דיקור סיני להרפס זוסטר / שלבקת חוגרת (Herpes zoster)

הרפס זוסטר או שלבקת חוגרת מטופלים בהצלחה במרכז לדיקור סיני תל אביב במאמר הבא נסקור בקצרה מהוא הרפס זוסטר וכיצד ניתן לעזור.

מהוא הרפס זוסטר ?

הרפס זוסטר הינו התפרצות של הנגיף  Varicella Zoster Virus אשר גורם לזיהום לאורך שרשרת עצבית באזורים בעור. בשל כך מופיעות שלפוחיות כואבות המלוות בכאב באזורים שונים בגוף.

סימנים להופעת שלבקת חוגרת

סימנים מקדימים להופעת שלבקת חוגרת יכולים להיות חוסר שקט, הפרעות במערכת העיכול יכולות להופיע כ 3-4 ימים לפני הופעת ההתפרצות העורית.  בחלק מהמקרים ייתכם כאב באזורים מסויימים בגוף בטרם יופיעו השלפוחיות, ישנם מקרים בהם מופיעות השלפוחיות ורק לאחר מכן מורגש הכאב ייתכן כי הכאב יהייה חזק וחמור, כמו כן ישנם מקרים בהם השלפוחיות נעלמו ונשאר הכאב, ייתכן ויופיעו שלפוחיות ללא כל סימני כאב.
הופעת השלפוחיות מופיעות לרוב במקבץ כמו מעיין רצועה לארוך העצב הפגוע
​, בדרך כלל ההופעות העוריות הינם בחלק הטרוראטי של הגוף, בחזה, בגב ובבטן והינם לרוב חד צידיים. הנוזלים הממלאים את השלפוחיות בהופעתם הינם שקופים אך לאחר מספר ימים נוטים להיות עכורים. בדרך כלל תוך שלושה עד ארבעה שבועות השלפוחיות נוטות להיעלם אך הכאבים יכולים להמשך לחודשים ואף שנים לאחר מכן במיוחד בגיל מבוגר.
עוד אזורים פחות שכיחים בהם יכולים להופיע נגעים הינם בפנים ובעיניים. 

דיקור סיני והפסקת הכאב עבור הרפס זוסר / שלבקת חוגרת

לבמהלך הפגישה הראשונה נעבור על הבנה של תפקוד כלל מערכות גופכם יחד עם מבט על הלשון ואבחנת דופק, לאחר מכן יוסבר התהליך הטיפולי, במהלך שלב זה מומלץ לשאול כל מה שעולה בדעתכם על אופי הטיפול על מנת לקבל בהירות לגבי התהליך. לאחר מכן נתחיל בטיפול על ידי מחטים דקיקות וכמעט ואינם מורגשות לאורך הגוף, מרבית המטופלים מדווחים על תחושות נעימות במהלך הטיפול ולאחריו, כמו מעיין תחושת ריחוף על ענן.

דיקור סיני עבור הרפס זוסטר מתבצע בצורה מערכתית אשר תומכת בתהליך ההחלמה של הגוף כמכלול ובאופן ממוקד לאורך ערוצי זרימת האנרגייה (מרידיאנים) בהם מופיעים ההתפרצויות. כאשר המטרה הינה הפסקת הכאב וחזרה לשגרת החיים.

ליצירת קשר חייגו  050-7248101

מפת האתר
footerLogo.png