דיקור סיני לחרדה

חרדה הינה תגובה נורמלית למצבי לחץ. באופן כללי היא עוזרת להתמודד עם מצבים בחיים, אך כאשר החרדה חוזרת על עצמה לעיתים קרובות וללא כל הקשר משמעותי לסיטואציות רגילות בחיים ובאופן יומיומי, היא הופכת לתופעה משתקת שניתנת לטיפול.

חרדה מוגדרת כפחד ודאגה לא רציונליים בסטואציות יומיומיות, דאגה מתמדת זאת משפיעה על הפעילויות היומיומיות ויכולה אף לגרום לבעיות פיזיות ובריאותיות.

חרדה יכולה להגיע במגוון צורות יחד עם דיכאון או לבדה. חרדה כללית הינה מצב מתמשך יומיומי, אך יכולה להתלוות אליה גם התקף חרדה יותר רציני.

ניתן לטפל בחרדה בדיקור סיני.

לחרדה יכולים גם להתלוות מספר תסמינים פיזים כמו: נוקשות ומתח בשרירים, הזעות, בחילות, קור בכפות הידיים, קושי בבליעה, בעיות במערכת העיכול, עצבנות וחוסר שקט, עייפות וחוסר שינה.

התקף חרדה הינו עלייה חדה בתסמינים אלו ונמשך כ 10 דקות לערך, יכולות להתלוות אליו פחד מאבדן שליטה, גלי חום, וסחרחורות.
 

 

רפואה מערבית וחרדה

לעיתים קרובות הטיפול בחרדה ברפואה הקונבנציונלית הינו מתן תרופות בצורת כדורים ללא כל הקשבה אמיתית לנפש המטופל. לעיתים רבות מטופלים מפתחים התמכרות לתרופות אלו ללא כל צורך.  יש לציין כי במקרים מסויימים במידה והתסמינים הינם רציניים, מתן תרופה להתמודדות זמנית הינה בהחלט יעילה, אך כאורח חיים נטילת תרופות לשיפור מצב הרוח אינם מומלצות.  נולדנו שמחים בנפשינו.

חרדה ברפואה הסינית

הגורמים שיכולים להשפיע ולגרום לחרדה ברפואה הסינית הינם מגוונים כמגוון רגשות האדם.

רגשות - פחד, דאגה, צחוק עודף, הלם, בושה ועצבות, כולם יכולים להוביל בסופו של דבר לחרדה ולחווית התקף חרדה.

גנטיקה - על פי מחקרים של המכון הלאומי לבריאות הנפש האמריקאי נראה כי ישנו הקשר תורשתי לגבי חרדה.  יחד עם זאת טיפול נכון בדיקור סיני ובצמחי מרפא סינים יכולים להוריד בצורה משמעותית עד להעלמתם של התקפים אלו.

תזונה- תזונה לא סדירה יכולה לתרום למצב זה. 

חולשה - מצבים של חולשה יכולים בהחלט לתרום לכך.

על פי הרפואה הסינית האיבר המשפיע ביותר על חרדה הינו הקיסר.  הלב.  יחד עם זאת גם הכליות והריאות יכולות לתרום למצב זה.

 

הטיפול בחרדה ובהתקפי חרדה ברפואה הסינית כוללת דיקור סיני וצמחי מרפא. מטרת הטיפול הינה להגיע לאיזון טבעי ונכון של הגוף והנפש ולקחת את הבעיה לרמה עמוקה ולטפל בבעיה מן שורש, יחד עם עזרה לאדם להגיע למצב האיזון הנכון בו הוא יכול להגיע לתובנות הנדרשות, ולהרגשת השלווה, הביטחון, השמחה, וההנאה המיוחלות שכן אלו הן זכותיינו הטבעית כבני אדם. נולדנו שמחים בנפשינו.

כאשר הטיפול מתבצע על ידי מטפל מקצועי עם הנכונות והרצון הכנה לעזור, יעילות הטיפול עולה בצורה משמעותית.

נכוחות המטופל לקחת חלק פעיל בתהליך הריפוי על ידי הבנת מצבו האישי יחד עם ראייה מפוקחת של המצב הינה אבן דרך משמעותית לשינוי המיוחל.

הידיעה כי כל מה שקורה לנו בחיינו הינו באחריותינו הינו דבר מעודד, משמעות הדבר שלנו הכח לשנות את מצבינו בין אם אנו יודעים ותופסים זאת כעת ובין אם לא.

בתחילת הטיפול מתבצע אבחון הכולל תשאול המטופל על הלכי רוחו, ואורח חייו בכללי, יחד עם התבוננות על לשון המטופל והרגשת דופק המטופל המספק תובנות והגעה לידי אבחנה.  לאחר מכן נדרשים מספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאות מיטביית ולתחושת שביעות הרצון, השלווה והסיפוק המיוחלים.

ניתן לשלב בין הרפואה המערבית לרפואה הסינית שכן לדיקור הסיני היכולת להגיע לתוצאות מהירות יותר , ולעזרה בתסמיני נטילת התרופות נוגדות החרדה.

מי שנוטל תרופות מרשם יכול להתייעץ עם הרופא ולבקש לנסות להוריד את המינון עד להפסקת התרופות יחד עם הטיפול ברפואה הסינית.