דיקור סיני לדורבן ברגל (Plantar fasciitis)

דרבן ברגל הינו גורם אורטופדי שכיח לכאב בבוגרים, המתבטא בכאב בתחתית העקב, ובעיקר בצעדים הראשונים בבוקר בקימה מהמיטה.

הכאב הינו בעיקר על רקע חוסר ייצור של קולגן ברגל אשר גורם בתורו  ל"דלקות כרוניות".

לאורך תחתית הרגל ישנה רקמת חיבור ( הנקראת Plantar fascia) , התומכת ברגל, רקמת החיבור הזאת סופגת הרבה משקל לאורך היום. ממש כמו בולמי זעזועים. יותר מידי לחץ או או חולשה של הגוף מסיבות שונות יכולות לגרום לדלקתיות ברקמת החיבור לכאב ונוקשות ברגל ובעקב.

דיקור הסיני הינו כלי יעיל ואפקטיבי לטיפול בדורבן ברגל בסוף המאמר נבדוק כיצד ניתן לסייע במצבים מעין אלו.

מהם סימני הדורבן ברגל ?

הסימנים הינם בעיקר כאב בעקב הרגל, לרוב ברגל אחת בלבד. הכאב מאופיין בעיקר בבוקר ממעבר מחוסר תנועתיות לתנועה כמו ישיבה או שכיבה מושכת. ייתכן קושי לעלות במדרגות. אחרי פעילות ייתכן כי יופיע הכאב על רקע הדלקתיות, הכאב בדרך כלל אינו מופיע בזמן פעילות אלה בדרך כלל לאחר סיום הפעילות. 

גורמי סיכון לדרבן ברגל ?

הגילאים הממוצעים שמהווים גורמי סיכון להתקל בתופעה הינם אנשים אקטיבים שנימצאים בפעילות בין גילאי 40 - 70 . בדרך כלל אנשים אשר נוטים לעבוד בעבודות הכרוכות בתנועה. נשים בהריון או אנשים עם עודף משקל גם כן חשופים יותר לסיכון לפתח דורבן ברגל.

דיקור סיני לדרבן ברגל

בדיקור סיני עבור דרבן ברגל נעבוד בצורה מערכתית, על הגורמים שמלכתחילה ייצרו את הדורבן וגם בצורה מקומית להפגה מיידית במידת האפשר של הכאב ולהחלמת רקמת החיבור המודלקת. הדיקור מתבצע לאחר תשאול ייסודי של שלל מערכות הגוף וכולל אבחנת דופק ולשון על מנת לקבל תמונה רחבה ובכך לבסס תכנית טיפולית יעילה. בדרך כלל נדרשים מספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאה המיוחלת, אך בהחלט יתכן מצב של שיפור ניכר ברמת הכאב כבר מהטיפול הראשון.