דיקור סיני לטיפול בבעיות עוריות /דרמטולוגיה

בעיות דרמטולוגיות ( של העור) משפיעות הן על מבוגרים והן על ילדים ונעות מבעיות אקוטיות חמורות וקצרות עד בעיות כרוניות הנמשכות לאורך זמן ומשילוב של שניהם.

ברפואה הסינית המסורתית בעיות העור משקפות את כלל היחסים בין איברי הגוף, יחד עם טווח הרגשות הקיים באדם ופונה לאיזונם.

במרכז לדיקור סיני מטפלים בבעיות עור בינהם בין היתר 
(לחצו למאמרים המורחבים)

כיצד דיקור סיני עוזר לבעיות בעור ?

על פי הרפואה הסינית העור נשלט על ידי הריאות, עבודת הריאות התקינה מושפעת מכלל היחסים בין איברי הגוף השונים כמו גם מצבו הרגשי של האדם, בגוף זורמים ערוצי אנרגייה שנקראים מרידיאנים. אותם ערוצים יחד עם רגשות האדם נשלטים, משפיעים ומושפעים מאברי ורקמות הגוף. על ידי פנייה לבסיס חוסר האיזון בגוף ובנפש וויסות זרימת האנרגייה  ועל ידי דיקור בנקודות אסטרטגיות לאורך ערוצי אנרגייה אלו, דיקור סיני פונה לאיזון כלל המערכות באופן שמקל, מוריד עד מעלים נושאים עוריים שונים.

אבחנה נכונה לטיפולי דיקור סיני בדרמטולוגיה

על פי הרפואה הסינית העור נשלט על ידי הריאות, עבודת הריאות התקינה מושפעת מכלל היחסים בין איברי הגוף השונים כמו גם מצבו הרגשי של האדם, בגוף זורמים ערוצי אנרגייה שנקראים מרידיאנים. אותם ערוצים יחד עם רגשות האדם נשלטים, משפיעים ומושפעים מאברי ורקמות הגוף. על ידי פנייה לבסיס חוסר האיזון בגוף ובנפש וויסות זרימת האנרגייה  ועל ידי דיקור בנקודות אסטרטגיות לאורך ערוצי אנרגייה אלו, דיקור סיני פונה לאיזון כלל המערכות באופן שמקל, מוריד עד מעלים נושאים עוריים שונים.

מגע הנגעים עצמם יכולים להעיד על שורש חוסר האיזון, האם הנגעים חמים למגע ? כואבים במגע קל ? האם ישנו גרד ? האם ישנו גרד רב ?

סוג התזונה אותו אנו אוכלים ותדירות ואיכות מערכת העיכול יכולים לתת מבט נוסף על שורש חוסר האיזון.

מראה

אבחנה נכונה בטיפולי דיקור סיני הינם על גבי העור עצמו, היכן מחלות העור נמצאות בגוף, צבעם של הנגעים וצורתם. פרונקלים (חצ'קונים) בדרך כלל מופיעים בפנים, בראש, בחזה, ובאחוריים. פריחות למיניהם מופיעות לרוב באיזור הצלעות בחלק הקדמי והאחורי של הגוף. פסוריאזיס בדרך כלל מופיע בקרקפת ובחלק החיצוני של הגפיים במיוחד במרפקים ובברכיים. נגעים אדומים הינם סימנים של חום בצורה מסויימת בגוף (לווא דווקא חום מדיד), געים חיוורים הינם סימן לקור, נגעים סגלגלים כהים הינם סימן לאי סדירות בזרימת הדם.

נראות האדם

נפש האדם נובעת מהג'ינג, מהצ'י, מהדם ממצב הרוח וממצב הכללי של אברי הגוף. ניתן להעיד על נראות נפש האדם מבחינה חיצונית כמו דרך הליכה, צורת דיבור, הבעות הפנים ומצב הרוח הכללי. כאשר מצב רוח האדם הינה תגובתית, עם עיניים בוהקות, נשימה בריאה, מצב הבעייה מבחינת העור סביר להניח שלא תהייה חמורה. כאשר האדם מציג מצב רוח כללי שאינו חיוני כמו נשימה רדודה, עינים עמומות, כנראה שהטיפול המתבקשר בדיקור סיני יקח מעט יותר זמן. נראות האדם מבחינה פיזית יכולה לשמש גם כן דרך להבין את שורש חוסר האיזון בעיניים סיניות. משקל יתר יכול להעיד על לחות או ליחה שהצטברה ולחלופין אנשים רזים מאד יכולים להיות מועדים לחדירה של אש המשפיעה על העור.

נראות הלשון

נראות הלשון יוכלה לשקף את מצב אנרגיית האדם ומצב הדם. כאשר מסתכלים על הלשון בעיניים סיניות שמים לב לצורתה, צבעה, כמות, וצבע החיפוי על הלשון, באילו איזורים ישנו חיפוי. אבחנת דופק - מהירות, עוצמה, ואיכות הדופק מאפשרת לנו עוד זווית לקביעת שורש חוסר האיזון.

כיצד נראה הטיפול הראשון ?

בזמן הטיפול הראשוני נאבחן את שורש חוסר האיזון מנקודת ראות סינית, נשב בחדר נח ונישאל שאלות על כלל מערכות הגוף, יתבצע מבט על הלשון יחד עם אבחנת דופק. לאחר ביסוס האבחנה תתקבל הערכה לגבי התכנית הטיפולית וכמות הטיפולים הנדרשת. הטיפול בדיקור סיני מעודד את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף לעבוד באופן הרמוני וטבעי. ברוב המקרים ישנו צורך במספר טיפולים על מנת להגיע להטבה משמעותית.
אל מעבר לטיפול בבעיות עור דיקור סיני הינה דרך נהדרת להיטען באנרגיות מחודשות, ולהחזיר שלווה ורוגע.