דיקור סיני לכאבי מחזור

אם חשבת שכאבי מחזור הם דבר שצריך ואפשר לסבול, יש לנו חדשות בשבילך, אין צורך לסבול. אפשר לחיות ללא הכאב, יש דרך טבעית אחרת. דיקור סיני מטפל ביעילות בכאבי מחזור ועושה זאת בצורה טבעית שמאזנת את המערכת ההורמונלית והגוף.

כ50% לערך מהנשים הנמצאות בטווח גילאי הפוריות סובלות מכאבי מחזור, כאשר כ 10% מהן סובלות מכאבים קשים המפריעים לשגרת החיים.

המונח כאבי מחזור מתייחס לכאבים אשר יכולים להגיע לפני, בזמן ואחרי הווסת החודשית ולרוב נחווים ככאבים בבטן התחתונה או לחלופין ובמקביל בגב התחתון אשר לעיתים אף מקרין למפשעה ולרגליים.

גורמים ברפואה הסינית שיכולים לגרום לכאבי מחזור הינם

  1. רגשות - ברפואה הסינית נאמר כי רגשות שאינם מבוטאים באופן טבעי מצטברים לאנרגייה עודפת בגוף שיכולה לפגום בזרימת האנרגייה החפשית בגוף ולהוביל לאי סדירות בזרימת הדם התקינה בגוף בכלל ולרחם בפרט.

  2. תזונה -  ייתכן כי צריכת יתר של מזונות שומניים, מוצרי חלב, ופחמימות קלות, גורמים להאטה בזרימת האנרגיה (צ'י) בגוף.  האנרגייה מניעה דם ובכך זרימת הדם בין היתר גם לרחם נפגמת ונוצר כאב.   לעומת זאת חוסר בתזונה מתאימה יכולה להוביל למצב של החלשת הגוף שבתורו פוגם ביצירת הדם בגוף, ברפואה הסינית חסר בדם בגוף יכול להיות כמותי או איכותי ,לווא דווקא נראה בבדיקות מערביות ועלול בסופו של דבר ולהוביל לבסוף לחוסר תנועה ולכאבים.

  3. קור ולחות - שימו נוזל בפריזר מה קורה לו ? הוא קופא, מפסיק לנוע. כך יכול לקרוא גם כן עם תנועת הדם בהיכנס קור לגוף, ברמה זו או אחרת. 
    אפשרות כניסת הקור לגוף תלוייה ברמת ובתדירות הטמפרטורה שנמצאת סביבנו, (ישיבה ממושכת במזגנים, השארות עם בגדים רטובים, ישיבה על משטחי בטון קרים ועוד..) ויחד עם זאת בחוזק הגוף עצמו להדוף קור מבחוץ, זוהיא פעולה שקוראת כל הזמן מבלי שנרגיש לכל אחד ואחת מאיתנו גם במצב בריאותי תקין. 
    כאשר הגוף חלש, יש לקור יותר נטייה להיכנס לגוף עד לרמת בה נפגמת זרימת הדם התקינה בגוף בכלל וברחם בפרט ומשם לכאבי מחזור.

  4. עבודת יתר וחולשת הגוף - עבודת יתר במובנה חשוב להדגיש יכולה גם להיות מעבר לעבודה פיזית גם עבודה מנטלית בה חושבים כל הזמן או נמצאים במצב של דאגה מתמדת שמתישה את הגוף.  בכך האנרגיה והדם נהיים במצב חסר בעיקר על רקע הטחול והקיבה, דם לא מזין בצורה מיטבית את הרחם ובשל כך נוצרת תקיעות שיוצרת בתורה כאב.

  5. לידות מרובות - לידות מרובות בטווחים קצרים יכולות לגרום לחוסר ברחם באופן בא נפגמת זרימת הדם לרחם ומשם נוצרת סטגנציה שמובילה לכאב.

הטיפול בכאבי מחזור בדיקור סיני

הטיפול בדיקור סיני לכאבי מחזור כולל תשאול טרם הטיפול על כלל מערכות הגוף, אבחנת דופק ומבט על הלשון, לאחר מכן נבנית תכנית טיפולית אישית.

בדרך כלל נדרשים מספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאה הרצוייה. 

נפתחת האפשרות לטפל בעזרת מתן מרשם צמחי מרפא 

לעתים תכופות נראה בקליניקה מקרים של מטופלות המגיעות לטפל בבעיה אחרת לגמרי, ומדווחות על שינוי לטובה בכאבי המחזור.

מעל לכ 90% מהמטופלות שמגיעות למרכז לדיקור סיני קהילתי תל אביב, לטיפול בכאבי מחזור מדווחות על שיפור והפחתה משמעותית עד להעלמת הכאב וחזרת השלווה לשגרת החיים.

בעזרת דיקור סיני אפשר וניתן לטפל ביעילות בכאבי מחזור בדרך טבעית ופשוטה.