המרכז לדיקור סיני תל אביב - פורמולות צמחים 

שימוש בפורמולת צמחי מרפא אל מעבר לדיקור סיני יכול להוביל לשיפור משמעותי

Xiao feng san

מינונים

jing jie 3g
fang feng 3g
niu bang zi 3g
chan tui 3g
cang zhu 3g
ku shen 3g
mu tong 3g
shi gao 3g
zhi mu 3g
sheng di huang 3g
dang gui 3g
hei zhi ma 3g
gan cao 1.5g

קטגוריה

מסלקות רוח

פעילות

מסלקת רוח, מסלקת לחות, מנקה חום ומקררת דם

אינדיקציות

נגעים אדומים ומגרדים באיזור גדול בגוף, חיפוי לשון צהוב או לבן, דופק חזק, צף ומהיר.

הסבר בראי הרפואה הסינית

הפורמולה xiao feng san היא מצב של פריחה על רקע רוח או לחות.  שנגרמת על ידי רוח חום או רוח לחות בדרך כלל במצב בו כבר קיים מצב של לחות חמה בגוף כאשר אז היא לכודה בין העור לשרירים ונקבוביות העור ומתיישבת בכלי הדם. כאשר אין יכולת לנקז מטה או לאוורר מעלה המצב נהפך לרוח ורעילות.

נוחכות הרוח שינה הפתוגן המרכזי מוצגת על ידי הגרד והדופק הצף. דימום בנגעים אחרי גירודים בדרך כלל מעיד על חום בדם. השילוב של חום בדם ולחות חמה גורם לרעילות. חיפוי הלשון יכול להשתנות בהתאם לרמה בא החום חדר. כאשר החום הינו ברמה השטחית החיפוי ישאר לבן. כאשר החום חדר מעט יותר לעומק חיפוי הלשון יכול להפוך לצהוב. הדופק החזק והמהיר מראה על חום ורעילות. תנאים מעיין אלו כאשר פתוגן נלכד בים שכבות הגוף לעיתים קשה לטיפול.

ניתוח הצמחים בפורמולה

כדי לשחרר את הפתוגן לחיצון הפורמולה משחררת רוח, מפוגגת לחות ומסלקת חום. בגלל שהגורם מחולל התופעה נמצא בכלי הדם הפורמולה כוללת צמחים שמזינים ומעשירים דם דם ומלחלחים יובש. "כדי לטפל ברוח יש לטפל בדם" וכאשר הדם במיטבו הרוח הדרך כלל תיעלם.

גרד הינו סימן לרוח הגורם המרכזי.  הצמחים המרכזיים jing jie, fang feng, nui bang zi ו chan tui פותחות את הנקבוביות בעור ומשחררות רוח.

קבוצת הסגנים הראשונה מטפלת בהתמרת הנוזלים, cang zhu מנקז לחות, ku shen מנקה לחות חמה, mu tong מנקה לחות חמה דרך מערכת השתן, ku shen  גם הורג פרזיטים ומפסיק רעילות ויעיל עבור גרד על רקע לחות חמה.

קבוצת הסגנים השנייה shi gao ו zhi mu מנקים אש ברמת הצ'י ובכך עוזרים לנקז חום פנימי ומונעים מהמצב לחדור לרמה עמוקה יותר.

הסגנים sheng di huang ו dang gui  מזינים ומעשירים דם, hei zhi ma מזין דם ומלחלח, ועל ידי העשרת הדם מסלקים רוח.    gan cao מנקה חום, מפסק רעילות ומהרמן את פעילות שאר הצמחים.


קונטראינדיקציות

לא עבור מצבי חסר צ'י ו/אודם מובהקים

דיקור סיני - נקודות שיכולות להתאים

gb31, li4, li11, lu7, gb41, gv14דימום, earapexדימום

 , 88-03, tw6, gb34, 33-14, liv3