דיקור סיני - פציעות ספורט

כולנו מכירים את זה אנחנו בכושר, תכנית אימונים יעילה שעושה ומרגישה טוב, השקענו התאמצנו, ופתאום בגלל פציעה מסויימת איבדנו את היכולת להתאמן, זה מתסכל ואנחנו רוצים לחזור לפעילות בזמן המהיר ביותר.

בין אם זה פציעה שנגרמה מריצה, משקולות, אימון פונקציונלי, יוגה, טניס גלישה או כל ספורט אחר, ישנה דרך טבעית ויעילה לשיקום הפציעה וחזרה מהירה לשגרת האימונים.

דיקור סיני לטיפול בטראומות ופציעות ספורט

דיקור סיני מזה מאות שנים מטפל ביעילות בפציעות וטראומות הנובעות מפעילות גופנית מאומצת או פעילות שאינה תואמת את בריאות הגוף. דיקור סיני מטפל במקרים הנובעים מטראומה, חבורות, נפיחויות, כאבים, קושי בתנועה, ופציעות בגידים, שרירים ומפרקים, כמו גם תנאים כרונים ממושכים ככאבי גב תחתון, חולשה הנובעת ממאמץ יתר, שחיקת סחוסים ועוד..

פציעות הספורט הנפוצות הינם בעיקר מתיחה של שרירי הירך, מתיחה באזור המפשעה, שברי מאמץ, שיקום מניתוחים, קרע בצולבת, כאבי ברכיים, מרפק טניס, דלקת בכתף.

גישת הרפואה הסינית לטיפול בטראומות ופציעות ספורט

הרפואה הסינית שואפת לאזן ולהפיג את הכאב, על ידי דיקור בנקודות בהם זורמים הערוצים הקשורים לפציעה, נפיג את הכאב ונחזיר את טווח התנוע, מעבר לכך הדיקור הסיני משחרר אנדרופינים מהמח אשר עוזרים בהפגת הכאב ללא כל הקשר לערוץ האנרגייה הקשור לפציעה.

ייתרונות הטיפול בדיקור סיני לפציעות ספורט הינם בין היתר

  • הורדת הכאב 

  • הפסק נטילת משככי כאבים

  • קיצור זמן החלמה 

  • החזרת התנועתיות

  • אפשרות להימנע מניתוחים

ופציעות ספורט אייך מתבצע הטיפול בדיקור ?

בתחילת המפגש הראשוןן תתבצע הערכה של עוצמת ואופי הפגיעה. גורמים מגוונים כמו מקור הכאב, כמה זמן הכאב ישנו, מה מקל על הכאב ומה מחמיר על הכאב ועוד עוזרים להגיד את אופי הפגיעה בראי הרפואה הסינית.  תשאלו שאלות על כלל מערכות הגוף יחד עם אבחנת דופק ולשון כדי לקבל תמונה מערכתית של כלל מערכות הגוף ולאחר מכן יינתן הסבר על משך ואופי התכנית הטיפולית. בהתאם לחומרת הפציעה בדרך כלל נדרשים מספר טיפולים.

לסיכום אם יש כאבים ואתם רוצים לחזור לשגרת האימונים, תופתעו לגלות כי בעזרת דיקור סיני זה אפשרי. אפשר לקצר את זמן ההחלמה ולחזור לשגרה במהרה.