דיקור סיני לכאבים בלסת -

TMJ Temporomandibular joint disorders

דיקור סיני מטפל בשלל תופעות הכאב בינהם כאבים בלסת 

מה זה המפרק הטמפומדיבולרי (מפרק הלסת)

מפרק הלסת הינו האיזור בו הלסת פגשת עם הגולגולת, מפרק זה נמצא לפני וברקבת האוזן לכיוון הפנים. מפרק זה והשרירים הסובבים אותו מאפשרים לנו לפתוח את הלסת, לדבר, ללעוס וכל פעולה אשר קשורה בפתיחת הפה. אותם שרירים מושכים את הלסת ומאפשרים את תזוזת הלסת, פעולה זו משפיעה על בריאות המפרק עצמו ועל דרך תזוזות הלסת.

כאבים בלסת נקראים בצורה מערבית כ כ TMJ שהינם ראשי תיבות של Temporomandibular joint disorders.

מה גורם לכאבים בלסת ?

כאבים בלסת נוצרים כאשר מפרק הלסת, הלסת והשרירים הסובבים אותה נפגמים ויוצאים מאיזון. לחץ ומתח של שרירי הצוואר והכתפיים יכולים גם כן לגרום לבעיות בשרירים התומכים וסובבים את הלסת.
ישנם עוד גורמים היכולים לגרום לכאבים בלסת ומפרק הלסת כ"צליפת שוט" (הנפוצה בתאונות דרכים) , פגיעה צווארית, חריקת שיניים, דלקת במפרק הלסת, לחץ ומתח.

מהם הסימנים לכאבים בלסת ?

נכאבים בלסת וחוסר נוחות יכולים לנוע מכאבים קלים לחמורים ולהמשך שנים ממושכות. כאבים בלסת נפוצים יותר בנשים ובאנשים בין גילאי 20 ל 40 . 
תסמינים נפוצים הינם בין היתר:

  • כאב בזמן לעיסה

  • כאב בזמן דיבור

  • כאב וחוסר נוחות בלסת, בצוואר, בכתפיים, בזמן דיבור ובפתיחת הפה.

  • קושי בפתיחת הלסת (נעילת לסת)

  • נפיחות בפנים

כיצד הדיקור סיני מטפל בכאבים בלסת

על פי הרפואה הסינית בגוף זורמים ערוצי אנרגייה, לרוחבם ולאורכם של הגוף המשפיעים ומווסתים תהליכים ומאפשרים זרימת אנרגייה מאוזנת לגוף, בעזרת דיקור סיני, נווסת ערוצים אשר מגיעים למפרק הלסת ובמידת הצורך נאזן את שורש חוסר האיזון הכללי שהוביל מלכתחילה לכאבים בלסת להיווצר על מנת להעצים את איכות הטיפול.  במרבית המקרים ישנו צורך ב 6 עד 10 טיפולים על מנת לראות תוצאות ארוכות טווח, אם כי ייתכן כי כבר לאחר טיפול או שניים נראה שינוי משמעותי.
ישנה אפשרות להיעזר במרשם צמחי מרפא על מנת להעצים את איכות הטיפול.
מומלץ בחום לעקוב אחר הוראות המטפל ולהמשיך בתכנית הטיפולית גם לאחר שחלף הכאב כמעט לגמרי על מנת לבסס שינוי בצורה יציבה וארוכת טווח.

מפת האתר
footerLogo.png