איזון פנימי מוביל לאיזון חיצוני

עודכן ב: 15 אוק 2020

מה זה איזון פנימי איזון פנימי זה לדעת מי אנחנו, יש אותנו ברמת האישיות והתפיסות שלנו את עצמיינו ויש את מי שאנחנו באמת ברמה ההוויתית של שורש נשמתיינו. אנו גדלים, מתחנכים ומנתהלים בחיינו לרוב על פי אמות מידה של מוסכמות חברתיות מסויימות, כל הדברים שקלטנו מהחברה החיצונית והטמענו בעצמיינו אם במודעות ואם ללא מודעות לכך בונים את האישיות שלנו. ההוויה שלנו זה מי שאנחנו באמת. תינוק כשהוא נולד הוא הוויה טהורה. על הדרך עם הגדילה שלנו אנחנו קולטים דברים מהסביבה ולומדים מהסביבה (משפחה, חברים, מורים ) לקבל חיבה ואהבה עם תנאים מסויימים וכך מבלי לשים לב נמצאים תמידית במצב של חסר שמתודלק באופן תדיר מסביבתינו הקרובה והרחוקה. שוכנענו אם שמנו לב לכך ואם לא, שללא הסכמתם של אחרים, אנחנו לא באמת בעלי ערך, ולצעריינו הרבומוסר מודעות שיש אפשרות אחרת האמנו לזה. זהוא חוסר איזון. מרבית האנשים נמצאים במצב זה, גם אני לפעמים. החכמה היא לדעת כי אנחנו בעלי ערך ובמצב של הכרת תודה על הקיים, על מי שאנחנו ללא כל הקשר חיצוני היא ידיעת ההוויה הפנימית שלנו. היא האיזון הפנימי. שלווה והנאה מעצם הידיעה.


אייך מגיעים לאיזון פנימי ? בחיינו אלה ברוב המקרים איננו נולדנו עם הורים נדירים שיודעים לאפשר אהבה בוגרת, ומתנים את האהבתם בדרישה מסויימת להיות טובים, מושלמים, ולעשות כרצונם. אנחנו חווים את ההתנייה הזאת ומאמינים לה כי על מנת לקבל אהבה עלייינו להשתנות ולהיות יותר טובים ממה שהיננו, אנו לא מבינים זאת לעומק כילדים, אך משהוא לא מסתדר לנו ועל כן אנו נמצאים במצב של חסר תמידי מבלי להבין מה באמת חסר לנו, ומנסים ללא הרף ליצור מצבי חיים חדשין שתואמים את עבריינו כדי לנסות ולשחזר סיטואציות מהעבר על מנת להתקבל על ידי אחרים בצורה זו או אחרת, יש הסמוייה יותר ויש הסמוייה פחות. הדבר היפה ביותר כאן על האדמה היא זכות הבחירה. הבחירה להחליט.

יש לנו את האפשרות להבין כי אין כל צורך באישור ממישהוא מחוץ לנו על מנת להרגיש טוב עם עצמיינו. מגוון התנסויות מביאות עליינו הבנות ותובנות או מאשררות תפיסות שגויות לנו את עצמיינו על סמך חוויות העבר. החכמה היא להיות מודע, להבין מה עושה לנו טוב ומה לא ו ולבחור ולהחליט ללמוד ולצמוח מכל התנסות, תמיד ולאהוב את עצמינו, מעצם היותינו יצורים חיים ומלאי אהבה. לנו הזכות לשאוב רגשות טובים כמו אהבה, שמחה ושלווה פנימית שנובעים ממעיין אינסופי ושלעולם אינם נגמרים, אנחנו רק צריכים לדעת שאין כל צורך באישור חיצוני על מנת שנוכל לשאוב מאותו המעיין את מגוון רגשות האהבה. אותו המעיין הוא אנחנו. אנחנו גם המעיין, גם הדלי וגם האדם שמחליט. הכל באותה החבילה.


נתינה, קודם כל לעצמיינו לאחר כך לאחרים. הוויה היא מלשון הווה, אפשר לפרש זאת כי כאשר אתם ממקדים את תשומת לבכם ברגע, בצלילים שאתם שומעים עכשיו, במה שחמשת החושים קולטים כעת, והיא הוויה. עוד דרך היא נתינה אמיתית מהלב. אלו הם מספר דרכים להיות בהוויה. אפשר ללמוד זאת ולתרגל זאת, כאשר המטרה לאחר תרגול ממושך "ל ד ע ת " זאת לדעת את הוויתינו כמצב בסיסי איתו אנחנו חיים.

אייך דיקור סיני קשור לכל זה ?

חכם סיני אחד אמר פעם שטיפול טוב מתחיל בכוונה, מעבר למקצועיות, לשימוש בנקודות הנכונות ומתן מרשם צמחי המרפא, בזמן טיפול הדיקור סיני עצמו, לנוחכות של המטפל ושל המטופל ביחד ישנה איכות שמשפיע על איכות הטיפול.

בדיקור סיני הוא טיפול קצועי עם ידע ונסיון רב שנים אך הוא גם טיפול אנרגטי, אנרגיות עוברות בין אדם לאדם וכאשר המטפל נמצא בהתכווננות הנכונה, מתחיל הריפוי.

הוויה זה שפע אינסופי שקיים בכל מה שנמצא, זוהיא שמחה והנאה, זוהיא תחושת שלווה והכרת תודה מעצם היותה קיימת.

ההוויה שלי כמטפל בדיקור סיני הינה פשוט להיות כלי, צינור שמעביר את כל מה שיש לייקום להעביר באותו רגע, מבלי לשים לב רוב המטופלים מעבר לריפוי נושא בריאותי חווים תחושה של איזון פנימי מעיין שלווה ורוגע שממשיכים מספר ימים ומובילים לבסוף לידי איזון חיצוני.


עודד גיאת - המרכז לדיקור סיני תל אביב


24 צפיות0תגובות
מפת האתר
footerLogo.png