 הינה נקודה עיקרית לאובדן קול, אובדן דיבור, נוקשות של הלשון שברך כלל מגיעות לאחר מקרים רגשיים כמו טראומה רגשי או אחרי שבץ ואף ניתוחי לב או התקפי לב. בשל כך היא ובה גם לטיפול בגמגומים.
ערוץ הלב הראשי מתקשר עם הרקמות המקיפות את העיין בעוד ערוץ החיבור שיוצא מ ht5 מתקשר עם בן הזוג של הלב המעי ועולה אל העיניים. Ht5 טובה למקרים של רוח בראש, כאבי ראש, סחרחורות כאשר הם מתקשרים עם אדמומיות או כאבים בעיניים שמשקפים דיסהרמונייה בערוץ הלב וערוץ המעי הדק.

ישנו גם את ההקשר הקשר הלב לשלפוחית דרך המעי הדק ועל כן ht5 יכולה לטפל במצבים של הרטבות לילה על רקע הצטברות חום בשלפוחית.
הלב מושל בדם, ומקושר גם לרחם. אם בשל תנאים רגשיים חום מצטבר לבל ונכנס את הרחם יתכנו דימומים רחמיים או דימומים בים ווסתיים על רקע תנועת דם פזיזה. בטיפולי דיקור סיני הנקודה ht5 הינה הנקודה היחידה על ערוץ הלב עם אינדיקציות גניקולוגיות.

אסכולה מסוימת בסין נותנת אינדיקציות ספציפיות למצבי עודף וחסר של ערוץ החיבור של הלב.

במקרה של ht5  מלאות, חוסר נוחות בחזה ובדיאפרגמה המקרינה לאזור הקוסטלי מעידה על עודף בעוד חוסר יכולת לדבר מעידה על חסר.