דיקור סיני לנשירת שיער

טיפול בנשירת שיער יכול להיות מאד מאתגר עבור הרפואה המערבית בשל העובדה כי אין פתרון אחד אשר עובד עבור כולם.
נשירת שיער יכולה להיות התבטאות של סמפטום עמוק יותר בגוף. לדוגמא האם רופא העור שלך איי פעם שאל אותך שאלות בנוגע למערכת העיכול ? מרבית רופאי העור אינם מקשרים נשירת שיער יחד עם מערכת העיכול, אך ייתכן כי בשל חוסר איזון של מערכת העיכול מזון אינו מתעכל בצורה הנכונה, ובשל כך חמרים מזינים מסויימים אינם נכנסים למחזור הדם ומשם להזנת השיער. אפשרות נוספת הינה כי בשל לחץ ומתח נפשיים זרימת דם תקינה אינה מגיע לקרקפת.  אלו הינם דוגמאות בודדות לאפשרויות של חוסר איזון מערכתי אשר מוביל לנשירת שיער.

כיצד דיקור סיני מסייע לנשירת שיער

על פי הרפואה הסינית הגוף מלא באנרגייה הנקראת צ'י, אותה אנרגייה זורמת בערוצים הקשורים לאברי הגוף.  הזרימה התקינה באותם ערוצי אנרגייה הינה גורם משמעותי בתפקוד התקין של הגוף. כאשר הזרימה באותם ערוצים אינה תקינה מחלות וחוסר תפקוד של הגוף יכולים להגיע לידי ביטוי. מטרת הטיפול בדיקור סיני הינה לאזן את הגוף באופן בו כלל המערכות יעבדו בצורה הרמונית ובשל כך להזנה ולצמיחת השיער באופן מיטבי. 

 

גורמים היכולים לגרום לנשירת שיער על פי הרפואה הסינית

הסיבות הראשוניות היכולות לגרום לנשירת שיער על פי הרפואה הסינית הינם בין היתר:

מקור גנטי

עלייה בהורמוני הלחץ ומתח: אדרנלין, קוטיזול ונוראפנאפרין

חוסר איזון הורמונלי

דלקתיות בזקיקי השיער

חסר בסירקולציית או ייצור הדם בגוף

תגובה אוטואימיונית

כיצד מתבצע הטיפול בדיקור סיני לנשירת שיער 

בתחילת הטיפול יבתצע תשאול על כלל מערכות הגוף, הרגלי שינה, תזונה ואורח חיים, מבט על הלשון, ובדיקת דופק, כל כל על מנת לבסס אבחנה. לאחר מכן תנתן הערכה של התכנית הטיפולית. בדרך כלל נדרשים כ 6 - 10 טיפולים על מנת להגיע לתוצאה משמעותית.  ייתכן המלצה זמנית למרשם צמחי מרפא סינים להעצמת איכות הטיפול.
לאחר מכן הטיפול מתבצע בשכיבה על מיטת הטיפולים, על ידי מחטים דקיקות וכמעט שאינם מורגשות, מרבית המטופלים מדווחים על תחושות נעימות במהלך הטיפול ולאחריו במשך היום, כמו מעיין ריחוף נעים על ענן.

 

מטרת הטיפול בדיקור סיני הינה להחזיר לגוף את תפקודו התקין באופן בו נשירת השיער תרד בצורה משמעותי עד להפסקתה המוחלטת.

מפת האתר
footerLogo.png