דיקור סיני לכאבים בברך

כאבים בברך ודרכי הטיפול בדיקור סיני

כאבים בברך יכולם להיווצר בשל גורמים רבים, מרביתם על רקע פציעות בזמן פעילות גופנית, עומס או שחיקת סחוס ודלקות פרקים על רקע גיל מתקדם. אם זה בעקבות כאבים בברך בכיפוף או כאבים בברך בהליכה, דיקור סיני פונה להורדת הכאב, ויחד עם זאת לאיזון הגוף בצורה שתמנע מכאבים בברך להופיע שנית.

אנטומיה של הברך

שלא כמו רוב מפרקי הגוף שיכולים להסתובב, תפקידו של מפרק הברך הינו להימתח ולגרום לכיפוף. 

סיבוב לא נכון של מפרק הברך יכול לגרום לכאב ודלקתיות של גידים ורצועות ובשל כך תנועות מסויימות יכולות לכאוב במיוחד בזמן קימה והליכה.

מחקרים מראים כי דיקור סיני יעיל ואפקטיבי להורדת והפגת כאבים בברך.

שחיקת סחוס

שחיקת סחוס הינה אחת הגורמים המרכזיים לכאבים, כאבים בברך שמאל או בברך ימין. שחיקת סחוס הינה הגורם המרכזי לכאבים בברך בגיל מתקדם, שחיקת הסחוס גורמת לדלקתיות ולכאבים בברך בכיפוף וישור הרגל.

רופאים מנסים להימנע מלרשום משככי כאבים עבור כאבים ממושכים, שכן לנטילת משככי כאבים לאורך זמן יתכנו תועות לוואי.  

דיקור סיני לכאבים בברך

הדיקור הסיני לכאבים בברך עובד במספר דרכים.

  • הדיקור הסיני מגביר את זרימת הדם לערוצים הנמצאים על הברך ומעודד זרימת דם תקינה יחד עם ניקוז הרעלנים והנוזלים שהצטברו בשל הדלקתיות ומאיץ את תהליך ההחלמה.

  • הדיקור הסיני  משחרר מתחים ומשרה שלווה ורוגע שמאפשרים לגוף לרפא את עצמו ביתר יעילות.

הרפואה הסינית רואה את האדם כמכלול הוליסטי שלם ושואפת לאיזונו, הטיפול בדיקור סיני לכאבי ברכיים מתבצע לאחר תשאול של כלל מערכות הגוף, אבחנת דופק ומבט על הלשון ועל ידי כך מתבססת אבחנה. ייתכן שלאחר טיפול אחד או שניים תתכן הקלה משמעותית אך לעיתים מעט יותר. נצפה לראות תוצאות כבר לאחר הטיפול השלישי, בדרך כלל נדרשים 6 טיפולים למען תוצאה מיטבית.
מומלץ להימנע ככל הניתן מפעילות גופנית שמעמיסה על הברך בזמן ההחלמה.

הנסיון שהצטבר במרכז לדיקור סיני תל אביב מראה כי דיקור סיני מוריד ביעילות כאבי ברכיים עד הפסקתם בכל פעם מחדש.