המרכז לדיקור סיני תל אביב - פורמולות צמחים 

שימוש בפורמולת צמחי מרפא אל מעבר לדיקור סיני יכול להוביל לשיפור משמעותי

sinisan

מינונים

​chai hu 9-12​
chao zhi shi 9-12
bai shao 12-24
zhi gan cao 6-9

קטגוריה

מהרמנות

פעילות

מאווררת ומניע צ'י פתוגני, משחררת סטגנציה, מפזרת צ'י הכבד ומווסתת טחול

אינדיקציות

קור באצבעות ובבהונות, כאשר הגוף והראש הינם חמים. ייתכן שתסמינים אלו ילוו בחוסר שקט ובתחושבת מלאות בחזה ובאפיגסטריום, שיעול, קשיים במתן שתן, כאבי בטן ושלשולים חמורים. לשון אומה עם חיפוי צהוב ודופק תילי.

הסבר

זהוא מצב בו היאנג צ'י תקוע, ובשל כך אינו מגיע לקצוות וגורם לקור באצבעות ובבהונות. (בניגוד לחסר יאנג בו כל הגפה קרה, כאן רק הקצוות) וגוף חם.
הלשון האדומה מראה על נוחכות חום פנימי. תחושות חוסר שקט ולמאול וחוסר נוחות בחזה ובאפיגסטריום מראות על סוג של תקיעות פנימית.

סוג של זה "קור בקצוות" אינו הבתטאויות המראות את אותו הספמטום הנגרמות על ידי עודף חום או קור.
הפורמולה מטפלת במצבים בהם הכב פולש לטחול המאופיינות על ידי חוסר נוחות ומלאות בבטן ובאפיגסטריום יחד עם דופק מיתרי דבר אשר יכול להגיע עם מגוון תסמינים כהקאות, עצירויות, שלשולים, וטעם מר בפה.

ניתוח הפורמולה

מטרתה העיקרית של הפורמולה הינה שחרור תקיעויות וסטגנציות, אוורור חום, ואפשור זרימת מנגנון הצ'י התקינה. chai hu  מבצע שתי פעולות אילו היטב ועל כן הינו הצמח המרכזי (הקיסר של הפורמולה). דרך פעולתו על ה shao yang הוא מאפשר עליית יאנג טהור מעלה וירידת יין עכור מטה. chai hu  הינו נקי וקליל, עולה ופזר את צ'י כיס המרה. כאשר צי' כיס המרה מתפזר לכיוון חוץ, שניים עשר האיברים עוקבים אחר פעולתו ונעים גם כן. על כן chai hu  יכול להניע כל סוג של תקיעות צ'י באפיגסטריום, בבטן, בקיבה ובמעיים. zhi shi  - הסגן. מנקז ומשחרר סטגנציית צ'י ומפחית הצטברויות במחמם האמצעי בכך מאפשר הסעה, שינוע וטרנספורמציה של מזון בקיבה ובטחול ומסייע לפיעילותם של אלו. מרירותו מנקזת מטה ובכל מסייעת לצמח המפתח בהנעת ה shao yang דבר אשר מתבטא בחיזוק בעולת וויסות הצ'י ועל כן שחרור חום ער רקע סטגנצייה. bai shao - העוזר מזין את הכבד ומשמר את היין. צמח זה שומר דברים בפנים בניגוד ל chai hu  שמפזר. שילובם יחדיו טוב על מנתר לפזר את הכבד מבלי לפגון היין הכבד.  zhi gan cao  - ממתן כבאים במעיים ומהרמן את יתר הצחים יחד עם חיזוק הטחות והכבד.  הפורמולה מפזרת אך מזינה ומכווצת מעלה יאנג ומורידה יין עכור יחד עם שימור היין באופן כללי. הנעת העץ יחד עם עם תמיכה באדמה וטיפול בצ'י ודם יחדיו.  Sinisan מאווררת פתוגן חום ללא פגיעה ביאנג צ'י זאת על מנת שחום מתון יוכל לזרום לקצוות הגוף.

דיקור סיני - נקודות שיכולות להתאים

מפת האתר
footerLogo.png