דיקור סיני להתקררות ושפעת

התקררות ושפעת ידועות כזיהומים ויראלים של מערכת הנשימה העליונה. 

בעזרת דיקור סיני ניתן למנוע ולקצר בצורה משמעותית את משך ההתקררות, ולמנוע התקררויות חוזרות בעתיד.

התקררות ושפעת על פי הרפואה הסינית 

על פי הרפואה הסינית התקררות ושפעת נחשבות לחדירת רוח חיצונית, בדרך כלל כרוח קרה אשר לאחר מכן יכולה להפוך לרוח חמה.

על פי הרפואה הסינית רוח חיצונית חודרת לרמת הגוף השטחית הנקראת "הצ'י המגן" הגורמת לתופעות כמו רתיעה מקור, עלייה בחום הגוף כאבים וחוסר נוחות בראש, המתבטאים בעיקר באזור העורף והצוואר.

 

דיקור סיני להתקררות ושפעת

רוח חיצונית חודרת לעור הגוף ומפריעה לתנועת הצ'י המגן הזורם בין השרירים לעור. מכיוון שאחד מתפקידיו של הצ'י הגן הינו לחמם את הגוף, ייתכנו תחושות קור בזמן התקררות. הראות אחראיות לתנועת הצ'י המגן באזורי הגוף החיצוניים (בין העור לשרירים) ועל כן בין היתר גם על תהליך ההזעה.

בזמן חדירת רוח חיצונית לשכבת הצ'י המגן, ישנה הפרעה לזרימת צ'י (אנרגיית) הריאות. הריאות אחראיות בין היתר על הנשימה ועל כן ייתכנו התעטשויות ושיעולים.

מאבק בין הגוף, לחדירת הרוח החיצונית לצ'י המגן יוצרת חום.

כיצד דיקור סיני מסייע להפסקת ההתקררות

הדיקור הסיני מסייע לפיזור מחודש של צ'י הראות, ולחיזוק הגוף מבפנים באופן שתורם להדיפת הרוח החיצונית שחדרה לגוף. על ידי וויסות מחודש של צ'י הריאות, נוצרת הזעה אשר מהווה כלי להוצאת הרוח מהגוף. מעבר לכך הדיקור הסיני ובמידת הצורך מרשם צמחי מרפא סינים מאפשרים את חיזוק מערכת החיסון של הגוף, ובכך למניעת התקררויות ושפעות חוזרות.

כיצד עובד הדיקור הסיני לחיזוק מערכת החיסון

הדיקור הסיני מתבצע בנקודות אשר נמצאות בצמתים מרכזיות לאורך ערוצי אנרגייה בגוף, המטרה הינה לווסת את זרימת האנרגייה בגוף, על מנת לקצר את משך ההתקררות ככל שניתן, להימנע ממקרים בהם ישנו צורך באנטיביוטיקה ולחזור לשגרת החיים במהרה.