המרכז לדיקור סיני תל אביב
נקודות דיקור סיני

ים, מים

Lu5

כללי

נקודה lu5 היא נקודת מים על ערוץ הריאות. בדיקור סיני היא בעיקר בשימוש לקירור חום, חיזוק יין ולחלוח יובש. שלושת התנאים העיקריים בשימוש על ידי lu5 הינם חום בריאות, הצטברות ליחה בריאות וחוסר יין הריאות.

חום בריאות

בטיפולי דיקור סיני ניתן להשתמש ב lu5 בהפחתה או בדימום לחום אקוטי בריאות שיכול להתבטא כברונכיטיס אקוטי או דלקת בשקדים. היא יכולה להשתלב עם lu1, lu6, lu10 או lu11 לשם כך. lu1 יותר בשימוש עבור חום עם סטגנצייה בצ'י הריאות. Lu6 בדיקור סיני יותר עבור ליחת חום עם דימומים למיניהם או עם אסטמה. Lu10 יותר עבור שיעול יבש עם כאבי גרון עם סימני חום כרוניים ו lu11 היא יותר עבור חום אקוטי חמור.

סינדרום של חום בריאות יכול להתבטא בין היתר כדלקת ריאות, דלקתיות בשקדים וברונכיטיס אקוטי. לדוגמא עבור ברונכיטיס אקוטי (זיהום בדרכי הנשימה) יחד עם פלישת רוח חום ניתן לחשוב בטיפולי דיקור סיני על הנקודות lu5, li4, li11, gv14, ודימום של lu11

הצטברות ליחת חום בריאות

הנקודה lu5 יכולה בטיפולי דיקור סיני לטפל בהצטברות ליחה בריאות בהפחתה. למרות שהיא יעילה במיוחד עבור ליחת חום היא יכולה לבוא לידי ביטוי בטיפול בליחת קור גם כן. לטיפול בליחה היא לרוב משתלבת עם st40.

אינדיקציות להצטברות ליחה בריאות יכולות להתבטא כברונכיאסטאזיס, (מצב בו קירות סימפונות מעובות מדלקתיות או זיהום ונוצר כיח) יחד עם פלישת רוח חום. אפשר בטיפולי דיקור סיני לשקול את הנקודות lu2, lu5, lu7, li4, cv17, cv22, st40.

חסר יין הריאות

הנקודה lu5 בדיקור סיני יכולה בהפחתה לחזק את יין הריאות במצבי חסר יין כורניים או כאשר יין הריאות נפגש בשל חום חמור. אש ישנם סימני אש מחסר אפשרי לחשוב על  lu5 נקודת מים בחיזוק יחד עם lu10 נקודת אש בהפחתה. אם ישנם סימני יובש כמו יובש בגרון, עור יבש lu5 יכולה בדיקור סיני להשתלב עם sp6 ו kid6.

אינדיקציות של חסר יין בריאות יכולות להתבטא כדלקת במיתרי הקול עם שיעול יבש. לדוגמא עבור ברונכיטיס כרוני עם סימני חום אחרי צהריים המעידים על חוסר יין. ניתן לחשוב בטיפול דיקור סיני על הנקודות lu5, ht6, kid6, sp6, kid2, lu10.