המרכז לדיקור סיני תל אביב
נקודות דיקור סיני

פתיחת yin qiao

kid6

תפקידים

קשרים פנימיים של הכליות לגרון ולרחם

מחזקת יין

נקודת פתיחה של yin qiao

מחזקת יין

הנקודה המרכזית על ערוץ הכליות בטיפול בחסר יין. מטפלת בבעיות על רקע חסר יין כמו חסר שינה, חוסר שקט, גרון דואב, פחד וחרדה. Kid1 יכולה לחזק יין אך היא בעיקר עבור מצבי עודף אש. בדיקור סיני הנקודה kid2  יכולה להסיר חום מחסר של יין. Kid3 הינה נקודה ניטלית שיכולה לחזק חסר יין או חסר יאנג. בדיקור סיני לנקודה kid9 ישנה פעולה דומה ל kid6 בחיזוק יין אך היא אינה חזקה כמוה. Kid10 יכולה לחזק את מיים הכליות ויין הכליות וכנקודת מיים על ערוץ הכליות יכולה לקרר עודף או אש מחסר.
בגלל שבטיפולי דיקור סיני kid6 מחזקת יין היא יכולה להרגיע נפש, לטפל ביובש בגרון ובחוסר נוחות או כאבים בגרון. ועוזרת לטיפול בבעיות עוריות על רקע חסר יין כליות או חום בדם.
עבור טיפול בגלי חום בגיל המעבר עם חרדה ניתן בטיפולי דיקור סיני לשקול את kis6, kid10, sp6, ht6, ht3, kid2

נקודת פתיחה yin qiao

הנקודה kid6 הינה נקודת הפתיחה של ערוץ yin qiao ובשל כך יכולה בדיקור סיני לטפל באמנוריאה או אי פריון על רקע חסר בכליות, במיוחד אם היא משתלבת עם עם lu7 שהינה נקודת הפתיחה של ערוץ ren (cv).  היא יכולה לטפל גם בבעיות עיניים בקשישים. מכיוון שערוץ yin qiao יחד עם ערוץ הכליות עוברים בחזה, kid6 יכולה להיות בשימוש בשילוב עם lu7 ו/או pc6 לכאבים וחוסר נוחות בחזה. ערוץ yin qiao יכול לבוא בשילוב עם ערוץ yang qiao כדי לווסת שינה מכיוון ששני הערוצים הללו זורמים מעלה אל העין.
לדוגמא עבור ישנוניות ניתן לשקול בטיפולי דיקור סיני את השילוב kid6, bl62, bl1

Yin qiao בהרחבה

בקליניקה במיוחד בשימוש היכן שיש הידוק בצד המדיאלי של הרגל יחד עם רפיסות בצד הלטרלי.
נסיון קליני מראה שיש קשר בין yin qiao למערכת השריר שלד שמקיפים את איברי הגוף הפנימיים, כמו למשל התנועה הפריסטלטית לאורך מערכת העיכול. קשיי עיכול ובליעה לאחר "שבץ" הראו תגובתיות לפתיחת yin qiao. בטיפולי דיקור סיני השילוב של kid6 יחד עם  ht5  מראה תגובתיות לשרירים הפנימיים בגוף.
הנקודה ht5 כנקודת חיבור מעוררת את תנועת הדם בערוצי החיבור הייניים ולכן טובה לתנאים הקשורים לסירקולצייה על רקע בעיות הקשורות ל"מח".
yin qiao טובה לתנאים בהם תמיד רוצים לישון ואפילספיה.
כאשר אדם מראה סימנים שקורים באותו זמן ביום שווה בטיפולי דיקור סיני לשקול טיפול בערוצי qiao אפילו סימנים יחסית קלים כמו שיעול חוזר או כאבי בטן.
אם הבעיה קוראת באותו זמן בלילה להשתמש ב yin qiao
אם הבעיה קוראת באותו זמן ביום להשתמש ב yang qiao
ערוצי ה qiao טובים בשל כך גם ל "ג'ט לג"  אחרי טיסה.
בכל המקרים לעיל חשוב לבדוק במגע את ערוצי ה qiao  לנקודות הפתיחה שלהם כדי לאשש אבחנה.
הנקודה kid6 בהקשר זה הינה בשימוש לא רק עבור הכליות אלה גם לבעיות שנובעות מחוסר נוחות במערכת העיכול ועד לכאבים בלב או באזור הלב ובעיות התפתחותיות בילדים. לנקודה זו יש השפעה נרחבת על וויסות התנועתיות וחיבור בריא של האיברים הפנימיים.

kid8 הינה נקודת הצטברות (xi cleft)של yin qiao ונמצאת 2 צון מעל kid3 . בדיקור סיני yin qiao ושימוש ב kid8 כנקודת ההצברות שלו בשימוש במקרים של דיכאון במיוחד עם קשר לחוסר תפקוד של האיברים כאשר המטופל מרגיש כאב או חוסר נוחות באיבר מסויים לעומת yin wei כאשר הדיכאון קשור לחוסר נוחות כללי ללא כאב ברור ועקבי.