דיקור סיני נגד נשירת שיער

עבור הרפואה המערבית טיפול בנשירת שיער יכול להוות אתגר שכן פתרון אחד אינו מתאים עבור עבור כולם.
נשירת שיער יכולה להיות התבטאות של סמפטום עמוק יותר בגוף. לדוגמא האם רופא העור שלך איי פעם שאל אותך שאלות בנוגע למערכת העיכול או מערכת השתן ? מה לגבי מצב השינה ? מרבית רופאי העור אינם מקשרים נשירת שיער יחד עם מערכות אחרות בגוף, אך ייתכן כי בשל חוסר איזון של מערכת מסויימת חמרים מזינים מסויימים אינם נכנסים למחזור הדם ומשם להזנת השיער. אפשרות נוספת הינה כי בשל לחץ ומתח נפשיים זרימת דם תקינה אינה מגיע לקרקפת ויכולה לגרום לנשירת שיער מאסיבית או הדרגתית. 

כיצד דיקור סיני מסייע לנשירת שיער

על פי הרפואה הסינית הגוף מלא באנרגייה הנקראת צ'י, אותה אנרגייה זורמת בערוצים הקשורים לאברי הגוף.  הזרימה התקינה באותם ערוצי אנרגייה הינה גורם משמעותי בתפקוד התקין של הגוף. כאשר הזרימה באותם ערוצים אינה תקינה מחלות וחוסר תפקוד של הגוף יכולים להופיע. מטרת הטיפול בדיקור סיני הינה לאזן את הגוף באופן בו כלל המערכות יעבדו בצורה הרמונית ובשל כך להזנה ולצמיחת השיער באופן מיטבי. 

 

מה יכול לגרום לנשירת שיער על פי הרפואה הסינית ?

הסיבות הראשוניות היכולות לגרום לנשירת שיער על פי הרפואה הסינית הינם בין היתר:

מקור גנטי

גיל מתקדם

חוסר איזון הורמונלי

דלקתיות בזקיקי השיער

חסר בסירקולציית או ייצור הדם בגוף

תגובה אוטואימיונית

מתח נפשי - נשירת שיער כתוצאה מסטרס

כיצד מתבצע הטיפול בדיקור סיני לנשירת שיער 

בתחילת הטיפול יבתצע תשאול על כלל מערכות הגוף, הרגלי שינה, תזונה ואורח חיים, מבט על הלשון, ובדיקת דופק, כל כל על מנת לבסס אבחנה. לאחר מכן תנתן הערכה של התכנית הטיפולית.
הטיפול מתבצע בשכיבה על מיטת הטיפולים, על ידי מחטים דקיקות וכמעט שאינם מורגשות, מרבית המטופלים מדווחים על תחושות נעימות במהלך הטיפול ולאחריו במשך היום, כמו מעיין ריחוף נעים על ענן.
במידה ולחץ  נפשי הינו הגורם העיקרי לנשירת השיער, נדרשים בין 6 ל 10 טיפולים על מנת לראות תוצאות משמעותיות וארוכות טווח. נשירת שיער על רקע גיל מתקדם לרוב דורשת היעזרות ב
מרשם צמחי מרפא סינים.

מטרת הטיפול בדיקור סיני הינה להחזיר לגוף את תפקודו התקין באופן בו נשירת השיער תרד בצורה משמעותי עד להפסקתה המוחלטת.