דיקור סיני כל מה שצריך לדעת

דיקור סיני הידוע גם כאקופונקטורה, הינה רפואה עתיקה שהתפתחה בסין ומשמשת את רוב בתי החולים בסין,  במרבית בתי החולים המרכזיים בארץ היום ישנם מחלקות הנעזרות בדיקור סיני.
 

מה המדענים אומרים ? 

במחקר שנערך בארצות הברית מדענים חקרו ומצאו שדיקור סיני אפקטיבי ויעיל לטיפול בכאבים ובבחילות. 
מחקר נוסף הנערך על ידי
סין גראנט בשנת 2017 מראה כי דיקור סיני עוזר לתופעות לוואי הנגרמות מפוסט טראומה (PTDS) כמו דיכאון.
מחקר מדעי נוסף בהקשר לטיפול בדיקור סיני באטסמה אלרגית מראה כי לקבוצת המחקר ששולבה במקביל לטיפולים הקונבנציונלים  דיקור סיני הראתה שיפור משמעותי בתסמיני האסטמה לאחר שלושה חודשים.

דיקור סיני מה זה למעשה ?

הרפואה הסינית מאמינה כי כל מחלה בגוף קשורה לחוסר זרימה אנרגטית, אותה אנרגייה נקראת בסינית "צ'י".
מבחינת הרפואה הסינית לאורך הגוף זורמים ערוצי אנרגייה הנקראים מרידיאנים ואותם מרידיאנים קשורים לאיברי הגוף הפנימיים.
הדיקור הסיני מתבצע לאורך נקודות בגוף המעודדות זרימה וויסות של אנרגיה ומביאות את הגוף והנפש לידי איזון שמעודד את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף לבריאות מיטבית.

דרך נוספת להסתכל על דיקור סיני בצורה יותר מערבית היא שהדיקור הסיני עובד בעיקר על מוליכים עצביים הנקראים נוירוטרנסמיטורים.
בזמן הדיקור ישנו גירוי עצבי ששולח אותות למח. המח בתורו משחרר הורמונים מסויימים כמו
אנדרופינים ואנקפלינים שמשכחים ומורידים כאב וגורמים לתחושות של שלווה ורוגע. מעבר לכך הדיקור יכול להפיג כאב על ידי הפחתת תגובות דלקתיות בגוף.
 

בהקשר של חוסר תחושה עצבית היכולה לגרום לנמלולים וחוסר תחושה בקצוות הגוף, תאוריה נוספת טוענת כי על ידי דיקור סיני ניתן לגרום למח לעודד גורמי גדילה עצביים ובכך לעזור לעצבים מסוימים להיווצר מחדש ולסייע לתחושתיות לחזור.

במה דיקור סיני יכול לעזור ?

דיקור סיני מסייע במקרי בריאות רבים בינהם :

הרפואה הסינית בעזרת דיקור סיני ידוע מזה אלפי שנים כמטפלת בהצלחה בטיפול בכאבים, איזון הגוף והנפש ומניעה של נושאים בריאותיים. מעבר לכך דיקור סיני כדרך טומן בחובו יתרונות רבים נוספים.