דיקור סיני לנדודי שינה

חוסר בשעות שינה, קושי להירדם, קימה באמצע הלילה כל אלו יכולים להיות מלווים בעייפות חוסר אנרגייה וחוסר תפקוד ביום לאחר מכן יחד עם ירידה במצב הרוח שעלולה עם הזמן להתפתח לדיכאון נפשי.  שינה מספקת חיונית לבריאותינו ולחיים שלווים ומאוזנים.

במאמר זה נסקור את נושא נדודי השינה מזווית הרפואה הסינית וכיצד דיקור סיני יכול לסייע.

כדורי שינה

הרפואה הקונבנציונלית ממליצה לרוב על נטילת כדורי שינה. ישנם מקרים בהם אנשים הנוטלים כדורי שינה חווים תופעות לוואי כמו ישנוניות , אפטיות , בלבול ודיכאון.

מבחינת הרפואה הסינית הכבד בזמן השינה אחראי על אכסון סינון ורענון הדם.  למרבית כדורי השינה ישנה נטייה להרדים לא רק את האדם אלא עוד מערכות בגוף ובינהן הכבד, דבר המשפיע על איכות סינון הדם בזמן השינה. ישנם מקרים בהם האדם הנוטל כדורי השינה מצליח להירדם מספר שעות הגיוני, אך מתעורר עייף וללא מצב רוח מפני ש"איכות" השינה לא היתה מייטבית.

דיקור סיני לנדודי שינה 

ברפואה הסינית  אנו פונים אל שורש חוסר האיזון לדוגמא לחץ או מתח, תזונה, חולשת הגוף, ועוד שלל גורמים אפשריים.

בדיקור סיני לנדודי שינה מתבצע תשאול מקיף של כלל מערכות הגוף, מבט על הלשון ואבחנת דופק, לאחר מכן נקבעת תכנית טיפולית בה יומלצו מספר הטיפולים הנדרשים. הדיקור מתבצע על פני נקודות האסטרטגיות בגוף, מווסת את זרימת האנרגייה ומאפשר את האיזון המתבקש.

ייתרונות הטיפול בדיקור סיני לנדודי שינה

  • אפשרות למנוע את מנדודי השינה לחזור בשנית.

  • על ידי איזון הגוף באופן הוליסטי, תפקוד מערכות נוספות בדרך כלל משתפרות גם כן.

  • דיקור סיני הינו כלי טבעי ויעיל להשריית שלווה ורוגע ומאפשר מנוחה משגרת החיים ויכולת להיטען באנרגיות מחודשות.

למה לצפות במהלך הטיפולים ?
במהלך הטיפול הראשון תשאלו שאלות על כלל מערכות הגוף, יחד עם אבחנת דופק ולשון. כל אלו יתנו תמונה רחבה של חוסר האיזון, לאחר מכן נתחיל את הטיפול. הטיפול מתבצע בנקודות אנרגטיות לאורך הגוף ובאמצעות מחטים דקיקות שלרוב אינם מורגשות כלל. מרבית המטופלים מדווחים על תחושות של זרם נעימות במהלך הטיפול ולאחריו.
בדרך כלל נדרשים מספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאה טובה וארוכת טווח וכבר לאחר מספר טיפולים נצפה להטבה משמעותית.

במרכז לדיקור סיני תל אביב מאפשרים טיפול בנדודי השינה מהשורש, מהמקור, בדרך שמאזנת את הגוף ומחזירה שינה טבעית לקדמותה.