דיקור סיני להליקובקטור פילורי

כבר אלפי שנים שהרפואה הסינית בעזרת דיקור סיני מתייחסת לתסמיני חיידק ההליקובטור פילורי.

הליקובקטור פילורי הינו חיידק אשר נמצא בקיבה וגורם בעיקר לכיב קיבה ולגסטריטיס.  יתרונו המרכזי של חיידק זה לעומת חיידקים אחרים במערכת העיכול הינו, שהוא שורד בסביבה החומצית של הקיבה. 

מעל ל 50% מהאוכלוסייה נושאים עימם את חיידק ההליקובקטור פילורי, אך רובם, כ80%  לערך אינם מפתחים תסמינים אשר מעידים על המצאותו.

סימנים להליקובקטור פילורי

הסימנים שעלולים להעיד על הליקובקטור פילורי יכולים להיות בין היתר

גסטריטיס, צרבות, כאבי בטן, נפיחות וחוסר נוחות בבטן, גיהוקים,שיהוקים והקאות, ייתכן גם חוסר בברזל וחולשה כתוצאה מבעייה של פירוק וספיגת המזון בקיבה.

הטיפול בהליקובקטור פילורי

הטיפול המערבי בהליקובקטור פילורי יכול לכלול טיפול סימפטומטי הכולל סותרי חומציות למיניהם, אך הטיפול העיקרי הינו מתן סוגי אנטיביוטיקה שונים אשר מחסלים את החיידק. חשוב לציין כי מתן אנטיביוטיקה יכולה לחסל את החיידק אך יחד עם זאת מחסלת חיידקים אחרים  המועילים לתפקודה התקין של הקיבה, ומחלישים את המערכת החיסונית באופן כללי.

הטיפול בדיקור סיני להליקובקטור פילורי

מטרת הטיפול בדיקור סיני הינה לאזן את גוף המטופל ולעזור למערכת הטבעית של הגוף לרפא את עצמה.

טרם הטיפול בדיקור סיני מתבצע תשאול מקיף של כלל מערכות האדם, מתבצעת אבחנת דופק ומבט על הלשון, לאחר מכן נקבעת התכנית הטיפולית.

על פי רוב כיב קיבה מוגדר ברפואה הסינית כחסר יין של הקיבה, במידה וישנה בעיית ספיגה וישנו חסר ברזל בדם המתבטא גם כמצבים של חולשה, ייתכן שנתייחס גם לחיזוק כללי של המטופל. תתכן המלצה על מרשם צמחי מרפא סינים במידת הצורך על מנת להעלות את אפקטיביות הטיפול. הטיפול בחיידק הליקובקטור פילורי בדיקור סיני נמשך כמספר שבועות לערך, והינו יעיל ואפקטיבי.