דיקור סיני לחיזוק מערכת החיסון

חולשה של מערכת החיסון

חולשה של מערכת החיסון הינה מצב בו הגוף אינו חזק מספיק על מנת להדוף באופן טבעי הדבקויות, וזיהומים. התנאים הכרונים ביותר הינם התקררויות חוזרות, דלקות חוזרות, ובעיות חוזרות במערכת העיכול.

ישנם מצבי של חוסר איזון של מערכת החיסון, מצבים בהם המערכת החיסון תוקפת את הגוף עצמו, מחלות מסוג זה נקראות  

"מחלות אוטואימיוניות" כאשר המחלות הנפוצות ביותר בינהם הינם סכרת סוג 1, האשימוטו, תת או יתר פעילות של בלוטת התריס

חשיבות מערכת החיסון ברפואה הסינית

הרפואה הסינית רואה את האדם כמכלול ורואה את המערכת החיסונית כגורם הראשון שהודף גורמים מבחוץ, הרפואה המערבית נוטה לטפל בכאבי ראש, עליית חום, נזלות ועוד.. על ידי כדורים ואינה מתיחסת לשורש הבעייה שהיא, חולשת המערכת החיסונית. כאשר מטפלים ברפואה סינית ובדיקור סיני מטפלים גם כן באותם סמפטומים ויחד עם זאת פונים לרובד פנימי של שורש הבעיה שהינה חולשת המערכת החיסונית וכיצד ניתן לחזק אותה על מנת שמקרים חוזרים של תופעות כמו התקררויות חוזרות ובעיות חוזרות במערכת העיכול ודלקות למינהם לא יחזרו על עצמם כל מספר חודשים. 

כיצד עובד הדיקור הסיני לחיזוק מערכת החיסון

ברפואה הסינית, חולשת מערכת החיסון מתייחסת על פי רוב לחולשה של הריאות, לטחול, לקיבה ולאחר מכן לכליות. הדיקור הסיני מתבצע לאורך צמתים מרכזיות של ערוצי אנרגייה בגוף כאשר מטרתו הינה לווסת את זרימת האנרגייה ואת היחסים בין האיברים הפנימיים במטרה להביא את הגוף למצב בו מערכת החיסון הינה בריאה ומחוזקת.

במידה ואתם סובלים ממחלה כל שהיא הקשורה למערכת החיסון חשוב לדעת שהטיפול בדיקור סיני מתמקד בשני מישורים, הראשון הינו לסלק את הסמפטומים מהם אתם סובלים כעת כמו התקררות, דלקות למינהם, חולשת מערכת העיכול ועוד..  והשני הינה לחזק את מערכת החיסון באופן שתופעות אלו לא יחזרו על עצמם.

בדרך כלל ישנו צורך במספר טיפולים על מנת לבסס שיםור ארוך טווח של מערכת החיסון. תתכן המלצה להעזר במרשם צמחי מרפא במידת הצורך.

דיקור סיני יעיל ואפקטיבי לטיפול בחולשת מערכת החיסון, למניעת מחלות חוזרות  ולשמירה על בריאות וחיוניות.