דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות (PCOS), הינם תופעה שנגרמת בשל הפרשת יתר של הורמונים אנדרוגנים(היפראנדרוגניזם) בעיקר על רקע הפרשת יתר של הורמוני LH ביחס להורמוני FSH על ידי ההיפופיזה או לחלופין על רקע היפרגליקמיה שהינה עודף סוכר בדם. התסמינים השכיחים לשחלות פוליציסטיות הינם אי סדירות ווסתית, אל ווסת, דימום ווסתי רב, שיעור יתר, אקנה בעיקר בפנים, כאבים באגן, קושי בהתעברות.

על מנת לאבחן שחלות פוליציסטיות ישנו צורך לאבחן לפחות שניים מתוך שלושת התסמינים:

1. העדר ווסת או ווסת מאחרת ב 34 יום לערך או יותר

2. הורמונים אנדרוגנים במצב יתר הגורמים להופעה של שיעור יתר ואקנה

3.בדיקת אולטרסאונד המעידה על עודף זקיקים בשחלה.

נאמר כי בין 5-10% מהנשים בין הגילאים 18 - 44, סובלות משחלות פוליצסטיות. תסמין זה הינו בין הגורמים המשמעותיים כיום לבעיות פריון בעיקר על רקע חוסר בביוץ.

סימנים משניים לשחלות פוליציסטיות יכולים להיות בין היתר סכרת סוג 2, ומשקל עודף.

שחלות פוליציסטיות הינם בדרך כלל שילוב של גורמים סביבתיים וגנטיים, גורמים שיכולים להעלות את הסיכון להתפתחות שחלות פוליציסטיות הינם, משקל יתר, ומצב משפחתי בו לאחת מבנות המשפחה מאובחנת או לחלופין אובחנו בעברה שחלות פוליציסטיות.

טיפול ברפואה מערבית

לרוב יכלול בין היתר גלולות למניעת הריון על מנת לשפר את סדירות הווסת, את צמיחת השיער והופעת האקנה.  למי שמעוניינת להרות בדרך כלל ינתנו חמרים מעודדי ביוץ כמו גונדוטרופינים.

דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות

חוסר האיזון ההורמנלי מתורגם ברפואה הסינית על רקע תקיעות של צ'י ודם, ביחד עם נוזלי גוף בפלג גוף תחתון.  כאשר גורמים אלו מגיעים בדרך כלל על רקע של חולשה מולדת.  האיברים הקשורים לתסמונת השחלות הפוליציסטיות הינם בדרך כלל הכליות, הכבד והטחול.   על ידי בחירת נקודות נכונה של מטפל מיומן, בדיקור סיני מווסתים את זרימת האנרגייה בגוף באופן שתניע ליחה ודם שהצטברו יתר על המידה ובך לאפשר ריפוי טבעי של הגוף באופן הרמוני.

הטיפול בדיקור סיני לשחלות פוליציסטיות מתבצע בתחילתו על ידי תשאול על כלל מערכות הגוף, אבחנת דופק, ומבט על הלשון, לאחר מכן ביסוס אבחנה נכונה וקביעת תכנית טיפולית.  

הרפואה הסינית מעודדת את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף לעבוד בזכות עצמם, אנחנו למעשה מחזירים לגוף את האיזון הורמונלי הטבעי, ועל כן על פי רוב דרושה סדרת טיפולים על מנת להגיע לתוצאה הרצוייה. 

על סמך הנסיון במרכז לדיקור סיני תל אביב, דיקור סיני הינה דרך אפקטיבית לטיפול בשחלות פוליציסטיות, ומומלצת עבור כל אחת שמעוניינת להחזיר את האיזון ההורמונלי הטבעי לגוף.

מפת האתר
footerLogo.png