המרכז לדיקור סיני תל אביב
נקודות דיקור סיני

מקור

Bl64

כמו כל נקודות המקור bl64 בדיקור סיני יכולה לחזק צ'י ולחזק גם יין וגם יאנג לטיפול בכאבי גב, כאבי ראש, סחרחורות, ובעיות עיניים המקושרות עם חסר צ'י כליות. כדי לחזק את צ'י הכליות והשלפוחית יחדיו אפשר להשתמש בדיקור סיני ב kid3 ו bl64 יחדיו. הפעולה של שני נקודות אלו בחיזוק yuan qi יכולה להתעצם על ידי הוספת cv4 ו gv4.

כנקודת מקור של הערוץ וכמו מרבית הנקודות הדיסטאליות על הערוץ היא יכולה לטפל במלאות בראש. מבחינת רפואה סינית מלאות מעיין זו בראש יכולה לנבוע מפלישת פתוגן חיצוני כרוח או רוח חום, עליית רוח פנימית, עליית יאנג על רקע חסר בכליות או או חוסר איזון בין החלק העליון לחלק התחתון של הגוף. עודף למעלה יכול להתבטא כחום, כאב או כבדות בראש, כאבי ראש חזקים ביותר, ריניטיס, דימום מהאף ועוד.. בעוד חוסר מטה יכול להוביל לרגליים קרות.

להרגעה וייצוב הנפש shao yin יחד עם tai yang שילוב של

ערוץ השלפוחית הראשי נכנס למח בעוד הערוץ המפוצל נכנס ללב. כמו נקודות דיסטליות נוספות על הערוץ ל bl64 יש אינדיקציות לפלפיטציות, כאבים באזור הלב, אפילפסיה ומאניה דיפרסיה.

בנוסף ליחסי היין-יאנג בין הכליות ושלפוחית, בחלוקה של שש השכבות ברפואה סינית

השלפוחית והמעי הדק מרכיבים את tai yang

הכליות והלב מרכיבים את  shao yin

ארבעת נקודות המקור si3, kid3, bl46 ו ht7 יכולים ביחד לייצב ולהרגיע את הנפש מכיוון של bl64 ול si3 יש יכולת לטפל בחוסר איזון של הנפש הקשור ללב.

עבור מקרים הקשורים בנפש אפשר לשקול בטיפולי דיקור סיני להוסיף לשילוב kid3, bl64

עבור חיזוק הנפש והרוח את cv17, gv11, gv4
עבור הרגעת נפש את cv14, gv14

מעבר לכך הנקודות bl15, 23. 44 ו 52 יכולות להתווסף לחיזוק או הרגה של הנפש.

חסר צ'י בכליות ובשלפוחית

לדוגמא עבור דלקת בדרכי השתן עם חוסר מנוחה ושקט ניתן לשקול בטיפולי דיקור סיני את liv1, liv5, cv3, bl66

מצבי פחד יתר על המידה

פחד וחוסר נפש בילדות, הרטבות לילה, שינה מופרעת מחלומות, חרדה מלאת פחד, פלפיטציות.

לדוגמא עבור חלומות מפחידים יחד עם פחד מחושך אפשרי לשקול בטיפולי דיקור סיני את השילוב של ht7, kid3, gv20, bl64, bl52, bl44