דיקור סיני לקנדידה

במרכז לדיקור סיני תל אביב מטפלים בקנדידה זה מכבר. הבה נסקור מה זה קנדידה למעשה
קנדידה
קנדידה הינה פטריית שמרים הנמצאת באופן טבעי במעי הנקראת "קנדידה אלביקן" אותה פטרייה נמצאת בבקרה ואיזון על ידי פלורת המעיים.
ייתכנו מצבים בהם האיזון מופר וישנה גדילת יתר של פטריית הקנדידה במעי, דבר אשר מוביל למגוון תסמינים כמו שלשולים, עצירויות, נפיחות בטנית, גזים וגרד בפי הטבעת.
פגיעה בדופן המעי עלולה לאפשר לרעלנים להגיע מהמעי אל מחזור הדם ובכך לגרום למגוון תסמינים נוספים כאלרגיות ורגישויות למזונות מסויימים, תחושת עמימות מחשבתית, מיגרנות ואף דיכאון.

לזיהום קנדידיאלי אשר חדר אל מחזור הדם ישנה יכולת לפגום במערכת האנדוקרינית (ההורמונלית) ולגרום לתסמינים נוספים כעלייה או ירידה במשקל, תסמונת קדם ווסתית, אי סדירות ווסתית, כאבי פרקים, אסטמה, עליית חום , כאבי שרירים, חולשה ועייפות כרונית.

אל מעבר למעי קנדידיה יכולה לנדוד ולשכון בתאים ריריים של הגוף במיוחד בווגינה, בראות ובסינוסים.

מרבית הנשים עם זיהום קנדידיאלי חוות סימפטומים כמו הפרשות רבות ומגרדות, אדמומיות, נפיחות וחוסר נוחות בגניטליה היכולים להתבטא ככאב רב בזמן יחסים אינטימיים.

 

קנדידה בחלל הפה הידועה כקנדידה אוראלית יכולה להגיע יחד עם תסמינים כנגעים לבנים על הלשון ובפנים הלחי.
הנטייה לפתח זיהום קנדידיאלי גדלה אצל אנשים עם חולשת המערכת החיסונית.

מבט על קנדידה בראי הרפואה הסינית
על פי הרפואה הסינית קנדידה נחשבת כזיהום פטרייתי אשר משגשגת בסביבה סטגנטיבית ומעודדת על ידי ליחה, כאשר לטחול תפקיד מרכזי בעידוד התמרת המזון והנוזלים בגוף. תתכן מעורבות של הכבד והכליות גם כן.
תזונה לקוייה, לחץ ומתח וחולשה יכולים לפגום בפעולתו התקינה של הטחול ולעודד הצטברות יתר של לחות המעודדת את שגשוג פטריית הקנדידה.

כיצד הדיקור הסיני עובד לקנדידה ?

דיקור סיני מתבצע בנקודות אסטרטגיות לאורך ערוצי זרימת האנרגייה בגוף (צ'י) ובכך תורם לאיזון פעילות הגוף התקינה בראש ובראשונה בעידוד פעולת ההתמרה של הטחול וחיזוק מערכת העיכול.

 

הטיפול בדיקור סיני צמחי מרפא ותזונה מתאימה עובדת באופן נרחב על הגוף, משנה את התנועה הפנימית ומחזירה את הגוף לאיזון.
קו ההגנה העיקרי לטיפול בקנדידה הינו תזונתי, על התזונה להיות דלה בפחמימות וגבוה בחלבונים.

 

המלצות תזונתיות לקנדידה

מעבר לדיקור הסיני בטיפול בקנדידה ישנו צורך להימנע מכל סוגי הלחמים, פסטות, מוצרי חלב, וסוכרים ורטבים תעשיתיים. יחד עם כך מומלץ להימנע ממזונות קרים ונעים הגורמים על פי הרפואה הסינית ללחות פנימית בגוף. 

מומלץ דגנים מחיטה מלאה, מוצרים לא מתועשים מן החי, ירקות ונבטים, בעיקר ירקות ירוקים כהים כמו פטרוזיליה העוזרים לפעולת הכבד בניקוי הרעלנים שמתצברים כתוצאה ממות הפטרייה.

במרכז לדיקור סיני תל אביב תקבלו הנחיות תזונתיות המשולבות עם דיקור סיני איכותי המותאם עבורכם לעידוד פעולתו התקינה של הטחול להתמרת לחות, יחד עם זרימת אנרגייה מאוזנת והרמונית באופן המונע התרבות יתר של פטריית הקנדידה ומחזיר את האיזון לגוף ולנפש.
לאחר מכן נחזק את כלל מערכת העיכול על מנת למנוע תופעות חוזרות בעתיד.