דיקור סיני לאלרגיות

20% עד 40% מאוכלוסיות ישראל סובלת מסוג מסויים של אלרגיה על פי נתוני משרד הבריאות. כעת יותר מתמיד אנשים המחפשים דרך טבעית ויעילה לטיפול באלרגיה פונים לדיקור סיני.

מהיא אלרגיה ?

אלרגיה הינה תגובת יתר של המערכת החיסונית לאלרגנים (חמרים) מהסביבה שבדרך כלל אינה מזיקה אלה ברידה באיכות החיים. האלרגיות הנפוצות יכולות להיות רגישות למזונות מסויימים, אטופיק דרמטיטיס, עקיצות של חרקים, נזלת אלרגית, אלרגייה נשימתית (אסטמה אלרגית).
אלרגייה יכולה להתבטא במגוון דרכים, כעניים אדומות ומגרדות, התעטשויות, שיעולים, אדמומיות וגרד בעור, קוצר נשימה ועוד..
דיקור סיני ידוע כדרך טיפול טבעית ואפקטיבית לטיפול באלרגיות.

אילו גורמים מעודדים אלרגיות ?

פעמים רבות אלרגיה הינה אלרגיה עונתית ובמקרים שונים יכולות להמשך לאורך השנה או בחשיפה לחמר (אלרגן) מסויים. הגורמים לאלרגיות יכולים להיות גנטים, הרגלי תזונה או שינה, מתח נפשי, חוסר פעילות גופנית, וחולשת המערכת החיסונית.

סימנים שיכולים להעיד על אלרגיה

  • גרד בעניים

  • ענים אדומות

  • אף נוזל או מגרד

  • התעטשויות או אף סתום

  • קשיי נשימה

  • יכולים להתלוות, כאבי ראש, כאבים בסינוסים ופריחות עוריות

מהוא אלרגן ?

אלרגן הינו חמר חיצוני מהסביבה, אלרגנים הגורמים לאלרגייה יכולים להיות מגוונים ולכלול בין היתר מזונות מסוימים כמו בוטנים ואגוזים, רגישות לפריחה וצמחייה, קרדית האבק ( חייה מקרוסקופית החייה בסביבת אדם מאובקת) ועוד.

כיצד הרפואה המערבית מטפלת באלרגיות ?

הרפואה המערבית לרוב תמליץ להימנע מחשיפה לסביבה בה קיים האלרגן בצורה מניעתית. בשלב השני הרפואה המערבית תמליץ על שימוש באנטי היסטמינים אשר מטרתם שימוש לטווח הקצר, ואף לטיפול המשלוב עם סטרואידים. במרבית המקרים טיפולים מסוג זה הינם בשימוש תדיר לכל החיים ועלול לגרום לתופעות לוואי לאורך זמן.

טיפול באלרגיות בעזרת דיקור סיני

דיקור סיני מתמקד בהורדת האלרגייה במצבה האקוטי. בעזרת דיקור סיני נעודד את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף וחיזוק מערכת החיסון כדי להימנע ככל הניתן מהאלרגיות להופיע בעתיד. הטיפול בדיקור סיני מותאם עבור כל מטופל ומטופלת באופן אישי ובכך יתרונו, על כן מעבר להפסקת האלרגייה הינו מחזק ומאזן את הגוף והנפש. במקרים מסויימים שינויים קלים באורח החיים יכולים להשפיע על איכות הטיפול.

משך הטיפול בדיקור סיני לאלרגיות

במרבית המקרים בשלב ההתפרצות נראה הקלה משמעותית ומהירה כבר לאחר טיפול או שניים, על מנת להגיע לתוצאה ארוכת טווח לרוב נדרשים בין 6 ל 10 טיפולים.
דיקור סיני הוכח ביעילותו בטיפול באלרגייה והורדת תדירות ועצמת הופעתה, עד העלמתה.