דיקור סיני להרפס זוסטר / שלבקת חוגרת (Herpes zoster)

במרכז לדיקור סיני תל אביב מטפלים בהרפס זוסטר הנקרא גם כשלבקת חוגרת, במאמר הבא נסקור בקצרה מהוא הרפס זוסטר וכיצד ניתן לעזור.

מהוא הרפס זוסטר ?

הרפס זוסטר נגרם על ידי הנגיף  Varicella Zoster Virus וגורם לפריחה לאורך שרשרת עצבית באזורים בעור. בשל כך מופיעות שלפוחיות כואבות המלוות בכאב באזורים שונים בגוף.

סימנים להופעת שלבקת חוגרת

סימנים מקדימים להופעת שלבקת חוגרת יכולים להיות חום, כאבי ראש, חוסר שקט, הפרעות במערכת העיכול יכולות להופיע כ 3-4 ימים לפני הופעת ההתפרצות העורית.  בחלק מהמקרים ייתכן כאב באזורים מסויימים בגוף בטרם הופעת השלפוחיות, ישנם מקרים בהם מופיעות השלפוחיות ורק לאחר מכן מורגש הכאב ויתכן כי הכאב יהייה חזק וחמור, כמו כן ישנם מקרים בהם הכאב מופיע עם הופעת השלפוחיות ונשאר גם לאחריו.
השלפוחיות מופיעות לרוב במקבץ, כמו מעיין רצועה לאורך העצב הפגוע
​, בדרך כלל ההופעות העוריות נראות באזורים עצביים היוצאים מעמוד השדרה של הגוף, בחזה, בגב ובבטן והינם לרוב חד צידיים. אזורים פחות שכיחים בהם יכולים להופיע נגעים הינם בפנים ובעיניים. הנוזלים הממלאים את השלפוחיות בהופעתם הינם שקופים אך לאחר מספר ימים נוטים להיות עכורים. בדרך כלל תוך שלושה עד ארבעה שבועות השלפוחיות נוטות להיעלם אך הכאבים יכולים להמשך חודשים ואף שנים לאחר מכן, במיוחד בגיל מבוגר. הפריחה בדרך כלל מלווה בכאב חזק עם תחושת שריפה שנמשך עד לכחודש.

טיפול מערבי להרפס זוסטר

מטרת הטיפול המרכזית ברפואה המערבית הינה להורדת הכאב.  הטיפול יכול להיות תרופתי על ידי תרופות אנטי ויראליות, או בשילוב עם סטרואידים או משככי כאבים. טיפולים אלו הינם טיפולים תומכים ומטרתם אינה מניעה של הרפס זוסטר להגיע שנית. 

דיקור סיני והפסקת הכאב עבור הרפס זוסר / שלבקת חוגרת

הורדת הכאבים והנגעים הינה המטרה המרכזית של הטיפול בדיקור סיני, ומעבר לכך איזון הגוף למצב בו נמנע התפרציות נוספות בעתיד.

על מנת להבין את שורש חוסר האיזון במהלך הפגישה הראשונה ישאלו שאלות על כלל מערכות הגוף, יחד עם הרגלי תזונה, שינה ואורח חיים כללי יחד עם אבחנת דופק, ומבט על הלשון. לאחר מכן יוסבר התהליך הטיפולי. מומלץ לשאול כל מה שעולה בדעתכם על אופי, דרך הטיפול כמות ותדירות הטיפולים הנדרשים. הטיפול בדיקור סיני מתבצע על ידי מחטים דקיקות שכמעט ואינם מורגשות בצמתים מרכזיות לאורך הגוף.

במרכז לדיקור סיני תל אביב נסיון והצלחות רבות בטיפול בהרפס זוסטר, מטרת הטיפול הינה הורדת הנגעים, הפסקת הכאב וחזרה לשגרת החיים.

ליצירת קשר חייגו  050-7248101