דיקור סיני עבור בצקות ברגליים

 

נפיחות ברגליים ובגוף, בצקת הינה הצטברות יתר על המידה של נוזלים תחת העור, ברקמות ובחלל הבין תאי, אותם נוזלים יכולים להצטבר סביב העיניים, בפנים, בזרועות וברגליים.

במרכז לדיקור סיני מרבית המטופלים הסובלים מבצקות מגיעים בשל בצקות ברגליים.

מעגל הנוזלים בראי הרפואה הסינית וההקשר לבצקות ברגליים.

הכליות, הריאות והטחול, הינם האיברים העיקרים האחראים על הצטברות בצקת ברגליים.

על פי הרפואה הסינית, נוזלי הגוף המגיעים מהשתייה והמזון אותו אנו צורכים עוברים תהליך עיכול והתמרה על ידי הטחול.
הטחול מבצע התמרה של הנוזלים לנוזלים "טהורים" ו "עכורים". הנוזלים הטהורים עוברים מהטחול לראות שאחראיות על הפצתם לאזורי הגוף השטחיים מתחת לעור וללחלוך שאר אזורי הגוף הפנימיים ומשם אל הכליות.
הכליות אחראיות על שלבים רבים בתהליכי ההפרדה של נוזלי הגוף, מבצעות סינון נוסף של הנוזלים ושולחות את הנוזלים ה"טהורים" מעלה אל הריאות אשר בתורם מפיצות לחלוח אל האזורים החיצוניים יותר של הגוף כמו העור והשרירים. את הנוזלים ה"עכורים" הכליות מורידות מטה אל שלפוחית השתן שמבצעת סינון נוסף ומפרישה החוצה את הנוזלים העכורים. 

הנוזלים ה"עכורים" שהופרדו מהטחול עוברים למעי הדק שם הם מופרדים בשנית לנוזלים "נקיים" ונוזלים "עכורים". הנוזלים העכורים שנוצרו במעי הדק עוברים למעי הגס, שם חלקם יספגו בשנית בגוף, והשאר יצאו מהגוף.  הנוזלים הטהורים מהמעי הדק עוברים לשלפוחית השתן שם הם עוברים הפרדה נוספת כאשר העכורים יוצאים כשתן מהגוף, בעוד הנוזלים הטהורים עוברים לשטח החיצון של הגוף ובין היתר יכולים לצאת כזיעה.
כאשר אחת מפעולות הסינון האלו אינם מתבצעות כראוי בצקות ברגליים עלולות להיווצר.

הטיפול בדיקור סיני עבור בצקת ברגליים

טרם הטיפול בדיקור סיני מתבצע תשאול על כלל מערכות הגוף, מבט על הלשון ואבחנת דופק. לאחר מכן ניתן לבסס תכנית טיפולית מתאימה. הטיפול בדיקור סיני מבתצע בעזרת מחטים דקיקות לאורך צמתים אנגטיות מרכזיות בגוף. דיקור סיני פותח חסימות ומזרים  את אנרגיית הגוף באופן שמאפשר מעבר נוזלים תקין המוריד בצקות ברגליים בצורה טבעית.

בטיפולי דיקור סיני האפקט הנוצר הינו טבעי, הדרגתי ומצטבר ולכן בדרך כלל נדרשים מספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאות הרצויות.

מהנסיון שנצבר במרכז לדיקור סיני תל אביב, אפשר לטפל בבצקות ברגליים בצורה טבעית ויעילה.