דיקור סיני לחץ נפשי (סטרס)

במרכז לדיקור סיני תל אביב, תחום הנפש יקר לליבינו, חלק נכבד מהמטופלים המגיעים לטיפול בנושאים בריאותיים מסויימים אוהבים לאחר ההחלמה להגיע לטיפול לתחזוקת הנפש מידי פעם פשוט כי זה מרגיש טוב.

מה גורם ללחץ נפשי ? 

כל אדם הוא עולם ומלואו ייתכנו סיבות שונות שיכולות לגרום ללחץ נפשי (סטרס), אצל אדם אחד זה יכול להיות אי עמידה בסטנדרטים של החברה או של עצמו, הרגשה של חוסר הערכה, אפשרות לשינוי מסויים בחיים, חיובי או פחות, הסיבות מגוונות. לעיתים הבנה של שורש הסיבה יכולה לשנות את תפיסת המציאות שבתורה מפוגגת את הלחץ הנפשי דיי בטבעיות. טיפול בדיקור סיני כאשר נעשה על ידי המטפל הנכון יכול לשפר ולעזור בדרך להורדת הלחץ והנפשי ולפתיחת פתח לשלווה ורוגע להגיע.

לחץ נפשי בראי הרפואה הסינית בכלל ודיקור סיני בפרט

הרפואה הסינית מתבוננת בגוף ונפש האדם בכפיפה אחת וכמכלול הוליסטי שלם.

על פי הרפואה הסינית זרימה היא כל העניין, תארו לכם נהר שזורם בצורה טבעית, כאשר ללא הכנה מוקדמת ערוץ הנחל נסתם, מה יקרה ? סביר להניח שהנהר יעלה על גדותי ויגרום נזק לסביבתו.

לגבי זרימת הרגשות באדם המצב דיי דומה, כאשר אנו נתקלים בסיטואציה בה אנחנו לא מבטאים את עצמינו בצורה חפשית וטבעית כלפי הסביבה, נוצרת סתימה/סכר, שיכול להוביל את האנרגייה לזרום לנתיבים שאינם מתוכננים, שהינם בעיקר המקור ללחץ ומתח, זה יכול להתבטא על ידי דפדוף חסר שקט בטלפון, אכילה יתרה, כעס בלתי נשלט, מערכות יחסים שאינם מועילות והמנעות מהחיים באופן כללי היכולים להוביל בהמשך לחרדה ודיכאון.

דיקור סיני איך זה עובד ?

במהלך הטיפול נשאף לאזן את זרימת האנרגייה בגוף. על ידי שאילת שאלות על כלל מערכות הגוף, מבט על הלשון יחד עם אבחנת דופק נוכל להבין את בסיס חוסר האיזון מבחינת הרפואה הסינית ולהתאים את הטיפול באופן אישי.
הטיפול בעזרת דיקור סיני אורך כשעה, במהלכו מוחדרים מחטים דקיקות כשמעט ואינם מורגשות המווסתות את אנרגיית הגוף. ישנם מטופלים המדווחים על תחושת זרימה ורוגע במהלך הטיפול אשר נמשכים לאורך היום ולאחריו.

יתרונות הדיקור הסיני לטיפול בלחץ נפשי

במצבי לחץ נפשי אין כל צורך להמתין למצב מסויים או משבר על מנת לפנות לדיקור סיני, הטיפול משמש כגורם תומך המאפשר בטבעיות לשלווה ורוגע לבוא לידי ביטוי.