דיקור סיני כאבי גב

כאבי גב הינם אחת הנושאים המרכזיים בהם מטפלים במרכז לדיקור סיני ויכולים להתחלק לכאבים אקוטים או כאבים ממושכים הנקראים כאבים כרוניים. 

כאבי גב אקוטיים - כאבים חזקים בעצמתם,וממוקדים.  בדרך כלל המקור לכאבים אלו הינו על רקע נפילה, תנועה לא נכונה, הרמת משאות כבדם, אימון אינטנסיבי, או תאונה.  ברפואה הסינית משייכים את המקור הכאב לסטגנציה ( תקיעות ) בערוציי האנרגייה הרלוונטים. הטיפול ברפואה הסינית ובדיקור סיני הינו יחסית קצר.  על פי רוב בדיקור סיני מספר קטן של טיפולים פותר את הבעייה ומאפשרת לסובלים מכאבי גב לחזור לשגרת החיים.

כאבי גב כרוניים - אינם חזקים משמעותית בעצמתם, אך מורגשים ומפריעים לשגרת החיים. מטופלים שמגיעים למרכז לדיקור סיני סובלים לרוב מבעיות אלו זמן דיי ממושך. כאבים ממושכים  הינם עמומים ומתפרסים על שטח רחב לרוחב הגב בעיקר הגב התחתון.

הרקע לכאבי גב מסוג זה הינו חולשה של מערכת או מספר מערכות בגוף.  מטרת הטיפול ברפואה הסינית בכלל ובדיקור סיני בפרט הינה לחזק את מערכות הגוף ולהתמקד במרידיאנים (ערוצי האנרגייה) בגב ובחיזוק האיברים הפנימיים, כדי להקל עד להפסקה מוחלטת של כאבי הגב.

טיפול בדיקור סיני לכאבי גב

הטיפול ברפואה סינית, ובדיקור סיני כולל תשאול המטופל על כלל מערכות הגוף, אבחנת דופק ומבט על הלשון ולאחר מכן ביסוס אבחנה וקביעת אסטרטגיה טיפולית.

הטיפול מתבצע על ידי החדרה של מחטים דקיקות בנקודות לאורך ערוצי אנרגייה בגוף הקשורים עם הגב. במרבית הטיפולים לא מרגישים את  המחטים ואף מדווחים על תחושה של שלווה נעימה במהלך הטיפול.

בדרך כלל  ניתן לחוש הקלה כבר לאחר הטיפול הראשון אך לרוב ישנו צורך במספר טיפולים כדי לבסס החלמה שנשמרת לאוך זמן..
באמצעות דיקור סיני ולאור הנסיון שנצבר במרכז לדיקור סיני תל אביב, הקלה משמעותית והפסקת הכאב מתבקשים באופן טבעי.

"עידו"

דיקור סיני לכאבי גב

"גילה"