דיקור סיני למחזור לא סדיר

כ 30% מהנשים חוות במהלך חייהן אי סדירות ווסתית. מחזור לא סדיר הינה תופעה נפוצה, היכולה להוביל לכאבי מחזור, תופעות קדם ווסתיות ולקשיי פוריות.

וסת סדירה

וסת סדירה הינה וסת שמגיע בזמנים סדירים, בין 25 ל 35 ימים, חשוב לציין כי עד כשנתיים לאחר קבלת הוסת הראשונה ייתכן כי המחזור ההורמונלי החודשי טרם התייצב ועל כן במקרים אלו וסת לא סדירה, עדיין נחשבת למצב תקין, כמו כן לקראת גיל המעבר עולה שכיחותן של אי הסדירויות הווסתית.

חוסר סדירות של המערכת הגניקולוגית הגורמת למחזור לא סדיר יכולה להתבטא במספר תסמינים בינהם בין היתר: חסר באנרגיה, תקיעות באנרגייה, חסר בדם, כאבים בבטן התחתונה, מצבים נפשיים או תקיעות בזרימת הדם.  .

אי סדירות ווסתית

ווסת לא סדירה קשורה ברובה לחסר איזון  הורמונלי. בעיקר גונדוטרופינים מסוג FSH (הורמון מגרה זקיק שאחראי גם להתעבות רירית הרחם) והורמון LH (הורמון מגרה ביוץ). עיקר הבלוטות שאחראיות על הפרשת הורמונים הקשורים למערכת הרבייה הינם, היפופיזה, היפותלמוס, והשחלות. 

כאשר הווסת מאחרת ייתכן כי טרם נוצר הביוץ, דבר אשר בתורו יכול לגרום להתעבות יתר של רירית הרחם ובשל כך לדימום גובר בזמן הוסת.

דימום קליל, או דימום בין וסתי יכול להיגרם מכך שרמת ההורמונים המופרשים אינה מספקת על מנת להזין את רירית הרחם.

בין הגורמים שיכולים לגרום לווסת לא סדירה

גלולות למניעת הריון ומחזור לא סדיר

מרבית הרופאים ימליצו למטופלות עם אי סדירות ווסתית נטילה של גלולות למניעת הריון. הגלולות אמנם מחקות את הפעילות ההורמונולית הטבעית של הגוף ומבחינה חיצונית הווסת מגיע בזמן, אך למעשה הגלולות מחקות את הפרשת ההורמונים מבלוטת ההיפותלומוס ומבטלות את פעולתה התקינה של כל השרשרת ההורמונלית, מעיין מנגנון חיצוני שעוקף את המנגנון הפנימי הטבעי ומשבשו.

כאשר נפסקת נטילת הגלולות על פי רוב בעיות חוסר הסדירות חוזרות.  

ווסת לא סדירה על פי הרפואה הסינית והטיפול בה בדיקור סיני 

בטיפול במחזור לא סדיר נפנה אל השורש, אל חוסר האיזון שמלכתכילה גרם לווסת להיות לא סדירה ולכל שאר התסמינים שהופיעו עימה ולאזן במתינות והתמדה בכל טיפול עד להגעה והשתרשותה של ווסת סדירה.
על פי הרפואה הסינית האיברים הפנימיים שקשורים בעיקרם לווסת לא סדירה הינם הכבד והכליות. על פי הרפואה הסינית הכבד אחראי לזרימה החפשית של אנרגיה, ביטוי רגשי ולאחסון הדם בזמן מנוחה. הכליות אחריות על האנרגייה אותה קיבלנו מהורינו, האנרגייה התורשתית, שיחד עם תזונה ואופי חיינו יוצרת את האנרגייה הזמינה לגוף.

דיקור סיני למחזור לא סדיר

בטיפולי הדיקור הסיני נחזיר את האיזון למערכת ההורמונלית בגוף, בדרך טבעית יעילה ופשוטה.

ובמידה וישנם תקיעויות או חוסרים מסויימים להניע או להזין. אחד הייתרונות הטמונים בטיפול בהסדרה ווסתית  הינם הפחתה עד העלמתם של כאבי מחזור או תופעות קדם ווסתיות במידה וישנם.

דיקור סיני הוכח במרכז ככלי יעיל לטיפול באי סדירות ווסתית וטומן בחובו ייתרונות רבים נוספים לבריאותך.