דיקור סיני לשלשול

כבר אלפי שנים הרפואה הסינית בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא מטפלת בהצלחה בשלל תופעות מערכת העיכול.

הגדרה

תופעת השלשול מוגדרת כיציאות תכופות רכות או מימיות הבאות לידי ביטוי כ 3 פעמים ביום או יותר, יכולות להמשך כיום או יומיים בדרך כלל חולפת כשלעצמה. כאשר המצב נמשך אל מעבר לכך מומלץ לגשת לטיפול.  

לאדם הממוצע ייתכנו אפיזודות מעיין אלו כ 3 -4- פעמים בשנה לערך.

על רקע התרוקנות מימית מרובה, שלשול יכול לגרום לאיבוד נוזלים ולהתייבשות, דבר הנכון בעיקר לילדים ולבני הגיל השלישי, ועל כן ישנו צורך לטיפול בהקדם.

הסמפטומים העיקריים לשלשול

יציאות תכופות רכות או מימיות הקורות כ 3 פעמים ביום או יותר מלוות בדחיפות לשרותים, יתכן בנוסף כאבי בטן, בהתאם למקרה. השלשול יכול להיות מלווה בחום , וצואה דמית.

גורמים אפשריים לשלשול

המקרים החמורים של תופעה זו הנמשכים עד ל 4 שבועות לערך כוללים

זיהום בקטריאלי כמו קוליפורמים, סלמונלה וקמפילובקטור אשר נצרכים יחד עם מזון או שתייה. מעבר לכך מגוון וירוסם, ופרזיטים וצריכה של אנטיביוטיקה יכולים לגרום לתופעה. 

המקרים הכרוניים אל מעבר לארבע שבועות לערך כוללים:

אי סבילות למזונות שונים, כמו חוסר יכולת לעכל לקטוז. או לחלופין תרופות מסויימות יכולות לגרום לתופעות לוואי אשר גורמות לשלשולים כמו , נוגדי חומציות מסויימים עם מגנזיום, תרופות להורדת לחץ דם ועוד. מחלות מעיים דלקתיות שונות, כמו קרוהן וקוליטיס.

טיפול בשלשול בדיקור סיני

ברפואה הסינית הטיפול מתבצע ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא, מתבצע אבחון מקיף על כלל מערכות הגוף, יחד עם אבחנת דופק ולשון, דבר אשר מאפשר תמונה ברורה של מקור הבעייה.

הדיקור הסיני, לוקח את הטיפול בבעייה לרובד יותר עמוק ומאפשר הקלה באורח החיים. במידת הצורך תתכן המלצה על מרשם צמחי מרפא סינים על פי אבחנה.

מטרת הטיפול הינה ווסת את זרימת האנרגייה בגוף באופן שמחזיר לגוף את יכולתיו הטבעיות לרפא את עצמו.