המרכז לדיקור סיני תל אביב - פורמולות צמחים 

שימוש בפורמולת צמחי מרפא אל מעבר לדיקור סיני יכול להוביל לשיפור משמעותי

Shao fu zhu yu tang

מינונים

Chao xiao hui xiang 1.5g
Chao gan jiang 0.6g
Yan hu suo 3g
Dang gui 9g
Chun xiong 3g
Mo yao 3g
Rou gui 3g
Chi shao 6g
Pu huang 6g
Chao wu ling zhi 6g

קטגוריה

"מעשירה" (invigorate) דם, משחררות סטגנציית דם, מחממת וסת, משככת כאב

פעילות

עבור סטגנציית דם המצטברת במחמם התחתון הנגרמת על ידי קור

אינדיקציות

השימוש בפורמולה זו ברפואה סינית מתאפיין בין היתר במסות מורגשות למגע בבטן התחתונה עם או ללא כאב או כאב בבטן התחתונה ללא מסות מורגשות, חוסר נוחות בטנית,כאב גב תחתון או כאב בבטן התחתונה בזמן הוסת, או וסת תכופה ( 3-5 פעמים בחודש ) עם דימום כהה סגול המגיע בד"כ עם קרישים או דימום רחמי בין וסתות שמלווה בחוסר נוחות וכאב בבטן התחתונה.

הסבר בראי הרפואה הסינית

בראי רפואה סינית סינית מצב זה נגרם על ידי קור מחסר המוביל לסטגנציית דם, ולכן בנוסף לסימני סטגנציית דם נראה כאן גם סימני קור. הכוללים רתיעה מקור, מצב רוח ירוד, קצוות גפיים קרות, הפרשות לבנות ולשון חיוורת.

ניתוח הצמחים בפורמולה

הצמח עם המינון הגבוה ביותר הינו dang gui אשר מתוק וחריף וחם, הוא מחזק דם, מניע דם, משכך כאב, מווסת מחזור, ידוע כצמח מפתח גניקולוגי. Xiao hui xiang יחד עם gan jian מחממים את המחמם האמצעי,  yan hou sou ידוע כיעיל בכאב על רקע סטגנציית דם ויחד עם זאת הוא מעשיר דם, צמח חם גם כן. Mo yao הלבונה ידוע כמתאים למקרי כאב על רקע סטגנציית דם. Rou gui הינו צמח מחמם גם כן, ידוע כמחזק אש ויאנג, משחרר קור, מפסיק כאב ומשחרר ערוצים. הוא טוב לכל סוגי הכאב על רקע קור, הוא פותח כלי דם ומשפעל דם. הצמח chi shao אמנם הוא מעט קר אך הוא משחרר סטגנציית דם ומשפעל דם.
הצמח pu huang ברפואה סינית מתוק, נייטרלי וחודר ללב ולכבד, ידוע שמפסיק דימומים בשל איכותו המכווצת יחד עם העשרת והנעת סטגנציית דם., מעבר לכך הוא טוב לפתירת כאב על רקע סטגנציית דם. Wu ling zhi מתוק, מר, חם וחודר לכבד ולטחול ידוע שמשחרר דם, פותר סטגנציית דם ומספיק דימומים בתצורתו המטוגנת.

הערות נוספות

למעשה הפורמולה הזו היא שילוב של tao hong si wu tang יחד עם shi xiao san ונמצאת בשימוש במיוחד עבור מצבי קור מחסר שמוביל לסטגנציית דם.

לאחרונה הפורמולה הזו שומשה בהצלחה במצב של צירוזיס (התקשות) של הכבד עם בצקות יחד עם shen di huang, xiang fu, wu yao, tao ren, hong hua, si gua lao

דיקור סיני - נקודות שיכולות להתאים

נקודת בדיקור סיני שמניעות סטגנציית דם ברחם כמו sp4, sp6, sp10, li4, zhi gong ניתן לחשוב על מוקסה באזור cv4, cv3, cv6, st36