דיקור סיני לכאבי גב

כאבי גב הינם אחת התלונות המרכזיות איתם מגיעים מטופלים למרכז לדיקור סיני, ויכולים להתחלק לכאבים אקוטים או כאבים ממושכים הנקראים כאבים כרוניים. 

כאבי גב אקוטיים - כאבים בדרך כלל חמורים בעצמתם ומקורם הינו נקודתי. בדרך כלל המקור לכאבים אלו הינו על רקע נפילה, תנועה לא נכונה, הרמת משאות כבדם, אימון אינטנסיבי, או תאונה.  ברפואה הסינית משייכים את המקור לבעייה לסטגנציה ( תקיעות ) בערוציי האנרגייה הרלוונטים. הטיפול ברפואה הסינית ובדיקור סיני הינו יחסית קצר. ברוב המקרים ניתן לראות שיפור כבר לאחר הטיפול הראשון.  על פי רוב בדיקור סיני מספר קטן של טיפולים פותר את הבעייה ומאפשרת לסובלים מכאבי גב לחזור לשגרת החיים.

כאבי גב כרוניים - כאבי גב כרוניים הינם כאבים יחסית דיי עמומים. מטופלים שמגיעים למרכז לדיקור סיני סובלים לרוב מבעיות אלו זמן דיי ממושך. אלו הינם כאבים עמומים ומתפרסים על שטח רחב לאורך הגב, רוב המקרים הינם בחלק התחתון של הגב.

הרקע לכאבי גב מסוג זה הינו חולשה של מערכת או מספר מערכות מסויימות בגוף.  מטרת הטיפול ברפואה הסינית בכלל ובדיקור סיני בפרט הינה לחזק את מערכות הגוף, ולהתמקד במרידיאנים (ערוצי האנרגייה) בגב ובחיזוק האיברים הפנימיים, על מנת להקל עד להפסיק לחלוטין את כאבי הגב.

טיפול בדיקור סיני לכאבי גב

הטיפול ברפואה סינית, ובדיקור סיני כולל תשאול מקיף של המטופל על שלל מערכות הגוף, אבחנת דופק ומבט על הלשון אשר נותן אינדיקציה לגבי נתונים נוספים. לאחר מכן ביסוס אבחנה וקביעת אסטרטגיה טיפולית.

בדרך כלל  ניתן לחוש הקלה כבר לאחר הטיפול הראשון לעיתים נחוצים מספר טיפולים על מנת לבסס שינוי משמעותי ומהותי.

"עידו"

"גילה"

מפת האתר