דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות

בין 5-10% מהנשים בין הגילאים 18 - 44 לערך סובלות משחלות פוליצסטיות. תסמין זה הינו בין הגורמים המשמעותיים כיום לבעיות פוריות בעיקר על רקע חוסר בביוץ.

שחלות פוליציסטיות (PCOS), הינם תופעה שנגרמת בשל הפרשת יתר של הורמונים אנדרוגנים (היפראנדרוגניזם) בעיקר על רקע הפרשת יתר של הורמוני LH ביחס להורמוני FSH על ידי ההיפופיזה או לחלופין על רקע היפרגליקמיה שהינה עודף סוכר בדם. התסמינים השכיחים לשחלות פוליציסטיות הינם ווסת לא סדירה, אל ווסת, דימום ווסתי רב, שיעור יתר, אקנה בעיקר בפנים, כאבים באגן, ובעיות פוריות.

על מנת לאבחן שחלות פוליציסטיות ישנו צורך לאבחן לפחות שניים מתוך שלושת התסמינים:

1. העדר ווסת או ווסת מאחרת ב 34 יום לערך או יותר

2. הורמונים אנדרוגנים במצב יתר הגורמים להופעה של שיעור יתר ואקנה

3.בדיקת אולטרסאונד המעידה על עודף זקיקים בשחלה.

סימנים שיכולים להתווסף לשחלות פוליציסטיות יכולים להיות בין היתר סכרת סוג 2, ומשקל יותר.

שחלות פוליציסטיות הינם בדרך כלל שילוב של גורמים סביבתיים וגנטיים, גורמים שיכולים להעלות את הסיכון להתפתחות שחלות פוליציסטיות הינם, משקל יתר, ומצב משפחתי בו לאחת מבנות המשפחה מאובחנת או לחלופין אובחנו בעבר שחלות פוליציסטיות.

טיפול בשחלות פוליציסטיות ברפואה מערבית

לרוב יכלול בין היתר גלולות למניעת הריון על מנת לשפר את סדירות הווסת, את צמיחת השיער והופעת האקנה.  למי שמעוניינת להרות בדרך כלל ינתנו חמרים מעודדי ביוץ כמו גונדוטרופינים.

דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות

חוסר האיזון ההורמנלי מתורגם ברפואה הסינית על רקע תקיעות של צ'י ודם, ביחד עם נוזלי גוף בפלג גוף תחתון.  גורמים אלו מגיעים בדרך כלל על רקע של חולשה מולדת.  האיברים הקשורים לתסמונת השחלות הפוליציסטיות הינם בדרך כלל הכליות, הכבד והטחול.   בדיקור סיני מווסתים את זרימת האנרגייה בגוף באופן שתניע ליחה ודם שהצטברו יתר על המידה ובfך לאפשר ריפוי טבעי של הגוף באופן הרמוני.

הטיפול בדיקור סיני לשחלות פוליציסטיות מתבצע בתחילתו על ידי תשאול על כלל מערכות הגוף, אבחנת דופק, ומבט על הלשון, לאחר מכן ביסוס אבחנה נכונה וקביעת תכנית טיפולית.  

הרפואה הסינית מעודדת את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף לעבוד בזכות עצמם, אנחנו למעשה מחזירים את האיזון לגוף, על מנת להגיע לתוצאה הרצוייה בדרך כלל דרושה סדרת טיפולים.

על סמך הנסיון במרכז לדיקור סיני תל אביב, דיקור סיני הינה דרך אפקטיבית לטיפול בשחלות פוליציסטיות, ומומלצת עבור כל אחת שמעוניינת להחזיר את האיזון ההורמונלי הטבעי לגוף.