דיקור סיני לכאבים בלסת -

TMJ Temporomandibular joint disorders

כאב בלסת הנפוץ ביותר נקרא tempomandibular joint syndrome או בשמו היותר נפוץ TMJ.  כאב בלסת מסוג זה מתבטא בכאב באזור הלסת שיכלים להתלוות אליו נפיחות, הגבלה בתנועת הלסת, כיווצי שרירים, כאבי אזניים, חריקת שיניים, חוסר סימטרייה בפנים ולעיתים צפצופים באזניים.

מה זה המפרק הטמפומדיבולרי (מפרק הלסת)

מפרק הלסת הינו האיזור בו הלסת פגשת עם הגולגולת, מפרק זה נמצא לפני ובקרבת האוזן לכיוון הפנים. מפרק זה והשרירים הסובבים אותו מאפשרים לנו לפתוח את הלסת, לדבר, ללעוס וכל פעולה אשר קשורה בפתיחת הפה. אותם שרירים מושכים את הלסת ומאפשרים את תזוזת הלסת, לפעולה זו השפעה על בריאות המפרק

מה גורם לכאבים בלסת ?

הסיבות הנפוצות בותר לכאבים בלסת יכולות לנבוע מהפעלת יתר של מפרק זה כמו בלעיסה רבה ולאורך זמן, דלקתיות המפרק, מכה שנגרמה לאזור, מתיחת יתר של הלסת כתוצאה מניתוחו לחץ ומתח של שרירי הצוואר והכתפיים על רקע נפשי וחריקות שיניים יכולים גם כן לגרום לבעיות בשרירים התומכים וסובבים את הלסת.

ב 50% ממקרי דלקות פרקים ראומטיות (מפושטות בגוף) כאבים במפרק הלסת יכולים להיות מעורבים.

מהם הסימנים לכאבים בלסת ?

נכאבים בלסת וחוסר נוחות יכולים לנוע מכאבים קלים לחמורים ולהמשך שנים ממושכות. כאבים בלסת נפוצים יותר בנשים ובאנשים בין גילאי 20 ל 40 . 
תסמינים נפוצים הינם בין היתר:

  • כאב בזמן לעיסה

  • כאב בזמן דיבור

  • כאב וחוסר נוחות בלסת, בצוואר, בכתפיים, בזמן דיבור ובפתיחת הפה.

  • קושי בפתיחת הלסת (נעילת לסת)

  • נפיחות בפנים

כיצד הדיקור סיני מטפל בכאבים בלסת

על פי הרפואה הסינית בגוף זורמים ערוצי אנרגייה, לרוחבם ולאורכם של הגוף המשפיעים ומווסתים תהליכים ומאפשרים זרימת אנרגייה מאוזנת לגוף, בעזרת דיקור סיני, נווסת ערוצים אנרגטים שמגיעים למפרק הלסת ובמידת הצורך נאזן את שורש חוסר האיזון שהוביל מלכתחילה לכאבים בלסת להיווצר.  במרבית המקרים ישנו צורך ב 6 עד 10 טיפולים על מנת לראות תוצאות ארוכות טווח, אם כי ייתכן כי כבר לאחר טיפול או שניים נראה שינוי משמעותי.
מומלץ בחום לעקוב אחר הוראות המטפל ולהמשיך בתכנית הטיפולית גם לאחר שחלף הכאב כמעט לגמרי על מנת לבסס שינוי ארוך טווח.