דיקור סיני כל מה שצריך לדעת

דיקור סיני הידוע גם כאקופונקטורה, הינה רפואה עתיקה שהתפתחה בסין ומשמשת את רוב בתי החולים בסין,  במרבית בתי החולים המרכזיים בארץ היום ישנם מחלקות הנעזרות בדיקור סיני. הטיפול בדיקור סיני מזה אלפי שנים מסייע בטיפול בכאבים, שיקום ממחלות ממושכות, פריון איזון הגוף והנפש ומניעה של מחלות.
 

מה המדענים אומרים ? 

מחקר מסויים מדענים חקרו ומצאו שדיקור סיני אפקטיבי ויעיל לטיפול בכאבים ובבחילות 
מחקר נוסף הנערך על ידי
סין גראנט בשנת 2017 מראה כי דיקור סיני עוזר לתופעות לוואי הנגרמות מפוסט טראומה (PTDS) כמו דיכאון.
מאמר מדעי נוסף בהקשר לטיפול בדיקור סיני באטסמה אלרגית מראה כי לקבוצת המחקר ששולבה  במקביל לטיפולים הקונבנציונלים גם דיקור סיני הראתה שיפור משמעותי בתסמיני האסטמה לאחר שלושה חודשים.

אייך זה עובד למעשה ?

ברפואה הסינית מאמינה כי כל מחלה בגוף קשורה לחוסר זרימה אנרגטית בגוף, אשר אותה אנרגייה יכולה להיקרא גם כ "צ'י". הדיקור הסיני מתבצע לאורך נקודות בגוף המעודדות זרימה וויסות אנרגטי בגוף.
מבחינת הרפואה הסינית לאורך הגוף זורמים ערוצי אנרגייה הנקראים מרידיאנים וקשורים לאיברי הגוף הפנימיים. בדיקור אנו למעשה מווסתית זרימה זו.

דרך נוספת להסתכל על דיקור סיני בצורה יותר מערבית היא שהדיקור הסיני עובד בעיקר על מוליכים עצביים הנקראים נוירוטרנסמיטורים.
בזמן הדיקור ישנו גירוי עצבי ששולח אותות למח והמח בתורו משחרר הורמונים מסויימים כמו
אנדרופינים ואנקפלינים דבר אשר משכך ומוריד כאב וגורם לתחושות של שלווה ורוגע להגיע. מעבר לכך הדיקור יכול להפיג כאב על ידי הפחתת תגובות דלקתיות בגוף.
 

תאורייה נוספת טוענת כי מבחינה של חוסר תחושה עצבית היכולה לגרום לנמלולים וחוסר תחושה בקצוות הגוף, על ידי דיקור סיני ניתן לגרום למח לעודד גורמי גדילה עצביים ובכך לעזור לעצבים מסוימים להיווצר מחדש ולסייע לתחושתיות לחזור.

במה דיקור סיני יכול לעזור ?

דיקור סיני מסייע במקרי בריאות רבים בינהם :

דיקור סיני הינה הרפואה האלטרנטיבית הנחקרת ביותר במערב, והינה דרך טבעית ויעילה לטיפול מוצלח ומעבר לכך טומנת בחובה ייתרונות רבים נוספים.

מפת האתר
footerLogo.png