מעי רגיז - דיקור סיני

לאחרונה מעי רגיז או מעי רגיש הידוע כ IBS) Irritable Bowel Syndrome) מתחיל לקבל הכרה ברפואה המודרנית כאשר מזה אלפי שנים בסין שהרפואה סינית מטפלת במעי רגיז בדיקור סיני.

מעי הרגיז תסמינים

התסמינים שיכולים להופיע במעי רגיז הינם: עצירות, שלשול ועצירות לסרוגין, נפיחות או כאבי בטן, וגזים.

מעי רגיז ברפואה מערבית

לרפואה המערבית אין בדיקות מדעיות, האבחנה מתבצעת בעיקר על ידי שלילה של נושאים אחרים. הגורם העיקרי על פי הרפואה המערבית למעי רגיז הינו שינויים במערכת העצבים המרכזית שמשפיעים על תנועות מעיים. עוד דבר נחמד לדעת מבחינת רפואה מערבי הינו הקשר העצבי של עצב הוואגוס שהינו עצב מרכזי העובר לאורך מרבית הגוף, יחד עם מערכת העיכול ויכול להשפיע עליה ועל כן למצבים רגשיים יכולה להיות השפעה על מערכת העיכול.

מעי רגיז רפואה הסינית

ברפואה הסינית תסמונת המעי הרגיז קשורה בעיקר לחוסר הרמונייה בין הטחול לכבד. הטחול אחראי על התמרת המזון והנוזלים בגוף, כאשר הכבד (אל מעבר לשאר תפקודיו) אחראי על זרימת האנרגייה התקינה בגוף. בהקשר למעי רגיז זרימת האנרגייה הינה בעיקר מכיוון הרגשות. גורמים כלחץ ומתח יכולים לגרום לתקיעות בזרימת האנרגייה בגוף, הכבד במצבי תקיעות נוטה לנתב את זרימת האנרגייה אל הטחול ולגרום למעי רגיז. בהנחה שמערכת העיכול יחסית חלשה נטייה זו מתגברת. התסמינים לכך בין היתר הינם: בעיות עיכול, עצירות, שלשול כאב וחוסר נוחות בבטן.

מדוע לאנשים מסויימים יש מעי רגיז ולאחרים לא ?

הסבירות כי אנשים עם נטייה לחולשת מערכת העיכול, יפתחו את תסמיני המעי הרגיז יותר גדולה מאשר אחרים.

דיקור סיני למעי רגיז - איך זה עובד ?

בעזרת דיקור סיני נעודד את הכבר האחראי על זרימת האנרגיה הטבעית בגוף לתפקד בצורה מיטיבית ובכך להקל על הטחול לבצע את תפקידיו, יחד עם זאת נעודד ונחזק את תפקודה של מערכת העיכול ונביא את הגוף לידיי איזון והפסקת התסמינים. בדיקור סיני, פונים לשורש חוסר האיזון ועל כן להפסקת הופעות חוזרות של תופעות המעי הרגיז.

הטיפול הראשון למה לצפות ?

במהלך הטיפול הראשוני תשאלו שאלות על כלל מערכות הגוף, יחד עם מבט על הלשון ובדיקות דופק, לאחר מכן תקבלו הערכה של כמות ותדירות הטיפולים הנדרשת, מומלץ בשלב זה לשאול כל שאלה שאתם מעוניינים כדי שהתהליך הטיפולי יהייה מובן ובהיר עבורכם, לאחר מכן נתחיל את הטיפול. הטיפול מתבצע על ידי מחטים דקיקות וכמעט שאינם מורגשות, מרבית המטופלים מדווחים על תחושות של זרמים נעימים בגוף, כך תדעו שהריפוי התחיל.
תהליך הריפוי הינו הדרגתי ועל כל נדרשים מספר טיפולים כדי להגיע לתוצאה מיטיבה.

הנסיון שהצטבר במרכז לדיקור סיני מלמד שניתן לעזור בצורה משמעותית במקרים של מעי רגיז.