איזון פנימי מוביל לאיזון חיצוני

עודכן ב: פבר 4


איזון פנימי מוביל לאיזון חיצוני

מה זה איזון פנימי איזון פנימי זה לדעת מי אנחנו, יש אותנו ברמת האישיות והתפיסות שלנו את עצמינו ויש את מי שאנחנו באמת ברמה ההוויתית שלנו, של שורש נשמתיינו.

אישיות אנו גדלים, מתחנכים ומתנהלים בחיינו לרוב על פי אמות מידה של מוסכמות חברתיות מסויימות, כל הדברים שקלטנו מהחברה החיצונית והטמענו בעצמינו אם במודעות ואם ללא מודעות לכך בונים את האישיות שלנו שהינה תפיסות ואמונות שמעוצבות על ידי החברה או המשפחה שמעורבת עם הוויתינו.

הוויתינו ההוויה שלנו, המהות שלנו זה מי שאנחנו באמת. תינוק כשהוא נולד הוא הוויה טהורה. כאשר אנו גדלים אנחנו קולטים דברים מהסביבה ולומדים מהסביבה (משפחה, חברים, מורים ) התניות מסויימות, מה מותר ומה אסור, ולקבל חיבה ואהבה עם תנאים מסויימים. מלמדים אותנו שקבלת חיבה ואהבה באה מבחוץ אלינו לא נמצאת תמיד בתוכינו ומבלי לשים לב נמצאים תמידית במצב של חסר שמתודלק באופן תדיר מסביבתינו הקרובה והרחוקה. שוכנענו אם שמנו לב לכך ואם לא, שללא הסכמתם של אחרים, אנחנו לא באמת בעלי ערך, ולצעריינו הרב ובשל חוסר מודעות שיש אפשרות אחרת האמנו לזה. זהוא חוסר איזון. מרבית האנשים נמצאים במצב זה, גם אני לפעמים. החכמה היא לדעת כי אנחנו בעלי ערך ובמצב של הכרת תודה על הקיים, על מי שאנחנו ללא כל הקשר חיצוני היא ידיעת ההוויה הפנימית שלנו. היא האיזון הפנימי. שלווה והנאה מעצם הידיעה.


אייך מגיעים לאיזון פנימי ? בחיינו אלה ברוב המקרים איננו נולדנו עם הורים נדירים שיודעים לאפשר אהבה בוגרת שאינה תלויה בדבר ומתנים את האהבתם בדרישה מסויימת להיות "טובים", "מושלמים", ו"לעשות כרצונם". אנחנו חווים את ההתנייה הזאת ומאמינים לה כי על מנת לקבל אהבה עליינו להשתנות ולהיות יותר טובים ממה שהיננו, אנו לא מבינים זאת לעומק כילדים, אך משהוא לא מסתדר לנו ואנו מאמינים בטעות ש"איננו טובים כפי שאנחנו", על כן מבלי להבין מה באמת חסר לנו אנו נמצאים במצב של חסר תמידי, וגם לאחר שנים ועשורים מנסים ללא הרף ליצור מצבי חיים חדשים שתואמים את עבריינו כדי לנסות ולשחזר סיטואציות מהעבר על מנת להתקבל על ידי אחרים בצורה זו או אחרת, יש הסמוייה יותר ויש הסמוייה פחות. הדבר היפה ביותר כאן על האדמה היא זכות הבחירה. הבחירה להחליט.

יש לנו את האפשרות להיות מודעים לעובדה האמיתי והפשוטה, כמו שהשמש זורחת בכל יום כי אין כל צורך באישור ממישהוא מחוץ לנו על מנת להרגיש טוב עם עצמיינו. מגוון התנסויות מביאות עליינו הבנות ותובנות או מאשררות תפיסות שגויות לנו את עצמיינו על סמך חוויות העבר. החכמה היא להיות מודע, להבין מה עושה לנו טוב ומה לא, לבחור ולהחליט ללמוד ולצמוח מכל התנסות, תמיד לאהוב את עצמינו, מעצם היותינו יצורים חיים ומלאי אהבה. לנו הזכות לשאוב רגשות טובים כמו אהבה, שמחה ושלווה פנימית שנובעים ממעיין אינסופי ושלעולם אינם נגמרים, אנחנו רק צריכים לדעת שאין כל צורך באישור חיצוני על מנת שנוכל לשאוב מאותו המעיין איינסופי את מגוון רגשות האהבה שכבר נמצאים בתוכינו, אותו המעיין הוא אנחנו. אנחנו גם המעיין, גם הדלי וגם האדם ששותה, וכאשר הוא רוויו הוא מתחיל לחלוק עם אחרים. הכל באותה החבילה.


נתינה, קודם כל לעצמיינו לאחר כך לאחרים. הוויה היא מלשון הווה, אפשר לפרש זאת כי כאשר אתם ממקדים את תשומת לבכם ברגע, בצלילים שאתם שומעים עכשיו, במה שחמשת החושים קולטים כעת, והיא הוויה. עוד דרך לחוות הוויה היא נתינה אמיתית מהלב. אלו הם מספר דרכים להיות בהוויה. אפשר ללמוד זאת ולתרגל זאת, כאשר המטרה לאחר תרגול ממושך "ל ד ע ת " זאת, לדעת את הוויתינו כמצב בסיסי איתו אנחנו חיים.

אייך דיקור סיני קשור לכל זה ?

חכם סיני אחד אמר פעם שטיפול טוב מתחיל בכוונה, מעבר למקצועיות, לשימוש בנקודות הנכונות ומתן מרשם צמחי המרפא, בזמן טיפול הדיקור סיני עצמו, לנכחות של המטפל ושל המטופל ביחד ישנה איכות שמשפיע על איכות הטיפול.

דיקור סיני הוא טיפול קצועי עם ידע ונסיון רב שנים אך הוא גם טיפול שמעביר ומניע אנרגיה, אנרגיות עוברות בין אדם לאדם וכאשר המטפל והמטופל נמצאים בהתכווננות הנכונה, מתחיל הריפוי.

הוויה זה שפע אינסופי שקיים בכל מה שנמצא, זוהיא שמחה והנאה, זוהיא תחושת שלווה והכרת תודה מעצם היותה קיימת.

ההוויה שלי כמטפל בדיקור סיני הינה פשוט להיות כלי, צינור שמעביר את כל מה שיש לייקום להעביר באותו רגע, מבלי לשים לב רוב המטופלים מעבר לריפוי נושא בריאותי חווים תחושה של איזון פנימי מעיין שלווה ורוגע שממשיכים מספר ימים ומובילים לבסוף לידי איזון חיצוני.


עודד גיאת - המרכז לדיקור סיני תל אביב


40 צפיות0 תגובות
מפת האתר
footerLogo.png