דיקור סיני למחזור לא סדיר

נשים המגיעות לקליניקה תוהות כיצד טיפול במספר מחטים דקיקות לאורך הגוף מווסתת ומאזנת את המחזור החודשי. במרכז לדיקור סיני המקרים בהם מגיעות נשים עם אי סדירות ווסתית או ללא ווסת כלל למרכז הינם שכיחים.

אי סדירות וסתית או לחלופין מחזור לא סדיר הינם תופעות נפוצות, כ 30% מהנשים חוות במהלך חייהן אי סדירות ווסתית. 

וסת סדירה

וסת סדירה הינה וסת שמגיע בזמנים סדירים, בין 25 ל 35 ימים, חשוב לציין כי עד כשנתיים לאחר קבלת הוסת הראשונה ייתכן כי המחזור ההורמונלי החודשי טרם התייצב ועל כן במקרים אלו וסת לא סדירה, עדיין נחשבת למצב תקין, כמו כן לקראת גיל המעבר עולה שכיחותן של אי הסדירויות הווסתית.

אי סדירות ווסתית

וסת לא סדירה קשורה ברובה לחסר איזון  הורמונלי. בעיקר גונדוטרופינים מסוג FSH (הורמון מגרה זקיק שאחראי גם להתעבות רירית הרחם) והורמון LH (הורמון מגרה ביוץ). עיקר הבלוטות שאחראיות על הפרשת הורמונים הקשורים למערכת הרבייה הינם, היפופיזה, הפיתלמוס, והשחלות. 

כאשר הוסת מתאחרת ייתכן כי טרם נוצר ביוץ, דבר אשר בתורו יכול לגרום להתעבות יתר של רירית הרחם ובשל כך לדימום גובר בזמן הוסת.

דימום קליל, או דימום בין וסתי יכול להיגרם על ידי כך שרמת ההורמונים המופרשים אינה מספקת על מנת להזין את רירית הרחם.

לשם כך דיקור סיני למחזור לא סדיר הינו כלי יעל ואפקטיבי.

בין הגורמים שיכולים לגרום לווסת לא סדירה

גלולות למניעת הריון ומחזור לא סדיר

מירב הרופאים ימליצו למטופלות עם אי סדירות ווסתית נטילה של גלולות למניעת הריון.  דבר שאמנם מווסת את המחזור החודשי מבחינה חיצונית בצורה בה למעשה הגלולות מחקות את הפעילות ההורמונולית הטבעית של הגוף ובשל כך למעשה משבשות את האיזון ההורמונלי הטבעי של הגוף.

כאשר נפסקת נטילת הגלולות על פי רוב בעיות חוסר הסדירות חוזרות.  

ווסת לא סדירה על פי הרפואה הסינית והטיפול בדיקור סיני במחזור לא סדיר.

על פי הרפואה הסינית האיברים הפנימיים שקשורים בעיקרם לווסת לא סדירה הינם הכבד והכליות, שכן הכבד אחראי על פי הרפואה הסינית לזרימה החפשית של אנרגיה (צ'י) בגוף, ולאחסון הדם בזמן מנוחה.  וכן הכליות אחריות על התמצית (בין היתר רירית הרחם) ועל האנרגייה הפיזית התורשתית שקיימת אצל כל אחת אחת מאיתנו. 

חוסר סדירות של המערכת הגניקולוגית הגורמת למחזור לא סדיר יכולה להתבטא במספר תסמינים בינהם בין היתר: חסר באנרגיה, תקיעות באנרגייה, חסר בדם או תקיעות בזרימת הדם.  .

דיקור סיני למחזור לא סדיר

הטיפול בדיקור סיני עבור ווסת לא סדירה הינו טיפול דיי פשוט וניתן במידת הצורך להעזר בצמחי מרפא. 

הטיפול במרכז לדיקור סיני הינו למעשה החזרת האיזון הטבעי של המערכת ההורמונלי לגוף, בדרך טבעית יעילה ופשוטה.

הזרמת אנרגיית הגוף בצורה הרמונית ובמידה וישנם תקיעויות או חוסרים מסויימים להניע או להזין.

במחזור לא סדיר כברוב הבעיות הגניקולוגיות,על מנת להבין כי המחזור אכן חזר להיות סדיר, ישנו צורך בתקופה של 3 מחזורים על מנת לאשרר זאת באופן מלא. 

אפשר לעזור לטפל ולהחזיר את האיזון הטבעי לגוף בדרך טבעית יעילה ופשוטה.

מפת האתר