המרכז לדיקור סיני תל אביב
נקודות דיקור סיני

ים, אדמה

Li11

תפקידים

מנקה חום חיצוני
מווסתת ערוץ
מווסתת איבר
מרגיע מתח מהשרירים ומפיגה כאב
מניע מסות
מרגיע עליית יאנג כבד
מטפלת בבעיות עוריות

משחררת רוח חיצון

בדיקור סיני הנקודה li11 מנקה רוח חום כמו li4 אך לא לשלבים מוקדמים אלה יותר כאשר הרוח נעה לכיוון חום ב yang ming או חום בדם כמו פריחות עוריות. הנקודה  li11 אינה עבור מצבי רוח קור.

מנקה חום

בטיפולי דיקור סיני השילוב li11, li4, gv14 הינו נפוץ נפוץ לחום אקוטי, כאשר במקרי קיצון ניתן להוסיף דימום בנקודת באר. השילוב li4, li11 ביחד טובות לחום בדם ולחום קיץ. Li11 טובה יותר עבור חום לחות ובמיוחד במידה ומקושר לסטגנצייה ב bl וב si. שני הנקודות טובות לנגעי רעילות ואש כמו נפיחויות בגרון.

מווסתת ערוץ

בטיפולי דיקור סיני li11 טובה יותר למרפק ולאמה בעוד li4 יותר טובה לידיים ולפנים.

מווסתת איבר

הנקודה li11  טובה יותר מ li4  עבור בעיות של סטגנציית צ'י במעיים או חום וחום לחות במעיים, אולם למקרים של סטגנציית צ'י במעיים עם עצירות וכאב li10 עדיפה.

מרגיעה מתח מהשרירים ומשככת כאב

בטיפולי דיקור סיני הנקודה li11 טובה למטרת הרגעת מתח מהשרירים וכאב בכתף, במרפק ובזרוע, אולם אין לה את ההשפעה הכללית והרחבה שיש ל li4 וגם היא אינה אפקטיבית עבור סטגנציית דם ברחם.

מניע מסות

בעוד li4  טובה להנעת מסות בפלג הגוף העליון או התחתון, הנקודה li11 הינה בעיקר עבור הנעת מסות בגב ופלג גוף עליון בלבד כמו גוייטר ונגעים.

מרגיע יאנג הכבד ואש הכבד

בטיפולי דיקור סיני שני הנקודות li4 ו li11 מרגיעות יאנג ואש הכבד ורוח לטיפול בתפיסות שרירים, אלרגיות, וגלי חום בגיל המעבר.

טובה לבעיות עוריות

לשם כך הם מאד דומות ולעיתים קרובות בשימוש יחדיו. Li4 יותר להפרעות של רוח חום, הפרעות עוריות בעוד li11 יותר מכוונת להפרעות עוריות של אש ב yang ming ואש הכבד.