הכרת תודה

עודכן: 3 בדצמ׳ 2020


דיקור סיני לתחזוקת הגוף והנפש זה נהדר. מעבר לכך בחיי היומיום כאשר אנו מרגישים לחץ ומתח, ישנה דרך נפלאה שאנחנו יכולים לחזק את נפשינו בכוחות עצמינו . הכרת תודה.


הכרת תודה היא כלי נפלא, הייתרונות הטמונות בה הינם איינסופיות. אנשים המקדישים זמן לאפשר תשומת לב לחשוב ולהרהר בדברים עליהם הם מכירים תודה, פשוט מרגישים טוב יותר. מוזמנים לנסות.

רגש זה אנרגייה, כשאנחנו מרגישים רגש מסויים אנחנו מושכים עוד מאותה אנרגיה אל חיינו. אם אנו לחוצים ברמה הרגשית פיזית, נמשוך מבלי לשים לב בחיי היומיום ארועים ואנשים עם אותה אנרגייה.

כאשר אנו מכירים תודה אנו למעשה מגבירים את תחושת השפע בחיינו. כשאנחנו בוחרים לאפשר תשומת לב לכל הטוב שבחיינו, אם זה הישגים שלנו, אם זה מי שאנחנו, אם זה דברים הנחמדים בסביבה בה אנו חיים או אנשים שמיטיבים עם חיינו, בהתחלה נרגיש תחושה רגעית טובה, אם נשקיע מספר דקות בצורה יומית להכרת תודה בדרך של רישום של דברים להם אנו מכירים תודה, גם הטריוויאלים ביותר לאט לאט מבלי לשים לב נשנה את רגשותיינו וגישתיינו לחיים. את האנרגייה שלנו. ואותה אנרגייה תמשוך דברים, אנשים, וארועים שמהדהדים את אותו התדר. זה פשוט כך. וזה דיי קל. זכות הבחירה שלנו לפעולתינו תמיד ברשותינו. איננו חייבים להתמקד בפחדיינו כדי לשחרר אותם, מתוך בחירה להיות בהרגשה של הכרת תודה אנו פותחים שער לליבינו בו נמצאים כל הפתרונות המשרתים אותנו ברמה הגבוהה ביותר שלנו. כאלו שלא חשבנו עליהם בכלל, בדרך כלל ברמה הרבה יותר פשוטה וקלה מכפי שחשבנו.

כאשר אנו מכירים תודה על מי שאנחנו ועל כל הדברים והאנשים הטובים בחיינו אנו משנים את הרטט האנרגטי שלנו למצב של שפע, למצב בו הכל כבר קיים, למצב של הכרה, שמחה ואושר שאינם תלויים בדבר אלה בבחירתינו לכוונן את עצמיינו לכך. זו כמו להעלות את הווליום של תשדורת ושל מסר זה, וכך אנו מתכווננים למגנט ולהגיב למצבים תואמים.

כל דבר שצובר כח לבסוף מניעה את עצמו, כך גם מחשבותיינו, אם אנו מגיבים לארועים מסויימים בצורה שאינה נעימה לנו, זה כנראה הרגל של שנים שמגובה בתפיסות לא נכונות שייתכן שספגנו מהחברה או מהמשפחה, שלבסוף נהיו אמונה שלנו. לבסוף אמונה זו מחשבה שאנו חושבים הרבה זמן.

בכל פעם שהרגשתכם אינה נעימה, עצרו וחשבו על חמישה דברים עליהם אתם מכירים תודה. אם תשקיעו ותרשמו אותם אפילו בטלפון בכלל הרווחתם שכן ביטאתם זאת לעולם.

כדי להשתחרר מהרגלים אלו שאינם משרתים אותנו, מומלץ לסגל הרגלים חדשים שיחליפו אותם, למשל, במקום לצפות בחדשות בערב, או בפיד בפייס, להקדיש זמן ולרשום מספר דברים עליהם אנו מכירים תודה בחיינו. כאשר אנו מסגלים הרגלים מועילים לאורך זמן, תפיסותייו מתחילות להשתנות.

אמונה = מחשבה שאנו חושבים הרבה זמן ולאורך זמן.

כח הרצון = היכולת לכוון את האנרגייה שלנו / את מחשבותינו לאן שנרצה.

אנחנו יכולים לבחור בכל יום, בכל רגע ובכל שעה לכוון את מחשבותיינו. הכרת תודה על כל השפע שקיים בתוכינו ומסביבינו היא זכותיינו המולדת. אנחנו רק צריכים להכיר בכך ולבחור בכל פעם מחדש, עד שנחווט את תגובותינו והמודעות שלנו למצב הוויה חדש, למי שאנחנו באמת.


עודד גיאת - המרכז לדיקור סיני תל אביב

12 צפיות0 תגובות