דיקור סיני לכאב בלסת (תסמונת מפרק הלסת) 

מהיא תסמונת מפרק הלסת

כאב בלסת הנפוץ ביותר נקרא tempomandibular joint syndrome או בשמו היותר נפוץ TMJ.  כאב בלסת מסוג זה מתבטא בכאב באזור הלסת שיכלים להתלוות אליו נפיחות, הגבלה בתנועת הלסת, כיווצי שרירים, כאבי אזניים, חריקת שיניים, חוסר סימטרייה בפנים ולעיתים צפצופים באזניים.

הסיבות הנפוצות בותר לכאבים בלסת יכולות לנבוע מהפעלת יתר של מפרק זה כמו בלעיסה רבה ולאורך זמן, ממכה שנגרמה לאזור, וממתיחת יתר של הלסת כתוצאה מניתוח.
ב 50% ממקרי דלקות פרקים ראומטיות (מפושטות בגוף) כאבים במפרק הלסת יכולים להיות מעורבים.

טיפול בכאב בלסת ברפואה המערבית

הטיפול ברפואה המערבית במקרי כאבי לסת המאובחנים כתסמונת המפרק הטמפומנדיבולרי TMJ כולל ברובו שילוב של גישה דנטלית ורפואית. שימוש בכדורים נוגדי דלקת בשילוב עם תזונה רכה, בפן הדנטלי ייתכנו גשרים יעודיים בחלל הפה ותיקון מבנה השיניים במידת הצורך.
ב 5-10% ממקרי כאבים במפרק הלסת תתכן התערבות כירורגית.
בהנחה כי כאבים במפרק הלסת הינם על רקע מתח שרירי טכניקות נוספות יכולות לבוא לידי ביטוי

דיקור סיני לכאבים במפרק הלסת 

דיקור סיני נבדק והוכח כיעיל טיפול בכאבים, בטיפולי דיקור סיני משתחררים אנדרופינים וכימיכלים טבעיים שנמצאים בגוף שעוזרים לשככך כאב. העצבים המרכזיים הסובבים את מפרק הלסת ואחראים על כאבי הלסת מקבלים גירוי עצבי על ידי דיקור בצורה שמשככת את הכאב עד העלמתו לחלוטין.
לאחר וביחד עם הטיפול להורדת הכאב בלסת נפנה לאיזון כללי של הגוף ונשאף להביאו לידי מצב מאוזן בו כאבי הלסת לא יחזרו יותר, בשל איכות הטיפול ייתכנו שיפור בתחומים נוספים בגוף

 

מהניסיון המצטבר דיקור סיני נראה ככלי יעיל ואפקטיבי לטיפול באקנה בדרך טבעית ויעילה.