דיקור סיני לדלקת פרקים ראומטית    (ראומטיד ארטריטיס/Reumatoide Artritis)

דלקת פרקים ראומטית תוקפת כאחוז אחד לערך מהאוכלוסייה הבוגרת , שכיחות המחלה הינה בכל חתך הגילאים אך בעיקר סביב גילאי 30 - 40 כאשר המחלה נפוצה אצל נשים פי ארבעה מאשר אצל גברים. דלקת הפרקים הראומטית מתבטאת בעיקר בפרקי הגוף הפריפריאלים כפרקי כף היד והאצבעות אך יכולים להופיע במפרקי המרפק הברך והרגל גם כן. 

לדלקות הפרקים מסוג זה מספר התבטאויות, לרוב דלקתיות, נפיחות וכאב במפרקי הגוף. בדרך כלל במפרקים הנגועים ישנה רגישות למגע וכאב באופן כללי אשר מתגבר בבוקר לאחר שינה או לאחר חוסר פעילות ממושכת. בהמשך אף תתכן התקשות הפרקים הנגועים עד למצב של הגבלה בתנועה, חשוב לציין כי מצב של הגבלה בתנועה הינו מצב מתקדם של המחלה.  

דלקת פרקים ראומטית ברפואה המערבית

על פי הרפואה המערבית נוזל המפרקים במפרקים הנוגעים  (שהינו "הנוזל הסינוביאלי")  אינו תקין.

דלקת פרקים ראומטית נחשבת ברפואה המערבית כמחלה אוטואימיונית אשר בשותף לכלל המחלות האוטאימיוניות הגורם להתפתחותה אינו ידוע.

בשלבים הראשונים של המחלה ניתן להבחין בדלקתיות של הרקמות הרכות בלבד, כאשר רק במהשך ניתן להבחין בעזרת בדיקת רנטגן בהיצרות של מרווחי הפרקים ובשחיקת הסחוסים.

הטיפול הקונבנציונלי כולל מנוחה, מתן נוגדי דלקות אנטי סטרואידיאלים, מדכאי מערכת החיסון, וניתוח כירורגי.

דלקת פרקים ראומטית ברפואה הסינית והדרכים לטיפול בדיקור סיני

ברפואה הסינית דלקת פרקים ראומטית מתייחסת בעיקר לחוסר של צ'י (אנרגייה) במפרקים. גורמים חיצוניים כלחות וקור יכולים לנצל את חולשת הגוף על מנת לחדור למפרקים. ייתכן בהחלט כי חשיפה ממושכת ולאורך זמן לקור או ללחות יכולים לגבור על הצ'י המגן הטבעי של הגוף ולחדור לפרקים, לשהות שם ולהפריע לדרימת הצ'י והדם התקינה בפרקים הרלוונטים. תקיעות ממושכת של צ'י ושל דם בפרקים גורמת בסופו של דבר לחום, אשר מתבטא כמצב של דלקתיות.

הטיפול בדיקור סיני לדלקת פרקים ראומטית 

הטיפול בדיקור סיני לדלקת פרקים ראומטית כולל אבחנה ראשונית שנעשית על ידי תשאול המטופל על כלל מערכות הגוף, מבט על הלשון ואבחנת דופק, אלו  נדרשים על מנת לבסס אבחנה אישית עבור כל מטופל וקביעת תכנית טיפולית ייתכן כי יומלץ על מרשם צמחי מרפא סינים אשר נרקחים באופן אישי.  הדיקור הסיני מתבצע לאורך ערוצי אנרגייה בגוף המטופל אשר מקושרים לאיברים הפנימיים באופן אשר מאפשר החלמה, והקלה על הכאב.

דיקור הסיני הינו כלי יעל ואפקטיבי במידה וישנו כאב וחוסר נוחות על רקע דלקת פרקים ראומטית ומומלץ ביותר להקלה ושיפור אורח החיים.