דיקור סיני לדלקת/כאב במפרק כף היד

הדיקור הסיני עבור דלקת או כאב במפרק כף היד הינו לרוב על רקע תסמונת התעלה הקרפלית הבא נסקור מה זה למעשה.

תסמונת התעלה הקרפלית (carpal tunnel syndrome (CTS, הינה גורם שכיח בקרב אנשים אשר מתפעלים באופן תמיד את פרק כף היד כ 15% מהעובדים במקצועות אשר עובדים רבות עם פרק כף היד כמו , תחום המחשבים בו משתמשים הרבה בעכבר ובמקלדת, מרכיבי חלקים אלקטורנים, מוסיקאים, רופאי שיניים ועוד..   עוד גורמים הקשורים בהתפתחות התסמונת הינם מחלות אנדוקריניות מסויימות כסכרת,  וחוסר סדירות בבלוט התיירואיד.

מה זה תסמונת התעלה הקרפלית

תסמונת התעלה הקרפלית או בשמה הלועזי (carpal tunnel syndrome (CTS הינה למעשה מצב בו העצב המדיאלי הנע בתעלה הנמצאת בפרק כף היד נלחץ על ידי גידים אשר נמצאים גם כן באותה תעלה.

בהתחלה זאת נחווית כתחושה לא נוחה ועקצוצים ביד ונמלולים בידיים, ככל שעובר הזמן, תחושת חוסר הנוחות יכולה להתקדם לכאב ממשי שמקשה על אורח החיים, לעתיתם הכאב מוחמר בלילה ואף מעיר מטופלים משתנם בשל כך.

מעבר לכך תתכתן גם תחושה של חולשה וקושי להניע חפצים.

תחושת הנמלול והעקצוץ יכולים לנוע ולהגיע להיכן שמגיע העצב המדיאני כמו האגודל, האצבע המורה, והאצבע האמצעית.

טיפול ברפואה מערבית

ברפואה המערבית הטיפול יכול הליות המלצה למנוחה וקיבוע של פרק כף היד, במיוחד בזמן השינה, ייתכן מתן תרופות אני דלקתיות על מנת להפיג את הכאב שיכולים לכלול הזרקת סטרואידים. האופצייה הנוספת הינה הפנייה לניתוח. בשלבים מוקדמים של הסמפטום תרגילילם מסויימים יכולים להועיל.

מנגנון הסמפטום ברפואה סינית והדרכים לטפל בדיקור סיני לתסמונת התעלה הקרפלית (carpal tunnel syndrome (CTS

נמלול ועקצוץ הינם בעיקרם, על ידי חוסר הזנה של הגידים והערוצים, חוסר הזנה זו מגיע לרוב על רקע של חוסר בצ'י (אנרגייה) ו/או בחסר דם (חשוב לציין שחסר דם ברפואה הסינית אינו חופף תמיד את המושג המערבי אך כן מוצא הרבה מכנים משותפים), על רקע עבודה מוגברת, חוסר מנוחה,מחלות ארוכות שהחלישו את הגוף ואף הריון יכול לתרום לכך. 

כאב בפרק כף היד הינו בעיקר על רקע תקיעות של דם בכלי הדם באזור, כאשר בהינתן חולשה של המקום, קור יכול לחדור ואף לתרום לכאב.

הטיפול בדיקור סיני לתסמונת התעלה הקרפלית (carpal tunnel syndrome (CTS

הטיפול בדיקור סיני לתסמונת זו הינו על פי רוב על ידי שחרור והגמשת הגידים והרצועות ובהתנתן מצב של חולשה חיזוק כללי של הגוף לתמיכה. ייתכן המלצה על צמחי מרפא להעצמת אפקט הטיפול. הדיקור מתבצע בנקודות אסטרטגיות בגוף על מנת להניע את זרימת האנרגייה באופן הנכון לגוף וכאשר הוא נעשה על ידי מטפל מיומן ומקצועי דיקור סיני הינו כלי אפקטיבי ויעיל ביותר.  ישנו צורך במספר טיפולים בין 5 ל 7 על מנת להגיע לתוצאה הרצוייה אך ישנם מקרים בקליניקה שכבר לאחר הטיפול הראשון והשני תתכן הטבה משמעותית.

מפת האתר
footerLogo.png