המרכז לדיקור סיני תל אביב - פורמולות צמחים 

שימוש בפורמולת צמחי מרפא אל מעבר לדיקור סיני יכול להוביל לשיפור משמעותי

Da bu yin wan

מינונים

shu di huang 180gr
su gui ban 180gr
chao huang bai 120gr
jiu zhi mu 120 gr

קטגוריה

מחזקות יין

פעילות

מעשירה יין ומכווינה אש מטה

אינדיקציות

תסמונת העצמות המתאדות עם חום אחר הצהריים, הזעות לילה, פליטות נוזלים ספונטניות, עזצבנות, תחושת חום וכאב בברכיים וברגליים, שייתכן מגיעים עם סוג של חולשה, לשון אדומה עם מעט חיפוי, דוק מהיר ולא חזק במיוחד בעמדות האחוריות. ייתכן שיהיה שיעול דמי ו/או רעב תמידי.


הסבר בראי הרפואה הסינית

הפורמולה Da bu yin wan הינה מצב של חסר יין יחד עם עליית חום מחסר כאשר שני התנאים מתבטאי בצורה שווה. חום פנימי שנוצר על רקע חסר יין מוביל לחום לעלות מעלה חד עם הזעות לילה שהינם התבטאות של שליחת הנוזלים מעלה בזמן הייני של היום. בחוסר של יין במצב זה הגוף אינו יכול לרסן את הג'ינג אשר נע בחפזה ומתבטא בגברים כפליטת זרע ספונטנית. כאשר עליית האש מפריע לנפש חוסר של ייתכן. חום גדול על רקע חוסר בכליות וכבד יכול לגרום לחום וכאבים בגב התחתון ובברכיים ולעיתים גם לחולשה באזורים אלו שנשלטים על ידי הכליות והכבד.

לשון אדומה ללא חיפוי הינה סימן לחסר יין ודפוק מהיר וללא עצמה במיוחד בעמדה האחרונית יכול להוות סימן ללחום בכליות. החום יכול לגלוש לריאות ולקיבה ועל כן לגרום לשיעולים דמיים ולרעב מתמשך.

ניתוח הצמחים בפורמולה

נוצר כאן מעגל של חום שמכלה יין ויין שגורם לחום לעלות, ניתן לטפל בזאת על ידי אסטרטגייה שונה לשני גורמים אלו יחדיו. אם ננקה חום בלבד, בשל חסר היים יתכן כי החום יחזור ואם נזין רק יין עדיים ישאר חום שצריך לנקות ועל כן האסטרטגייה בפורמולה זו הינה להתייחס לשניהם יחדיו באותה העצימות.

shu di

מאד יעיל בהזנה וחיזוק של הכבד והכליות

gui ban

מאד יעיל בהזנת יין והורדת אש יאנגית.

שני צמחים אלו מזינים את המיים ושולטים באש.

haung bai ו zhi mu

מנקים חום ומעשירים את הנוזלים והריאות. zhi mu מנקה חום בעיקר ממחמם עליון ו huang bai יותר מנקה חום במחמם תחתון, שנים מטוגנים קלות כדי למתן את המרירות שלהם ואת תכונותיהם הקרות. בפורמולה זו מתייחסים פי 1.5 להזנת יין ביחס לניקוי חום. מסיבה זו shu di ו gui ban הינם הקיסרים ו huang bai ו zhi mu הסגנים.


קונטראיניקציות

להיזהר במטופלים עם צואה רכה וחסר תאבון. לא לשימוש במקרים של אש על רקע עודף.

דיקור סיני - נקודות שיכולות להתאים

sp6, kid2, kid6, lu7, cv4, tw6