המרכז לדיקור סיני תל אביב - פורמולות צמחים 

שימוש בפורמולת צמחי מרפא אל מעבר לדיקור סיני יכול להוביל לשיפור משמעותי

sini san

מינונים

​chai hu 9-12​
chao zhi shi 9-12
bai shao 12-24
zhi gan cao 6-9

קטגוריה

מהרמנות

פעילות

מאווררת ומניע צ'י פתוגני, משחררת סטגנציה, מפזרת צ'י הכבד ומווסתת טחול

אינדיקציות

קור באצבעות ובבהונות, כאשר הגוף והראש הינם חמים. ייתכן שתסמינים אלו ילוו בחוסר שקט ובתחושת מלאות בחזה ובאפיגסטריום, שיעול, קשיים במתן שתן, כאבי בטן ושלשולים חמורים. לשון אדומה עם חיפוי צהוב ודופק תילי.

הסבר בראי הרפואה הסינית

הפורמולה sini san הינה מצב בו היאנג צ'י תקוע, ובשל כך אינו מגיע לקצוות וגורם לקור באצבעות ובבהונות. (בניגוד לחסר יאנג בו כל הגפה קרה, כאן רק הקצוות) וגוף חם, בשל תקיעות היאנג צ'י במרכז.
הלשון האדומה מראה על נוחכות חום פנימי. תחושות חוסר שקט. חוסר נוחות בחזה ובאפיגסטריום מראות על סוג של תקיעות פנימית.

סוג של זה "קור בקצוות" אינם הבתטאויות המראות את אותו הספמטום הנגרמות על ידי עודף חום או קור.
הפורמולה sini san מטפלת במצבים בהם הכבד פולש לטחול המאופיינות על ידי חוסר נוחות ומלאות בבטן ובאפיגסטריום יחד עם דופק מיתרי דבר אשר יכול להגיע עם מגוון תסמינים כהקאות, עצירויות, שלשולים, וטעם מר בפה.

ניתוח הצמחים בפורמולה

מטרתה העיקרית של sini san הינה שחרור תקיעויות וסטגנציות, אוורור חום, ואפשור זרימת מנגנון הצ'י התקין. chai hu  מבצע שתי פעולות אילו היטב ועל כן הינו הצמח המרכזי (קיסר הפורמולה). דרך פעולתו על ה shao yang הוא מאפשר עליית יאנג טהור מעלה וירידת יין עכור מטה. chai hu  הינו נקי וקליל, עולה ומפזר את צ'י כיס המרה. כאשר צי' כיס המרה מתפזר לכיוון חוץ, שניים עשר האיברים עוקבים אחר פעולתו ונעים גם כן. על כן chai hu  יכול להניע כל סוג של תקיעות צ'י באפיגסטריום, בבטן, בקיבה ובמעיים. zhi shi  - הסגן מנקז ומשחרר סטגנציית צ'י ומפחית הצטברויות במחמם האמצעי בכך מאפשר הסעה, שינוע וטרנספורמציה של מזון בקיבה ובטחול ומסייע לפיעילותם של אלו. מרירותו מנקזת מטה ומשלימה את פעולתו של הקיסר (chai hu) בהנעת ה shao yang דבר אשר מתבטא בחיזוק פעולת וויסות הצ'י ועל כן שחרור חום ער רקע סטגנצייה. bai shao - העוזר מזין את הכבד ומשמר את היין. צמח זה שומר דברים בפנים בניגוד ל chai hu  שמפזר. שילובם יחדיו טוב על מנת לפזר את הכבד מבלי לפגום ביין הכבד.  zhi gan cao  - המתקתק ממתן ומהרמן את יתר הצחים יחד עם חיזוק הטחול והכבד.  הפורמולה מפזרת אך מזינה ומכווצת מעלה יאנג ומורידה יין עכור יחד עם שימור היין באופן כללי. הנעת העץ יחד עם תמיכה באדמה וטיפול בצ'י ודם יחדיו.  Sinisan מאווררת פתוגן חום ללא פגיעה ביאנג צ'י זאת על מנת שחום מתון יוכל לזרום לקצוות הגוף.

דיקור סיני - נקודות שיכולות להתאים

liv3, li4,