דיקור סיני ללחץ דם גבוה

טרם ההגעה לטיפול בדיקור סיני ליתר לחץ דם, נסקור בקצרה מהוא לחץ דם גבוה, כיצד הוא נוצר מה מומלץ לעשות על מנת להורידו באופן עצמאי. נבין בראי הרפואה הסינית כיצד דיקור סיני ללחץ דם גבוה הינו כלי יעיל ואפקטיבי וכיצד ניתן לסייע במרכז לדיקור סיני קהילתי.

 

לחץ דם גבוה סקירה קלה

לחץ הדם בגופינו מווסת על ידי הלב בשני אופנים, הראשון קצב הפעימה והשני עצמת כיווץ הפעימה. האותות להפעלת שני פרמטרים אלו, נשלט על ידי מערכת העצבים הסימפטטית במצבי מנוחה, ומערכת העצבים הפרא סימפטטית במצבי דחק, לחץ ומתח.

לחץ דם תקין

לחץ דם תקין במצבו האידיאלי הינו 120/80.   זהוא לחץ דם אידיאלי עבור אנשים המבקשים בריאות טובה, ברמה זו יש לנו את הסיכון הנמוך ביותר למחלות לב ולשבץ. אצל רוב האנשים כיום לחץ הדם נע בין 120/80 עד ל 140/90. 

סיבות ללחץ דם גבוה

ליותר מ 95% מהמטופלים הסובלים מלחץ דם גבוהה אין כל סיבה או גורם ידוע ברפואה המערבית.

בין הגורמים אשר מגבירים את הסיכון לפתח לחץ דם גבוה הינם :נטייה גנטית ללחץ דם גבוה,  משקל יתר, צריכת מזונות מלוחים, צריכת יתר של אלכוהול, עישון, חוסר פעילות גופנית או אורח חיים "ישבני".

לחץ דם גבוה על רקע גורם משני

ישנם מקרים של לחץ דם גבוה על רקע מחלה או גורם אחר שניתן לטיפול, שכאשר סביר להניח כי הגורם הראשוני יטופל, לחץ הדם הגבוה ירד בהתאם. בין הגורמים הינם:

  • בעיות בתפקודי הכליות - כ 80% ממקרי לחץ דם גבוה על רקע גורם משני הינם על רקע בעיה בתפקודי כליות, בעיקר על רקע הצטברות אשלגן ונוזלים.

  • בעיות אנדוקריניות - המערכת האנדוקרינית אחראית על הפרשת הורמונים מבלוטות בגוף אל מחזור הדם, כאשר תפקידה העיקרי הינו שמירה וויסות הומאוסטזיס וחילוף החמרים בגוף.

  • בעיות בלב - ייתכנו חוסר סדירויות מסוימות במערכת הלב.

דרכים מומלצות להורדת לחץ דם גבוה וחזרה ללחץ דם תקין

מעבר לטיפול בדיקור סיני ללחץ דם גבוה ניתן לשנות מעט את אורח החיים על מנת להעצים את אפקטיביות הטיפול:

  • צריכת מזון דל שומן ובעיקר שומן רווי

  • הורדת מזונות מלוחים

  • הורדת צריכת כמות האלכוהול

  • פעילות פיזית יומית מתונה 

  • הגברת צריכת פירות וירקות

  • במידה ומעשנים, הורדת כמות הסיגריות או הפסקת עישון מומלץ.

דיקור סיני עבור לחץ דם גבוה

על פי הרפואה הסינית לחץ דם גבוה קשור בעיקר לכבד, לכליות, לטחול וללב. ישנם נקודות בצמתים אסטרטגיות לאורך הגוף אשר בעזרת דיקור סיני ניתן לווסתם ובכך לתרום להורדת לחץ הדם בצורה משמעותית. הטיפול בדיקור סיני ללחץ דם גבוה מותאם באופן אישי עבור כל מטופל ומטופלת. בתחילת הטיפול נעשה תשאול ראשוני על כלל מערכות הגוף, יחד עם אבחנת דופק ולשון אשר נותנים את המבט הרחב על המטופל. לאחר מכן נקבעת התכנית הטיפולית, ובמידת הצורך תתכן המלצה על מרשם צמחי מרפא סינים וטכניקות מגע ישולבו.

הרפואה הסינית בעזרת דיקור סיני מעודדת את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף לפעול בצורה יעילה ונכונה, ובכך לתרום להורדת לחץ דם גבוה וחזרה ללחץ דם תקין.

סביר להניח כי כבר לאחר מספר טיפולים ניתן לראות הטבה משמעותית.

מפת האתר