סוכר זה טעים וגם... 9 טיפים להפחתה מסוכרים ומתוקים

עודכן: 8 באוג׳ 2019לא יודע אם התנקות מוחלטת היא העניין לטעמי האישי,יש אנשים ששיטה זו היא מומלצת עבורם. להפסיק לגמרי עם סוכרים ודברים מתוקים יכול להיות דבר קשה ומאתגר במיוחד.

מדוע חשוב להוריד במתוקים וסוכרים ישנם מחקרים שנעשו שמראים כי סוכר הינו חמר ממכר יותר מקפאין וקוקאין. ממכר ! למעשה אם יש לך קושי עם התמודדות עם סוכרים, ייתכן שזה הזמן לעבור לתזונה ללא סוכרים

תזונה מבוססת סוכרים תעשייתיים מקושרת באופן מדעי לעילייה במשקל, ירידה במצבי הרוח סכרת ועוד שלל הפרעות מטבוליות. זה יכול להראות דיי קשה לוותר על סוכר בהתחלה אך אני מבטיח לכם שזה עם הזמן נהייה יותר ויותר קל. מתחילים לרוץ הכי מהר ולאט לאט מגבירים.

התנסו בצעדים אלו והסבירות שתוכלו להתמודד בצורה טובה עם הגמילה מסוכרים עולה משמעותית.

1. שומנים לעומת סוכרים

גרם אחד של שומן שווה ערך ל 9 קלוריות בעוד גרם אחד של סוכר שווה ל 4 קלוריות. שומן משביע הרבה יותר. כאשר משלבים שומנים מן הצומח כמו זרעים, אגוזים, אבוקדו, דגים כמו סלמון וסרדינים בארוחה סיכוי משמעותי להפחתה ברצון למתוקים לאחריה.

2. שינה טובה ומספקת

כאשר אנו נמצאים במצב של חוסר בשעות שינה, הגוף שלנו נוטה להפריש הורמונים המעוררים תאבון על מנת לפצות בחוסר האנרגייה, ובכך התאווה שלנו לתחליפי אנרגייה כמו חטיפים ומאפים מתוקים גדלה. מומלץ לסגל לעצמכם הרגלי שינה בריאים בין 7 – 9 שעות ביום. שינה טובה מפחיתה האת הרצון למתוקים.

3. התמודדות עם לחצים ומתחים

לא מעט מהפעמים אני שומע מטופלים שאומרים כי אכלו אל מעבר למה שתכוונו בשל לחצים ומתחים יומיומיים. זה קורה גם לי מידי פעם. ישנם לא מעט דרכים אשר יכולים להחזיר אתכם לאיזון אשר תוכלו לעשות בעצמכם, בין אם זה מדיטציה, יוגה, תרגילה נשימות, הליכה בחיק הטבע או בחצר או שתית תה מרגיע במרפסת יכולים להיות כיוון טוב. שלא לדבר על להגיע מידי פעם לטיפול איזון ברפואה סינית בעזרת דיקור סיני הינה דרך מצויינת לאיזון הרגשות.

4. פירות כאשר מגיע הרצון למשהוא מתוק כדאי לשמור במקרר פירות עם סיבים תזונתיים אשר לא מתוקים מידי לספק את הרצון הזה. שימו לב לאיזה פירות אתם אוכלים למשל תמרים, ענבים ואבטיח מכילים בתוכם הרבה סוכרים ביחס לסיבים התזונתיים ומומלץ להמעיט באכילתם. פירות כמו תפוחים ירוקים, חמוציות, גזרים עשירים בסיבים תזונתיים הינם חטיפים מצויינים כאשר הרצון למתוק מגיע.

5. מיים

מיים זה החיים. הרבה מן הפעמים שאנחנו חשים רעב, זה למעשה תחושת צמא. נסו לשתות מיים קרירים כאשר הרעב מגיע וצפו מה קורה. אפשרות גבוהה כי המיים יורידו בצורה משמעותית את הרצון למתוקים, יחד עם העובדה כי מיים קרירים כאשר חם לנו יכולים להרגיע אותנו ולעשות אותנו שלווים.

6. פעילות גופנית

מתוק למעשה מעלה את רמות הסרוטונין שידועים בשמם השני "הורמון האושר" שכן הם ישר מעלים חיוך והרגשה טובה על פנינו וגופינו. לעיתים זה מה שאנו מבקשים באופן לא מודע כאשר אנו פונים למאכלים מתוקים. פעילות גופנית הינה דרך תחליפית מצויינת להעלאת רמות הסרוטונין בגוף. פעילות גופנית סדירה מעלה את רמות הסרוטונין ומורידה את הרצון למתוקים. מומלץ ובריא

7. ידע על תחליפים למתוקים

מרבית הממתיקים המלאכותיים הקיימים בשלל המוצרים בסופר מכילים בתוכם אספרטיים, אשר נמצא במשקאות דיאטטים ו ממתיקים שנגמרים ב "ול" כמו סורביטול, קסיליטול, מניטול, מלטיטול, קלטיטול ודומיהם שמוסיפים אותם בדרך כלל לממתקים לעוגות ועוגיות. מאד טעים, אך מאד כדאי לכם להימנע. ישנם מגגון רחב של ממתיקים טבעיים שיכולים לספק את המענה. סטיבייה הוא ממתיק טבעי היכול לשמש כתחליף. מומלץ לדעת מה אתם קונים בסופר ואיזה ממתיקים יש בו ולקרוא מעט יותר על מנת להעמיק את הידע. ממליץ על פירות אך גם כן במידה.

8. הכירו את עצמכם ודעו את הנקודות הרגישות שלכם

ישנם אנשים שאפילו טעימה קטנה של סוכר יכולה להחזיר אותם לאכילת סוכרים ולפגום בפיתוח הרגלים של שנים. לעומת זאת ישנם אנשים אשר צריכים מידי פעם מנה קטנה של סוכר על מנת להרגיש טוב ויחד עם זה יודעים לשמור על צריכת סוכר מאוזנת. שווה להבין היכן אתם נמצאים בסקלה ולהתאים את הרגלי התזונה בהתאם.

9. סוכרים ומתוקים באזור הנוחות

הרבה מן הפעמים אנחנו אוכלים מתוקים על מנת לא להרגיש רגשות לא נעימים, גם אני הייתי כך, ועדיין מידי פעם קופצת לי התאווה למתוקים. הכי כייף זה לאכול איזה מאכל טוב ומתוק בגלל שבא לי בצורה מודעת בזמן ודרך ובכמות שאני בוחר ולא בגלל שאני "צריך עכשיו וכעת". כאשר זה מגיע החופש גדל, ואיתו הבריאות איזון היא מילת המפתח.


הכותב: עודד גיאת מהמרכז לדיקור סיני קהילתי בתל אביב

79 צפיות0 תגובות