מעי רגיז דיקור סיני

מעי רגיז הידוע בשמו IBS) Irritable Bowel Syndrome) מתחיל לקבל הכרה רק לאחרונה ברפואה המודרנית כאשר מזה אלפי שנים בסין שהרפואה סינית מטפלת במעי רגיז בדיקור סיני.

סימנים למעי הרגיז

התסמינים שיכולים להופיע במעי רגיז הינם: עצירות, שלשול ועצירות לסרוגין, נפיחות או כאבי בטן, וגזים.

מעי רגיז ברפואה מערבית

לרפואה המערבית אין בדיקות מדעיות האבחנה מתבצעת בעיקר על ידי שלילה של נושאים אחרים. הגורם העיקרי על פי הרפואה המערבית למעי רגיז הינו שינויים במערכת העצבים המרכזית שמשפיעים על תנועות מעיים.  עוד דבר נחמד דעת מבחינת רפואה מערבי הינו הקשר העצבי של עצב הוואגוס שהינו עצב מרכזי העובר לאורך מרבית הגוף, יחד עם מערכת העיכול ויכול להשפיע עליה ועל כן למצבים רגשיים יכולה להיות השפעה גם כן.

מעי רגיז רפואה הסינית

ברפואה הסינית תסמונת המעי הרגיז קשורה בעיקר לחוסר הרמונייה בין הטחול לכבד. הטחול אחראי על התמרת המזון והנוזלים בגוף, כאשר הכבד  (אל מעבר לשאר תפקודיו) האחראי על זרימת האנרגייה התקינה בגוף. בהקשר למעי רגיז זרימת האנרגייה הינה בעיקר מכיוון הרגשות. גורמים כלחץ ומתח יכולים לגרום לחסימה של זרימת האנרגייה בגוף, הכבד במצבי תקיעות נוטה לנתב את זרימת האנרגייה אל הטחול ולגרום למעי רגיז. בהנחה שמערכת העיכול יחסית חלשה נטייה זו מתגברת. התסמינים לכך בין היתר הינם: בעיות עיכול, עצירות, שלשול כאב וחוסר נוחות בבטן.

מדוע אנשים מסויימים נוטים לפתח מעי רגיז בלחץ ומתח בעוד אחרים לא ?

הסבירות כי אנשים עם נטייה לחולשת מערכת העיכול, יפתחו את תסמיני המעי הרגיז יותר גדולים מאשר אחרים.

מעי רגיז דיקור סיני

בעזרת דיקור סיני נעודד את הכבר האחראי על זרימת האנרגיה הטבעית בגוף לתפקד בצורה מטיבית ובכך להקל על הטחול לבצע את תפקידיו, יחד עם זאת נבצע חיזוק של מערכת העיכול ונביא את הגוף לידיי איזון והפסקת התסמינים. בדיקור סיני, פונים לשורש הבעייה ועל כן להפסקת הופעות חוזרות של תופעות המעי הרגיז.
דיקור סיני מעודד את ריפוי מנגנוני הגוף הטבעיים ועל נדרשים מספר טיפולים בכדי להגיע לידי תוצאה משמעותית שנשארת לאורך זמן.

טיפול ראשון למה לצפות ?
במהלך הטיפול הראשוני תשאלו שאלות על כלל מערכות הגוף, יחד עם מבט על הלשון ובדיקות דופק, לאחר מכן תקבלו הערכה של כמות ותדירות הטיפולים הנדרשת, מומלץ בשלב זה לשאול כל שאלה שאתם מעוניינים כדי שהתהליך הטיפולי יהייה בהיר עבורכם, ומשם נתחיל את הטיפול. הטיפול מתבצע על ידי מחטים דקיקות וכמעט שאינם מורגשות, מרבית המטופלים מדווחים על תחושות של זרמים נעימים בגוף, כך תדעו שהריפוי התחיל.

על פי הנסיון שהצטבר במרכז לדיקור סיני ניתן לעזור בצורה משמעותית בתופעות המעי הרגיז. אם אתם סובלים מתופעות אלו צרו עימנו קשר/

מפת האתר
footerLogo.png