דיקור סיני לחריקת שינים
(Bruxism)

חריקת שיניים הידוע גם כברוקסיזם (bruxism) הינה מצב בו השיניים נוקשות וחורקות האחת את השנייה ייתכן יחד עם נעילת לסתות ללא כל הקשר לאכילה או לדיבור. על פי נתונים שנאספו בין 8 ל 31 אחוזים מהאוכלוסיה סובלים מחריק שיניים. בין התופעות שיכולות להגיע יחדיו עם חריקת שיניים הינם רגישות בשיניים, כאבים בלסת, כאבי ראש, שחיקת שיניים ושחיקת סתימות או כתרים בשיניים. ייתכן כי סימנים אלו יכולים להיות קטנים ואף אינם מורגשים. תתכן חריקת שינים בלילה שמורגשת בעיקר בכאבים בבוקר שמוקלים במשך היום ומאפיינת יותר נשים לעומת חריקת שיניים במשך היום שמאפיינת נשים וגברים במידה שווה.

מה זה חריקת שיניים ?

חריקת שיניים הידוע גם כברוקסיזם (bruxism) הינה מצב בו השיניים נוקשות וחורקות האחת את השנייה ייתכן יחד עם נעילת לסתות ללא כל הקשר ללאכילה או לדיבור על פי נתונים שנאספו בין 8 ל 31 אחוזים מהאוכלוסיה סובלים מחריק שיניים. בין התופעות שיכולות להגיע יחדיו עם חריקת שיניים הינם רגישות בשיניים, כאבים בלסת, כאבי ראש, שחיקת שיניים ושחיקת סתימות או כתרים בשיניים. ייתכן כי סימנים אלו יכולים להיות קטנים ואף אינם מורגשים. תתכן חריקת שינים בלילה שמורגשת בעיקר בכאבים בבוקר שמוקלים במשך היום ומאפיינת יותר נשים לעומת חריקת שיניים במשך היום שמאפיינת נשים וגברים במידה שווה.

כיצד דיקור סיני עוזר לחריקת שיניים

רפואה סינית מסתכלת על גוף ונפש האדם כמכלול שלם ושואפת לאיזונו, דמיינו שישנו עץ עם שורשים ובקצוות העץ פרחים או פירות. ברפואה סינית נשאף לטפל הן בהזנת העץ המתאימה, בבדיקה כי אין כל גורמים שיכולים להזיק לתנועת האנרגייה בעץ כדי לאפשר פריחה בריאה.
הרפואה הסינית מטפלת בחריקת שיניים בעזרת דיקור סיני על ידי איזון הערוץ האנרגטי המגיע ללסת ומעבר לכך מטפלת בשורש חוסר האיזון הכללי באדם שהוביל לחריקת השיניים להיווצר ומאזנת את הגוף למצב בו חריקת השיניים תיעלם ולא תופיע יותר.

מהיא כמות הטיפולים המומלצת ?

מומלץ לדעת כי טיפולי דיקור סיני שואפים לאיזון הגוף בצורה טבעית ועל כן תהליך ההחלמה הינו הדרגתי ועקבי, ייתכן כי נראה שיפור כבר אחרי הטיפול הראשון או השני אך בדרך כלל נדרשים בין 6 ל 10 טיפולים על מנת להגיע לריפוי מטבי שנמשך לאורך זמן.

דיקור סיני - למה לצפות בזמן הטיפול ?

בתחילת הטיפול ישאלו שאלות על כלל מערכות הגוף, יחד הרגלי חיים באופן נבסס אבחנה ונתחיל את הטיפול.
מחטים דקיקות כמעט בעובי שערה, יוחדרו לנקודות שנבחרו, בעת החדרת המחט תתכן תחושת דקירה שכמעט ואינה מורגשת אך מעבר לכך מרבית המטופלים אינם מדווחים על תחושת כאב כלל.
לאחר מכן תשכבו על מיטת הטיפולים בין 20 דקות ל 35 דקות. 

דיקור סיני יעיל במיוחד בטיפול בחריקת שיניים וטומן בחובו יתרונות נוספים כמו הפחתת מתחים פיזים ונפשיים ושיפור איכות השינה  מרבית המטופלים מדווחים בזמן הטיפול על תחושת ריחוף קלילה כאשר בזמן הטיפול אפשרי להאזין למוזיקה נעימה, או פשוט להינות מהשקט.