דיקור סיני למעי רגיז

תסמונת המעי הרגיז IBS) Irritable Bowel Syndrome) גדלה בשכיחותה בשנים האחרונות בעיקר בעולם המערבי, רק לאחרונה הרפואה הקונבנציונלתי מתייחסת לתופעה זו. בסין כבר אלפי שנים שהרפואה סינית בעזרת דיקור סיני בעיקר מטפלת במעי רגיז.

סימנים למעי הרגיז

התסמינים שיכולים להופיע במעי רגיז הינם: שלשול, עצירות, שלשול ועצירות לסרוגין, נפיחות או כאבי בטן, וגזים.

מעי רגיז ברפואה מערבית

הגורם העיקרי על פי הרפואה המערבית למעי רגיז הינו שינויים במערכת העצבים המרכזית אשר משפעים עם תנועתיות המעיים, בעיקר על ידי עצב ה"וואגוס". מערכת העצבים המרכזית הינה המקבילה ברפואה הסינית לכבד ולאחריותו על"זרימת האנרגייה התקינה בגוף"

מעי רגיז בראי הרפואה הסינית

ברפואה הסינית תסמונת המעי הרגיז קשורה בעיקר לחוסר הרמונייה בין הטחול אשר אחראי על התמרת המזון והנוזלים בגוף, לבין הכבד האחראי על זרימת האנרגייה התקינה בגוף. כאשר זרימת הרגשות אינה תקינה בגוף, הכבד נוטה לשנות את זרימת האנרגייה במקום למקומה הטבעי היישר אל הטחול באופן שגורם לפלישת יתר אל הטחול. בהנחה שמערכת העיכול יחסית חלשה נטייה זו מתגברת. התסמינים לכך בין היתר הינם: בעיות עיכול, עצירות , שלשול כאב וחוסר נוחות בבטן.

מדוע אנשים מסויימים נוטים לפתח מעי רגיז בלחץ ומתח בעוד אחרים לא ?

הסבירות כי אנשים עם נטייה לחולשת מערכת העיכול, יפתחו את תסמיני המעי הרגיז יותר גדולים מאשר אחרים.

דיקור סיני ומעי רגיז

בעזרת דיקור סיני נעודד את הכבר האחראי על זרימת הרגשות החפשית בגוף לבצע את תפקידו בצורה המיטבית, להחליק את זרימת האנרגייה על מנת להקל על הטחול לבצע את תפקידיו, יחד עם זאת נבצע חיזוק של מערכת העיכול על ידי דיקור בנקודות אסטרטגיות בצמתים מרכזיות לאורך הגוף, ובכך להביא את הגוף לידיי איזון והפסקת התסמינים. בדיקור סיני, פונים לשורש הבעייה ועל כן להפסקת הופעות חוזרות של תופעות המעי הרגיז.

הדיקור הסיני הינו כלי יעיל ואפקטיבי ביותר לטיפול במעי רגיז ועל כן ניתן בדרך כלל להרגיש שינוי משמעותי כבר מהטיפול הראשון, על פי האבחנה יתכן שייצטרכו מספר טיפולים כדי להגיע לתוצאה הרצוייה.

מפת האתר