דיקור סיני לתסמונת קדם ווסתית (PMS)

כאבים טרום וסתיים הינם כאבים המתארים בצורה רחבה תסמינים פיזיים ונפשיים שמתבטאים טרם הגעת הווסת. תסמינים אלו יכולים להיות בין היתר, דיכאון, עצבות, חוסר שקט, חרדה, עייפות, חוסר ריכוז, אגרסיביות, שינויים במערכת העיכול, בעיות עוריות, תאבה יתרה לאוכל, בכי, נטייה להתפרצויות כעס, מלאות, חוסר נוחות בחזה, וחוסר שינה.  תסמינים אלו יכולים להשתנות בעצמתם ותדירותם מהופעות מתונות ועד התבטאויות אקוטיות וחמורות. 

בדרך כלל תסמינים אלו נעלמים לאחר קבלת הווסת או יום יומיים לאחר מכן.  לעיתים רחוקות תסמינים אלו מופיעים לאחר סיום הווסת.

תסמונת קדם ווסתית שכיחה בעיקר בנשים בגילאי 30 - 40. בעוד מרבית הנשים חוות מצב זה בשלב זה או אחר בחיים​, אצל חלק מהנשים התסמינים האלו מגיעים למצבים אשר משפיעים ומשבשים את אורח החיים. מטרת הטיפול בדיקור סיני לתסמונת קדם ווסתית הינה להחזיר לגוף את האיזון הטבעי ולשפר את אורח החיים.

על פי הרפואה המערבית תופעות אלו מגיעות בעיקר על רקע שינויים הורמונליים טרם קבלת הווסת, לעיתים נרשמות גלולות למניעת הריון המונעות את השינויים ההורמונליים, במקרים אחרים אף נרשמים תרופות מקבוצת SSRI , שהינם תרופות שמעכבות את הספיגה החוזרת של הסרוטונין במח.

גורמים שתורמים לתסמינים קדם וסתיים (PMS)

  • לחץ נפשי - מצב רגשי באופן כללי הינו גורם עיקרי לתסמינים קדם ווסתיים. על פי הרפואה הסינית  הכבד אחראי על זרימת רגשות חפשית בגוף, בטיפולי הדיקור הסיני, אנו למעשה משחררים מחדש את זרימת האנרגייה בגוף.

  • תזונה - צריכת יתר של מוצרי חלב, ומזונות עתירי שומן , מעכבת גם כן את הזרימה החפשית של אנרגית הגוף.

  • עבודת יתר - חולשה יכולה להשפיע באופן ישיר על תסמונת קדם ווסתית.

טיפול בתסמונת קדם וסתית ברפואה סינית

הטיפול בתסמונת קדם וסתית מתבצע לאחר אבחנה הכוללת תשאול, אבחנת דופק ואבחנת מראה הלשון, הטיפול מתבצע בעזרת דיקור סיני, ובמידת הצורך צמחי מרפא סינים.

מטרת הטיפול בדיקור סיני הינה לטפל בשורש הבעייה ברובד עמוק ובצורה מערכתית, ובכך למנוע הישנות תסמינים אלו בעתיד.

על פי רוב ישנו צורך בשלושה מחזורים ווסתיים על מנת לאשרר בוודאות כי אכן פסקו התסמינים. לרוב השיפור מורגש בצורה משמעותית כבר מהמחזור הראשון.

אלפי נשים גילו את יתרונות הטיפול בדיקור סיני עבור תסמונת קדם ווסתית אפשר וניתן לעזור.

מפת האתר