דיקור סיני לאקנה 

מהיא אקנה

אקנה הינה דלקת כרונית של בלוטת החלב וזקיקי השערה עקב תגובה לא נכונה להורמון טסטוסטרון שמופיע בעיקר בגיל ההתבגרות בדרך כלל לאחר גיך ההתבגרות בשל ייצוב הורמונלי פצעי הבגרות (אקנה) נעלמים. ישנם מקרים בהם האקנה ממשיך להופיע גם בגילאי 30+. בדרך כלל האקנה הינו שטחי על העור או יתבטא כפצעים מגרדים, ישנם מקרים בהם הנגעים עמוקים יותר ועלולים לגרום לצלקות עם הזמן.

התפשטות הפצעים הינם בעיקר בפנים ומקרים מסויימים האקנה יכול לנדוד לצוואר, לעורף ולחזה. מרבית הסובלים מאקנה הינם גברים אך גם אצל נשים אקנה יכול להופיע בעיקר טרם או בזמן הווסת החודשית בדרך כלל בשל תסמונת שחלות פוליציסטיות.

טיפול באקנה ברפואה המערבית

הטיפול ברפואה המערבית במקרים קלים הינו ניקוי עור הפנים ושימוש בשלל משחות אנטיביוטיות כקלינדמיצין, או איזוטרטינואין, במקרים יותר קשים מומלץ על אנטיביוטיקה בכדורים כמו מינוציקלין או רואקוטן. לנטילת תרופות אלו לאורך זמן ייתכנוייתכנו תופעות לוואי שאינם מיטיבות עם הגוף ודורשות פיקוח ובדיקות דם תקופתיות.

 

דיקור סיני לאקנה, איך זה עובד בעצם ?

אקנה בצורתו יכול להיראות אותו הדבר אצל מספר אנשים אך השורש שבגללו הופיע האקנה יכול להיות שונה אצל כל אחד ואחת.
בדיקור סיני טרם תחילת הטיפולים על ידי שאילת שאלות על כלל מערכות הגוף יחד עם מבט על הדופק והלשון, מבססים אבחנהעל פי הרפואה הסינית של שורש חוסר האיזון שבגינו האקנה מופיע.

כיצד נראים ומרגישים הנגעים יכולים לעזור לנו להבין את שורש חוסר האיזון. ייתכנו נגעים כואבים במיוחד, כאלו עם מוגלה לבנה או כאלו עם כתמים אדומים כהים מסביבם.
מערכות אחרות בגוף יכולות לתת תמונה נוספת לדוגמא 
מערכת העיכול.
כיוון שחלק מרכזי מתפקידה של מערכת העיכול הינו לסלק רעלים מהגוף, ישנם סימנים שיכולים לסמן לנו כי הצ'י (אנרגיית הגוף) יצאה מאיזון כמו

עצירות
נפיחות ותחושת נפיחות
צרבות
שלשולים 

כאבי בטן

תאבון או חוסר תאבון

מעבר למערכת העיכול מערכות נוספות יכולות להיות מעורבות ולאפשר סימנים גם כן לדוגמא אקנה הנוטה להתגבר בזמן מצבי לחץ נפשי, או נשים אשר האקנה נוטה להתגבר בזמן או טרם הווסת, איסוף כלל סימנים אלו מאפשר תמונה רחבה של שורש חוסר האיזון וטיפול ייחודי בהתאם.

 

תזונה נכונה לאקנה

תזונה יכולה להשפיע לטובה בתהליך ההחלמה ומומלץ לקחת חלק פעיל ולהימנע ככל הניתן ממאכלים שגורמים לאקנה  :

מזון מהיר לגווניו כמו שווארמה, בורקסים, פיצות המבורגר,
מתוקים למיניהם
מוצרי חלב
רטבים כמו קטשופ, מיונז, אלף האיים
מזונות ותבלינים חריפים
פחמימות לבנות, כמו לחמניות, פיתות פסטה ולחם לבן.

מרשם צמחי מרפא

הרפואה הסינית כמו מקורה בסין מטפלת באמצעות דיקור ובאמצעות מרשם צמחי מרפא, צמחי המרפא מאיצים את תהליך ההחלמה אך אינם תמיד הכרחיים.

מה קורה בזמן הדיקור ?

דיקור סיני מתבצע בנקודות מסוימות בגוף לאורך זרימת ערוצים אנרגטיים בהתאם לחוסר האיזון. המטרה הינה בעיקר להניע תנועת צ'י (אנרגייה) באיברים ובאזורים רלוונטים לטיפול באקנה, לאזן הורמונלית את הגוף, ולהפחית תגובות דלקתיות.

הדיקור מתבצע בעזרת מחטים דקיקות שאינם מורגשות, כאשר יכולה להתלוות תחושת זרימה מוגברת בגוף במהלך הטיפול. מעבר לכך לדיקור סיני יתרונות נוספים המעודדים איזון של הנפש, שלווה ורוגע.

מתי מתחילים לראות שיפור ?

הדיקור הסיני עובד באופן מצטבר, בדרך כלל לאחר 6 עד 8  טיפולים נצפה לראות הטבה משמעותית, אך לרוב לאחר 3 טיפולים רואים תוצאות טובות. כל זאת בהתאם לאופי חומרת האקנה איתה מגיעים. מומלץ להתמיד בתהליך הטיפולי ולעקוב אחרי המלצות המטפל בהקשר לזמן ההחלמה ותדירות הטיפולים.

לאחר שיפור משמעותי מפחיתים באופן הדרגתי את תדירות הטיפול על פי המלצת המטפל על מנת לשמור על תוצאות לזמן ממושך.

למרכז לדיקור סיני תל אביב, תוצאות מצויינות בטיפול באקנה, מוזמנים ליצור קשר לפרטים נוספים.