דיקור סיני לסיאטיקה

דיקור סיני לסיאטיקה (Sciatica)

אנשים רבים שמגיעים קלניקה הקהילתית לדיקור סיני סובלים מסיאטיקה​. 

מהיר סיאטיקה?

סיאטיקה הינו מצב בו ישנו כאב המוקרן בעצב הסיאטי ומקרין לאורך הרגל . הופעתו לעיתים לעיתים פתאומית לאחר פעילות כמו הרמת משאות כבדים ייתכן קושי בהליכה או בישיבה בשל כך.  בדרך כלל הופעת הכאב הינה רק לאורך צד אחד של הגוף. אם כי ייתכנו מצבים של כאבים בשני הרגליים. רוב מקרי הסיאטיקה מתאפיינים בהקרנה של הכאב מהגב התחתון, יחד עם חולשה ותחושת נימול ברגל או בכף הרגל הרלוונטית.

כ90% ממקרי הסיאטיקה הינם כתוצאה של פריצת דיסק לומברית אשר בתורה לוחצת על בסיס העצב אשר נמצא בגובה חוליות הגב התחתון.

כיצד מטפלים בסיאטיקה ברפואה קונבנציונלית?

בניגוד לטיפול בסיאטיקה בדיקור סיני, הטיפול אשר ניתן ברפואה הקונבנציונלית הינו על פי רוב מתן משככי כאבים, עם המלצה למטופלים להמשיך בפעילות כמיטב יכולתם.  בדרך כלל הכאב חולף לאחר כשישה שבועות, במידה והכאב אינו חולף, תתכן המלצה לניתוח. ניתוח בדך כלל הינה האופצייה האחרונה כאשר הכאב אינו חולף ובדרך כלל אינו מומלץ.

דיקור סיני עבור סיאטיקה

הדיקור הסיני לסיאטיקה מתבצע בהתאם למיקום הכאב, על פי ערוצי זרימת האנרגייה בגוף. לאחר אבחון מיקום הכאב, הדיקור מתבצע באותם ערוצי האנרגייה בגוף, לווא דווקא במקום הכאב עצמו, על מנת לשחרר ולפתוח את זרימת האנרגייה בגוף, ובכך לשחרר את הכאב.   כאשר הדיקור הסיני לטיפול בסיאטיקה מתבצע על ידי מטפל מיומן ניתן להפחית בצורה משמעותית את הכאב כבר בטיפול הראשון במקרים מסויימים. אם כי ברוב המקרים, נדרשים מספר טיפולים על מנת לטפל באופן אפקטיבי.

ליצירת קשר חייגו  050-7248101