דיקור סיני לסינוסיטיס

הסינוסים הינם זוגות של חללים בגולגולת, תעלות צרות מחברות בין חללים אלו.  לסינוסים שכבת רירית דקה המתנקזת דרך תעלות אלו לאף, דבר שעוזר לשמירה על ניקיון האף מחיידקים.
סינוסיטיס היא מצב של דלקתיות או נפיחות בשכבה הרירית המצפה את הסינוסים מה שיכול לגרום לחסימת הסינוסים על ידי התמלאות בנוזלים. בשל חסימה זו דלקתיות בסינוסים יכולה להיווצר.

סינוסיטיס אקוטי הינו מושג המתייחס לסימני התקררות כמו אף דולף, אף סתום, כאבים בפנים במיוחד באזור הסינוסים שאינם חולפים לאחר 10 ימים, וסימנים שנראה כי משתפרים אך חוזרים ואף מוחמרים לאחר מכן.
במידה וסימפטומים אלו נמשכים אל מעבר ל 3 חודשים לערך ניתן להגדיר מצב זה כסינוסיטיס כרוני.

ריניטיס לעומת סינוסיטיס הינו מצב בו בדרך כלל מעורב סימן כלשהו של אלרגיה כמו הופעה בזמן עונה מסויימת בשנה, אדמומיות וגרד בעיניים ואף דולף או סתום, אך ללא כאב באזור הסינוסים. סינוסיטיס לעומתו מאופיין יותר בכאב באזור הסינוסים בפנים.

למי תהייה נטייה לפתח סינוסיטיס ?

סינוסיטיס יכול לקרות לכולם אך אנשים עם אלרגיות, פוליפים, סטייה של מחיצת האף או אסטמה יכולים להיות מועדים יותר לסינוסיטיס.

? מה גורם לסינוסיטיס

סינוסיטיס יכולה להיגרם על ידי, וירוסים בקטריות ופטריות המנפחות וחוסמות את הסינוסים.


גורמים לסינוסיטיס יכולים להיות בין היתר :

התקררויות, אלרגיות, גדילת פוליפים, סטייה של מחיצת האף, חולשת מערכת החיסון ונטילת תרופות יתר על המידה.

סינוסיטיס תסמינים

תחושת מוקוס יורד במורד הגרון
הפרשות צמיגיות צהובות או ירוקות מהאף, אף סתום,
כאבים בפנים ובמיוחד בחללי הסינוסים.
כאבי ראש או כאבים באזור האוזניים ובשיניים.
שיעול, חום ועייפות.

טיפול בסינוסיטיס בדיקור סיני

טיפול דיקור סיני לסיניסיטיס מתבסס על פי הרפואה הסינית וייתכן שילוב של מרשם צמחי מרפא סינים. מטרת הטיפול הינה לפתוח את מעברי הסינוסים ולהוריד את הכאב. טיפול בדיקור סיני לסינוסיטיס מתבצע בנקודות דיקור מקומיות ליד האזור החסום או הכואב ובמקביל נקודות מרוחקות על הערוץ האנרגטי הקשור לסינוסים ולחוסר האיזון הכללי.

בדרך כלל נצפה להתחיל לראות הטבה מסוימת לאחר כ 3 טיפולים אך כדי לראות שיפור ארוך טווח ואיזון כללי שימנע חזרה של סינוסיטיס נדרשים בין 6 ל 10 טיפולים.
דיקור סיני מווסת את זרימת האנרגייה בערוצים אלו ובערוצים נוספים המשפרים את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף באופן שיפתח את הסינוסים ויביא להחלמה.