המרכז לדיקור סיני תל אביב
נקודות דיקור סיני

מיים, נביעה

Bl66

כללי

נקודת מים ונביעה. bl66 יכולה לנקות חום, פעולה השייכת גם ל bl60 כנקודת אש.

כנקודה דיסטאלית על הערוץ יש לה פעולה משמעותית בניקוי פתוגן של צ'י או יאנג שעלו למעלה אל הראש. ניתן לשם כך לשקול בטיפולי דיקור סיני לשלבה עם bl10 או bl11.

במצבים של חום בשלפוחית ו/או דלקת בדרכי השתן בטיפולי דיקור סיני היא יכולה להשתלב עם נקודות כמו bl60, kid10 ו kid2. מעבר לכך bl60 יכולה להשתלב עם נקודת מים ונביעה על ערוץ המעי הדק si2 כדי לטפל בסחרחורת, כאשי ראש, נוקשות בצוואר, קדיחות חום והפרעות נפש.

להרגעת נפש bll6 שילובים של

אפשרי לחשוב על שילוב נקודות מים על ערוץ tai yang כ bl66 ו si2 בחיזוק, יחד עם נקודות אש על הערוץ כ bl60 ו si5 בהפחתה לטיפול בפחד, מאניה, דיבור מבולבל. גם הערוץ המתפצל של השלפוחית וגם הערוץ המרכזי של המעי הדק מתחברים עם הלב.

חום בשלפוחית

חום בשלפוחית יכול להתבטא כמקרים כמו כאב במתן שתן, דימום בשתן, חוסר שקט, תחושת חום בחזה ,פצעים או כיבים בלשון.  לדוגמא עבור דלקת בדרכי השתן עם גרד וחוסר שינה בטיפולי דיקור סיני ניתן לשקול את bl32, bl60,kid2, ht8, bl66, kid10, ht3.

רוח חום חיצונית או פנימית

קדיחת חום, נוקשות בצוואר, כאב ראש, סחרחורות, שיעול דמי. לדוגמא עבור כאב ראש אוקסיפיטלי וחום ניתן בטיפולי דיקור סיני לשקול את bl66, li4, gv14, gv16

פחד מפריע לנפש

במצבים של פחר שמפריע לשלוות הנפש יכולים להופיע מצבים של חוסר שקט, תחושת חום בחזה או בראש, פחד, חרדה. לדוגמא עבור חוסר שקט מנטלי ואגיטציות, בטיפולי דיקור סיני ניתן לשקול להשתמש ב bl7, bl60, si5, bl66, si2