מה זה צ'י

בדיקור סיני אנו פעמים רבות משתמשים במונח צ'י על מנת לתאר מצב פיזי או נפשי מסויים

אבל מה זה בעצם ?


אנרגייה כדבר כללי בעולם

נהר יורד במורד ערוץ, האנרגייה המניע אותו הינו כח הכבידה רכב נוסע בכביש האנרגייה המניע אותו הינה הדלק שנשרף יש לנו כח ואנרגייה לדאוג למשפחתיינו, האנרגייה במניע אותנו הינה מזון, וכח רצון. פרח פורח מאנרגיית השמש והמיים שהשקו אותו וכךך הלאה. אנרגייה היא כח, בכל דבר קיים חי או לא חיי קיית אנרגייה נקח עץ נשרוף אותו, זה אומר נשתמש באנרגייה שלו על מנת לייצר אש. עם אותה אש נחמם מרק, האנרגייה תעבור למרק, נשתה את המרק, אנרגיית החום תעבור אליינו.

ברפואה סינית אנרגייה נקראת צ'י.

צ'י ברפואה הסינית ובדיקור סיני

צ'י ברפואה הסינית הינה אנרגייה הזורמת בגופיינו ומאפשרת לנו להתקיים. זהוא אינו משהוא מדעי, אי אפשר למדוד את זה, אך עצם זה שאנו חיים אומר כי יש בנו אנרגייה, אנחנו פולטים חום, תמיד, ומכניסים מזון בקצב קבוע שהינו הדלק לייצור אותה אנרגייה, אנחנו הכלי דרכו וממנו האנרגייה זורמת.

לאורך הגוף זורמים ערוצי אנרגייה מן הידיים לראש ולמרכז הגוף ולרגליים, כאשר בטיפול בדיקור סיני אנו פונים לנקודות הנמצאות בצמתים אסטרטגיות בגוף על מנת לווסת ולהסדיר את זרימת האנרגייה ולהחזיר לגוף את איזונו.


כיצד נדע כיצד לטפל נכון בזרימת הצי' בגוף ? בטיפול דיקור סיני תטופלו בהתאם לנושא הבריאותי לנושא עימו תגיעו ובהתאם למצבכם על ידי שיחה כללית על כלל מערכות הגוף, אבחנת דופק ואבחנת לשון.

אנרגייה זה זרימה הכל בחיים זה אנרגייה כאשר אנרגייה מווסתת בטבעיות, הכל בא לידי מקומו בשלום


עודד גיאת - המרכז לדיקור סיני תל אביב

שנושא הבריאותי עימו אתם מגיעים

12 צפיות0 תגובות