דיקור סיני לתסמונת קדם ווסתית (PMS)

 

תסמונת קדם ווסתית שכיחה בעיקר בנשים בגילאי 30 - 40. בעוד מרבית הנשים חוות מצב זה בשלב זה או אחר בחיים​, אצל חלק מהנשים התסמינים האלו מגיעים למצבים אשר משפיעים ומשבשים את אורח החיים. מטרת הטיפול בדיקור סיני לתסמונת קדם ווסתית הינה להחזיר לגוף את האיזון הטבעי ולשפר את אורח החיים.
דיכאון, עצבות, חוסר שקט, חרדה, עייפות, חוסר ריכוז, אגרסיביות, שינויים במערכת העיכול, פריחות וגרד בעור, רעב גדול, בכי, נטייה להתפרצויות כעס, מלאות וחוסר נוחות בחזה, נדודי שינה, אלו חלק מהתופעות שחוות נשים לפני הוסת ויכולות להשתנות בעצמתם ותדירותם מהופעות קלות לעיתים עד למצבים חמורים שמקשים על תפקוד יומיומי.

בדרך כלל תסמינים אלו נעלמים לאחר קבלת הווסת או יום יומיים לאחר מכן.  לעיתים רחוקות תופעות אלו מופיעות לאחר סיום הווסת.

על פי הרפואה המערבית תופעות אלו מגיעות בעיקר על רקע שינויים הורמונליים טרם קבלת הווסת, לעיתים נרשמות גלולות למניעת הריון המונעות את השינויים ההורמונליים, במקרים אחרים אף נרשמים תרופות מקבוצת SSRI , שהינם תרופות שמעכבות את הספיגה החוזרת של הסרוטונין במח.
 

גורמים שתורמים לתסמונת קדם וסתיים (PMS)

  • לחץ נפשי - מצב רגשי באופן כללי הינו גורם עיקרי לתסמינים קדם ווסתיים. על פי הרפואה הסינית  הכבד אחראי על זרימת רגשות חפשית בגוף, בטיפולי הדיקור הסיני, אנו למעשה משחררים מחדש את זרימת האנרגייה בגוף.

  • תזונה - צריכת יתר של מוצרי חלב, ומזונות עתירי שומן , מעכבת גם כן את הזרימה החפשית של אנרגית הגוף.

  • עבודת יתר - חולשה יכולה להשפיע באופן ישיר על תסמונת קדם ווסתית.

טיפול בתסמונת קדם וסתית ברפואה סינית

מטרת הטיפול בדיקור סיני הינה לטפל בשורש הבעייה ברובד עמוק ובצורה המתייחסת לכלל מערכות הגוף ובכך למנוע חזרה של תופעות אלו בעתיד.

הטיפול בתסמונת קדם וסתית מתבצע לאחר אבחנה הכוללת תשאול, אבחנת דופק ואבחנת לשון, מעבר לדיקור סיני תתכן המלצה על מרשם צמחי מרפא סינים. בדרך כלל ישנו צורך בשלושה מחזורים ווסתיים כדי לדעת בוודאות שהתופעות אכן פסקו  ולרוב השיפור מורגש בצורה משמעותית כבר מהמחזור הראשון.

אלפי נשים גילו את יתרונות הטיפול בדיקור סיני עבור תסמונת קדם ווסתית אפשר וניתן לטפל.